psilos

Αλλαγή Κανόνων

Recommended Posts

Βρέ σείς, διαβλάστε πιο προσεκτικά.....

Επειδή πολλοί bencharουν και σηκώνουν 4-5 ατομα παρόμοιο Score με το ιδιο ακριβώς hw είπαν ο καθένας να banchαρει με τα δικά του πράγματα και να μην σηκώνουν όλοι score με ίδιο hardware....δέν μπορούν να το ελεγξουν όμως....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μηνες απουσιας γυρισα :D

Το θεμα με τα κοινα bench δεν ειναι τοσο απλο ...

Αν τα 2 results δεν ειναι κοντα το ενα στο αλλο ... τοτε ναι δεν ειναι ευκολο να το αποδειξουμε (οχι αδυνατο) ....

Αν παλι εχουμε 2 σκορ στο 1m

Π.Χ

9.43s

9.44s Απο 2 μελη της ιδιας ομαδας με τον ιδιο επεξεργαστη ιδιο desktop και το ρολοι δειχνει 2 λεπτα διαφορα στα 2 screenshot

Τοτε ναι μπορει να γινει block ;)

Καλως σας βρηκα και παλι ! :whoohoo:

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγες μερες, καποιος massman mod του hwbot, μου εστειλε ενα μαιλ λεγοντας μου ουτε λιγο ουτε πολυ, οτι μου διεγραψε 12 bench σε PIFAST επειδη χρησιμοποιουσα λεει λαθος εκδοση, η οποια δεν ειναι αποδεκτη απο το ΒΟΤ.

Αυτα μου ελεγε...

An hwbot crew member, Massman, has blocked some of your submitted scores. It has been marked as 'incorrect submission'.

This was the reason the user gave:

This is PiFast 4.3, we use 4.1 !!!!!!

Tοτε, γκρινιαξα λιγο (ως πολυ) εκανα report τα δικα του, επειδη δεν φαινεται πια εκδοση ειναι, οχι βεβαια οτι του αφαιρεθηκε κανας ποντος...ισοτητα ειναι αυτη, αλλα τελικα τον ηπια...κανονες ειναι αυτοι λεω τι να κανουμε....

ΕΝΤΡΟΜΟΣ σημερα ,διαπιστωσα οτι η τελευταια accepted εκδοση του WPRIME bench, για το ΒΟΤ ειναι η.....141Α.....η οποια οχι μονο δεν υποστηριζεται απο το επισημο site του wprime..αλλα ουτε για download δεν ειναι πια διαθεσιμη....απο 1,51 εως 1.54 υπαρχει....ΠΑΓΩΣΑ

Εστειλα μειλ αλλα οσο απαντησαν σε σας...αλλο τοσο και σε μενα...

Ρε....αυτοι ειναι φρόνιμα...ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΦΑΝΕ ΤΑ ΠΟΝΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ

Μην απορησετε αν αρχισουν να μας μασουλανε κατα βουληση..

Και μην μου πουνε τωρα...ε ναι ξερετε τις υποστιριζουμε και αυτες τις εκδοσεις, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΝΤΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟΥ PIFAST ΠΙΣΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως μπορω να παρω θεση καθως τον massman τον ξερω αρκετα καλα ...

1ον δεν ξερω τι παιχτηκε με το pifast αλλα αν θελεις μπορεις να μου στειλεις σε ΠΜ λινκ απο τα σκορ που εγιναν block και αν γινεται θα τα ξεκλειδωσω ;)

2ον οσον αφορα το wprime το hwbot υποστιριζει την 1.53 εκδοση

Υπαρχει μια ειδηση σχετικα στην κεντρικη σελιδα

Το email που σου ηρθε δεν το εγραψε ο massman αλλα στο εστειλε αυτοματα το συστημα καθως ενα απο τα σκορ σου εγινε block .

Δεν εχουμε κανεναν απολυτως λογο να φαμε τα ποντακια κανενος ...

Επισης δεν ειναι σωστο να μας αποκαλεις "λαλακες" επιδει προσπαθουμε να κρατησουμε μια μεγαλη database "καθαρη" :)

Συκγεκριμενα το οτι εγιναν τα μισα σου σκορ στο pifast report επιδει εβαλες λαθος χρονους, δεν το αναφερεις ?

Ο maxi τα διορθωσε ολα για σενα ....

