JC_Denton

Μαζικές απολύσεις προσωπικού, από πολλές εταιρείες, λόγω της κρίσης . . .

Recommended Posts

πρώτα από όλα θέλω να μου απαντήσετε εσείς oi "ώριμoi" αν έχετε mp3,ταινίες,παιχνίδια,προγράμματα κτλ πειρατικά?

Οχι. Δεν εχω. Ολα τα αγοραζω αυθεντικα.

και στο κάτω κάτω πoιoί είστε εσείς που θα με κρίνετε,θεoί?

1ον Ναι ειμαι ειμαι θεος. [Υπερηχητικος μαλιστα]

2ον Δεν εχει δικαιωμα να κρινει μονο ο θεος.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Δεν εχω. Ολα τα αγοραζω αυθεντικα.

και το photoshop που αξίζει 500 και βάλε?

και τα mp3?και τις ταινίες?

όλη αυθεντικά τα έχουμε...όταν έρθει η ώρα να πληρώσουμε όμως...

Link to comment
Share on other sites

Tormi γιατί το συνεχίζεις παναθεμά σε, έχω βγάλει μόλωπες από τα multiple facepalms...

Θα έκανα μία προσπάθεια να απαντήσω στις αρλούμπες που γράφεις, αλλά πραγματικά χαώθηκα και δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω.

Link to comment
Share on other sites

και το photoshop που αξίζει 500 και βάλε?

και τα mp3?και τις ταινίες?

όλη αυθεντικά τα έχουμε...όταν έρθει η ώρα να πληρώσουμε όμως...

Κοιτα. Χωρις πλακα εχω σχεδον τα παντα στο pc μου αυθεντικα. Απο μουσικη εχω μονο τα cd μου και ταινιες δεν χρειαζεται να τις κατεβαζω. Νοικιαζω απο το club και τις επιστρεφω.

Τα win τα εχω αυθεντικα και οτι προγραμματα χρησημοποιω ειναι ολα freeware.

Δεν ειμαι αγιοπαιδο. Κατεβαζω και μουσικη και οτι μαρεσει παω και το αγοραζω και οτι δε μαρεσει το σβηνω. Παιχνιδια δεν παιζω. Μονο pro-αυθεντικο. Aλλα εχω παιξει και παιχνιδια σπασμενα και οσα μ αρεσαν πηγα και τα αγορασα :)

Προσπαθω οσο μπορω να ειμαι νομιμος

Link to comment
Share on other sites

ιδού η απορία...μπορεί άραγε μια εταιρία να βγει από την οικονομική κρίση διώχνοντας απλός???καθαρίστριες???
Και ποιος σου είπε εσένα πως ανάμεσα στους απολυμένους δε θα είναι και καθαρίστριες?

Στην γλώσσα πόσο έβγαζες στο δημοτικό?

Link to comment
Share on other sites

σιγά ρε master and commander που είσαι υπεράνω κριτικής...

κρίνε πρώτα τον εαυτό σου αν εσύ αυτά που εχής κάνει-εχής πει είναι σωστά και μετά μάθε να κρίνεις τους άλλους...

Link to comment
Share on other sites

κρίνε πρώτα τον εαυτό σου αν εσύ αυτά που εχής κάνει-εχής πει είναι σωστά και μετά μάθε να κρίνεις τους άλλους...

και που ξέρεις ότι δεν το έχω κάνει ήδη? ή πρέπει να το κάνω μπροστά σου για να νοιώσεις καλύτερα?

btw

21206.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω την εντύπωση ότι ξέρω ποιός είναι ο εν λόγω κύριος... δεν κάνουμε καλύτερα όλοι οι νοήμοντες την πάπια μπας και κοπεί το όλο αυτό τραγικό πράγμα ?

Πιο εύκολο είναι να αλλάξεις σε Windows maniacs 100 σκληροπυρηνικούς linuxάδες παρά τον tormi.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω την εντύπωση ότι ξέρω ποιός είναι ο εν λόγω κύριος... δεν κάνουμε καλύτερα όλοι οι νοήμοντες την πάπια μπας και κοπεί το όλο αυτό τραγικό πράγμα ?

Πιο εύκολο είναι να αλλάξεις σε Windows maniacs 100 σκληροπυρηνικούς linuxάδες παρά τον tormi.

για πες και σε εμενα να ξέρω από που με ξέρεις?

@ThReSh αλλη δουλειά δεν είχα θα καθίσω να διορθώνω το copy paste που κάνω από το πρόγραμμα που μετατρέπει τα greeklish σε greek...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παίδες παρακαλώ ηρεμία τώρα το παρατραβήξατε όλοι χωρίς λόγο.

Προς tormi: Είναι δυνατόν να κάνει τέτοια ορθογραφικά λάθη το πρόγραμμα που μετατρέπει από greeklish σε greek? Αν ναι, οκ, σεβαστά τα λάθη. Ωστόσο αμφιβάλλω, χτυπάνε πολύ άσχημα και εύχομαι γενικά να μη κάνεις τέτοια ορθογραφικά λάθη. Και δίκιο να έχεις, δε μπορεί να σε πάρει κάποιος στα σοβαρά βλέποντάς τα.

Έπιπλέον, όταν μια εταιρεία θέλει να κάνει περικοπές, θα κόψει όχι μόνο από τις καθαρίστριες, αλλά από οτιδήποτε της φανεί λιγότερο χρήσιμο. Και ένα άτομο να απολυθεί μπορεί για μια εταιρεία να είναι χρήσιμο.

Τώρα αν ήσουν εσύ εκείνο το άτομο, με τη λογική σου έπρεπε να λες καλά να πάθω και έμεινα άνεργος. Θα ήταν πολύ σκληρό να το πεις αυτό για τον εαυτό σου, πόσο μάλλον όταν δε φταίς. Σε τέτοιες εταιρείες η ευθύνη είναι αρκετών ατόμων και σίγουρα όχι αυτών που απολύθηκαν. Πάντα τη πληρώνει ο πιο αδύναμος και όχι αυτοί που ελέγχουν τις κινήσεις της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

για πες και σε εμενα να ξέρω από που με ξέρεις?

Επειδή ούτε όρεξη έχω, ούτε γουστάρω να ακούσεις κανά καντήλι, just drop it.

Έχεις κάτι καλό να πείς επί του θέματος ?

Αν όχι, τότε μην postάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για ένα μικρό Update:

H Electronic Arts διώχνει κι άλλο κόσμο, αυτή τη φορά από τη Mythic Entertainment (Warhammer Online) και την Tiburon Studios (Madden NFL Series), λόγω μειωμένων κερδών από τα παιχνίδια - και φυσικά τι άλλο, της οικονομικής κρίσης. Μαζί με αυτές, θα γίνουν κι άλλες απολύσεις, συνολικά το 10% της εταιρείας.

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=11585&Itemid=38

Θυμάστε που η AMD έδιωξε τους πάντες από το τμήμα των CPU για handheld συσκευές? Το αγόρασε όλο το τμήμα η Qualcomm.

http://tcmagazine.com/comments.php?shownews=24104&catid=6

H TSMC ετοιμάζεται και αυτή για μείωση προσωπικού.

http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=24123&catid=6

Και πιστεύω πως κάθε μέρα, θα μαθαίνουμε και καινούρια...

Link to comment
Share on other sites

Καλα να παθουν στην Electronic Arts. Το τελευταιο Need For Speed δεν υποστηριζε την τιμονιερα μου.

:funk:..

αφού είσαι noobas...

πηγες και αγόρασες το NFS αντί για το GRID η το midnight club...

reviews δεν διάβασες?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now