Recommended Posts

[NEWS_IMG=Το Forza Motorsport 6: Apex Επίσημα στο Windows 10 Store]http://www.hwbox.gr/images/news_images/racing2.jpg[/NEWS_IMG] Η Beta του επερχόμενου free to play παιχνιδιού βρίσκεται στο Store και είναι διαθέσιμη μόνο στα Windows 10.

Με μέγεθος περίπου 18GB έρχεται η beta του Forza 6 στο PC όμως με κομμένα χαρακτηριστικά από την πλήρη έκδοσης που βρίσκεται στο Xbox One. Το Forza Motorsport 6 Apex περιλαμβάνει λίγες επιλογές ως προς τα οχήματα και τις διαθέσιμες πίστες, όμως είναι free to play και αποτελεί την πρώτη προσπάθεια της Microsoft να φέρει ένα παιχνίδι που ήταν μέχρι σήμερα διαθέσιμο μόνο στις κονσόλες Xbox.

Το παιχνίδι φέρει την ίδια μηχανή γραφικών ForzaTech που στην νέα έκδοσή της μπορεί να εκμεταλλευτεί το νέο API DirectX 12. Οι gamers μπορούν να εμπλουτίσουν το παιχνίδι με περισσότερα αυτοκίνητα μέσω αγορών εντός του παιχνιδιού με τιμές $0.99 ανά μοντέλο όμως μπορούν να ξεκλειδωθούν όσο παίζουμε το game. Στα 18GB περιλαμβάνονται έξι πίστες (Brands Hatch, Spa-Franchorchamps, Sebring, Rio de Janeiro, Top Gear test track, Yas Marina, Abu Dhabi).

Από πλευράς απαιτήσεων, το παιχνίδι σύμφωνα και με το Windows Central μπορεί να τρέξει με ρυθμίσεις High σε ανάλυση 1080p με framerate που κινείται στην περιοχή των 60FPS, με αρκετές μειώσεις, όχι όμως σε βαθμό που επηρεάζουν το gameplay (GTX 960). Το Forza 6 Apex είναι διαθέσιμο από το παρακάτω link (κάνει redirect στο Windows Store).

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

σε μια φαση παραξενευτηκα

ειπα forza σωρις lens flare σε καθε στροφη?

μετα ειδα και τις αλλες φωτο και οκ, το forza ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λόγου του Xbox διαφορά στα γραφικά δεν υπάρχουν..

Ναι είναι πιο Sharp και φεύγει αυτή η Μπλουρίρα αλλά οκ..

Κλαιν μαιν..

Εννοείτε ότι θα το έπερνα σε PC αλλά και Xbox με βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικά το Link που έχω βάλει κάνει redirect στο store και εφόσον είσαι συνδεδεμένος μπορείς να το κατεβάσεις. 18GB. :)

το εκανα αναζητηση στο store κ το εβγαλε...καλη φαση,απλα το εβαλα να κατεβαινει κ αυτο φυσικα μπηκε στον ssd και γεμισε,οποτε αναγκαστικα μαλλον θα το διαγραψω αφου το τελειωσω.

δεν ειναι κακο,φανταζομαι η τελικη εκδοση θα ειναι καλυτερη.θα δουμε λογικα και αλλα στα κοντα?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να αλλάξουν κάτι στη τελική έκδοση. Λίγα αυτοκίνητα, λίγες πίστες και δυνατότητα να κατεβάσεις έξτρα αμάξια με πραγματικά χρήματα.

+Φυσικά wheel :P

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι άψογο με φοβερά γραφικά.

Με VSR στα 2560x1440 Ultra με το σύστημα μου κρατάει 60fps.

H 390 δεν έχει παρόμοιες επιδόσεις με την 290Χ; Ρωτάω για να το έχω στα υπόψη το παιχνίδι, μιας και το Project Cars το έχω βαρεθεί κάμποσους μήνες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

H 390 δεν έχει παρόμοιες επιδόσεις με την 290Χ; Ρωτάω για να το έχω στα υπόψη το παιχνίδι, μιας και το Project Cars το έχω βαρεθεί κάμποσους μήνες τώρα.

Ναι πάνω κάτω ίδιες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now