Εκει δεν υπηρχε κανενα block ;)

Περιμενω τα λινκ και θα βρουμε μια λυση ;)

Link to comment
Share on other sites

" Συκγεκριμενα το οτι εγιναν τα μισα σου σκορ στο pifast report επιδει εβαλες λαθος χρονους, δεν το αναφερεις ?

Ο maxi τα διορθωσε ολα για σενα ....

Εκει δεν υπηρχε κανενα block "

Oυδεν σχολιον:stars:

Link to comment
Share on other sites

Οριστε οι αποδειξεις που μου ζητησες

http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=632985 εβαλες 149s εννω το ss λεει 229

http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=632086 εβαλες 164 εννω το ss λεει 244.98

http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=632124 εβαλες 293 εννω το ss λεει 453.36

http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=634842 εβαλες 376 εννω το ss λεει 616.79

http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=632691 εβαλες 207.689 εννω το ss λεει 147.69

http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=634841 εδω δεν ξερω ποσο εβαλες καθως δεν αναφερεται στο report

Με την λεξη "χρονους" δεν προσπαθησα να δημιουργησω εντυπωσεις οπως αναφερεσαι .....

Μονος σου βλεπεις ποσα ηταν ...

Υπαρχουν και αλλα 12 σκορ σε διαφορες καθηγοριες που εκανες ακριβως το ιδιο πραγμα ...

Ειναι ανουσιο να ποσταρω ολα αυτα τα λινκ ομως . ;)

Link to comment
Share on other sites

Φρόνιμα αγόρια...δεν χρειάζονται μη πρέπον χαρακτηρισμοί ,κοσμητικά ,κατηγορίες και νέυρα....συζητάμε φιλικά...

...μην φτάσουμε σε σημείο να εκραγούμε... :)

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται ολοκαθαρα, οτι δεν εκανα τπτ για να κλεψω, αλλα εκανα αναγωγη του σκορ μου 229,450 ( πχ παραδειγμα και πρωτο σου λινκ 229 το ss, κι εγω εβαλα 149) στα πεδια που ειχε το ΒΟΤ διαθεσιμα.Ετσι στο πρωτο πεδιο εβαλα το 2 στο δευτερο το 29 και στο τριτο το 450. Αυτο ειχα, και αυτο ακριβως εγραψα.. Αυτο συνεβει σε ολα μου τα σκορ και οπως σου ειπα στο pm, διωρθωσα και μερικα, γιατι ειχα την εντυπωση οτι κανονικα θα κανατε εσεις την αναγωγη αντι για μενα.

Ακριβως αυτο συνεβει σε ολα αυτα τα λινκ(μου) που ποσταρες.

Οποιος θελει να δει καθαρα, βλεπει οτι δεν εγινε τπτ με σκοπο την απατη..

Νομιζω επισης οτι πριν απο οποιοδηποτε ban, και τυχων διαγραφη του αποτελεσματος, καλο θα ηταν να γινει μια φιλικη υπενθυμιση για να γινει διωρθωση απο μερος του καθε user...

Και στο κατω κατω, γιατι δεν δινετε ενα ενιαιο πεδιο υποβολης ,και να γινεται η αναγωγη αυτοματα???

Αυτο θα βοηθουσε και εσας και εμας, και δεν θα ειχαμε αυτα που συμβαινουν τωρα.. Αφου το κανατε στο WPRIME1024 ,γιατι δεν το κανετε παντου?????

Φιλικα

ΝΙΚΟΣ

PS...Θα ηθελα να ξερεις οτι το τελευταιο, μα το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα να δω, θα ηταν το ονομα MASSMAN στα mail μου...Αληθεια δεν μου ειπες τπτ επ αυτου....εκτος αν το θεμα ειναι μη τζιζ, οποτε και παω πασο....

PS2..Ενταξει κατα βαθος ξερω οτι καταλαβατε οτι δεν ηθελα να κλεψω, αν ηταν ετσι θα ειχα φαει σουτ ηδη, anyway, ευχαριστω δημοσια τον mod maxi που μετετρεψε τα σκορακια μου, αλλα λεω και παλι, οτι αυτο κανονικα θα επρεπε να γινεται αυτοματα, για να μην εξαρταστε απο τον καθε user, αν θα κανει σωστα την μετατροπη..

PS3..Γοριλλα ηρεμησε...δεν θα το αναστατωσουμε το μαγαζι....απλα τις αποψεις μας μεταφερουμε...ηρεμα πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now