MetallicGR

Επιδόσεις ίσες με την TITAN X θα έχει η GTX 1070

Recommended Posts

παντως εγω που πηρα titan x περυσι το καλοκαιρι τα εχω παρει κρανιο.Με φτυνει στα μουτρα η nvidia κανονικα.Θα περιμενω την 1080ti και θα αλλαξω.αλλα φανταζομαι τοτε θα την δωσω πατωμα...

Το πρόβλημα πιο είναι; Που προχωρά η τεχνολογία; Που πουλάει πανάκριβα τα halo products η nvidia μέχρι την επόμενη γενιά; Που δεν βγάζει κομμένες εκδόσεις για να μην ανέβουν πολύ οι επιδόσεις;

Λέμε στους επεξεργαστές που δίνουν ένα 5% στην κάθε γενιά οτι μας κοροϊδεύουν, λέμε για τις κάρτες που δίναν 10-15-20% οτι μας αρμέγουν, τώρα που βλέπουμε μια ικανοποιητική αύξηση πάλι είμαστε παραπονεμένοι;

Άσε που οι titan ήταν και πιο ειδικών αποστολών κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πιο είναι;

το προβλημα ειναι οτι οταν εισαι premium πελατηςκαι σκας 1300 ε για μια καρτα,δεν περιμενεις να την κρατησεις μολις ενα χρονο (ακριβως) γιατι η nvidia θελει να την θαψει βαθια μεσα στην επομενη γενια καρτων.Αυτο ειναι το προβλημα.Φυσικα και θα βγουνε καινουργιες με καλυτερες επιδοσεις,αλλα βγαλε την titan x 2 χρονια πριν ωστε ο αλλος να νιωθει οτι εκανε αποσβεση στα λεφτα του.Γιατι τωρα ουσιαστικα με φτυνει στα μουτρα.Και φυσικα δεν θα ξαναδει απο μενα τετοιο ποσο (αυτου του μεγεθους)΄η nvidia.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι οταν εισαι premium πελατηςκαι σκας 1300 ε για μια καρτα,δεν περιμενεις να την κρατησεις μολις ενα χρονο (ακριβως) γιατι η nvidia θελει να την θαψει βαθια μεσα στην επομενη γενια καρτων.Αυτο ειναι το προβλημα.Φυσικα και θα βγουνε καινουργιες με καλυτερες επιδοσεις,αλλα βγαλε την titan x 2 χρονια πριν ωστε ο αλλος να νιωθει οτι εκανε αποσβεση στα λεφτα του.Γιατι τωρα ουσιαστικα με φτυνει στα μουτρα.Και φυσικα δεν θα ξαναδει απο μενα τετοιο ποσο (αυτου του μεγεθους)΄η nvidia.

Δεν θα ξαναδεί τέτοιο ποσό (Titan) αλλά θα δει κάτι στο 50-60% για 1080 ή Ti. Τα έχει βάψει μαύρα η nvidia. Αυτά βλέπει και βγάζει τις reference +?100 γιατί μπορεί.

Όσο για τις δυνατές κάρτες, αυτή η ιστορία τραβάει χρόνια, δεν είναι οτι έγινε πρώτη φορά με την Titan και κανείς δεν το περίμενε. Άσε που η titan είναι ειδική περίπτωση και βγαίνει στην αγορά όταν έχει ικανοποιηθεί η ζήτηση στην αγορά των quadro, tesla, supercomputers, γιατί στον ίδιο πυρήνα βασίζονται και πουλιούνται x2-x4 σε τιμές, οπότε πάντα θα βγαίνει πιο καθυστερημένα σε σχέση με τις κανονικές.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι οταν εισαι premium πελατηςκαι σκας 1300 ε για μια καρτα,δεν περιμενεις να την κρατησεις μολις ενα χρονο

Βασικά δεν είσαι premium πελάτης αν πάρεις την titan για gaming..απλά είδες την ακριβότερη τιμή και μπήκες :) Τέλος λοιπόν με αυτή την λάθος αγορά! Όλοι έχουμε κάνει λάθος αγορές ανά καιρούς φίλε δεν είναι κακό.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είσαι premium πελάτης αν πάρεις την titan για gaming..απλά είδες την ακριβότερη τιμή και μπήκες :) Τέλος λοιπόν με αυτή την λάθος αγορά! Όλοι έχουμε κάνει λάθος αγορές ανά καιρούς φίλε δεν είναι κακό.

λεει ο ανθρωπος που εδωσε 150 ευρω για να παει απο 1000αρι GOLD PSU σε 1050 PLATINUM PSU :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε 6ετία το psu και έχω πολλών ευρώ hw, ήταν αγορά ανανέωσης..το psu θα το έχω άλλα 5 χρόνια δεν θα βγει σε ένα χρόνο κάτι με 100 ευρώ που θα μου ρίχνει 30% :) Οι λάθος αγορές είναι λάθος αγορές , το κακό είναι να μην βοηθάμε κάποιον που δεν γνωρίζει να μάθει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now