JC_Denton

Μαζικές απολύσεις προσωπικού, από πολλές εταιρείες, λόγω της κρίσης . . .

Recommended Posts

εσείς είστε η ώριμη που το συνεχίσατε...εεε?

όσο ποστάρετε τόσο θα ποστάρω...

Μαλλον δεν το εχεις παρει στα σοβαρα το θεμα και δεν καταλαβαινεις οτι χιλιαδες ανθρωποι θα χασουν τον μηνιαιο μισθο τους...:)

Link to comment
Share on other sites

εσείς είστε η ώριμη που το συνεχίσατε...εεε?

όσο ποστάρετε τόσο θα ποστάρω...

Όχι δε θα ποστάρεις ούτε εσύ ούτε κανείς όσο θέλετε από τη στιγμή που συνεχίζεται αυτό. Κάποια πράγματα επιτρέπονται ως ένα βαθμό από κει και πέρα το φόρουμ δεν είναι για να λύνονται διαφορές. Καλό είναι πάντως να προσπαθείς να κρατάς και εσύ ένα επίπεδο αν δε θες να σου απαντάνε αναλόγως.

Μπορείτε να διαφωνείτε και με άλλο τρόπο πέραν από αυτό.

Πέραν αυτών, σχολίασα σε προηγούμενο πόστ μου σχετικά με την ορθρογραφία σου και όχι μόνο.

edit: Έκανα edit τα τελευταία σας πόστ. Παρακαλώ να μη το συνεχίζετε, χωρίς να κατηγορώ ότι φταίει η μια ή η άλλη πλευρά. Την άποψη μου την έχω πει σε προηγούμενο πόστ. Μπορείτε να συνεχίζετε όλοι σε πιο ήρεμο τόνο τη κουβέντα αλλιώς θα κλειδωθεί πάλι.

Link to comment
Share on other sites

αφού είσαι noobas...

πηγες και αγόρασες το NFS αντί για το GRID η το midnight club...

reviews δεν διάβασες?

Πριν παρεις το xbox διαβασες τπτ ή εισαι και συ ......??

Link to comment
Share on other sites

Πριν παρεις το xbox διαβασες τπτ ή εισαι και συ .........??

μάθε να φέρεσαι και εσύ Winters όπως είπα και στον άλλον...

και καταρχάς εγώ πήρα xbox για να κάνω φτηνά την δουλειά μου(vg)

Link to comment
Share on other sites

Tormi αμα ξαναεκφραστέις με προσβλητικα κοσμητικά επίθετα για του υπολοίπους θα είσαι ο πιο αδύναμος κρίκος.

Μίλα πιο όμορφα άμα θές να παραμέινεις στο hwbox.

Link to comment
Share on other sites

φέρθηκα όσο πιο ήρεμα μπορούσα...

το να χλευάζουνε και να ρίχνουνε μπηχτές μονο να μου αλλάξουν τι γνώμη και να μου πουν ξέρεις αυτό που είπες δεν είναι και τόσο σωστό για αυτό κι αυτό τον λόγο...

αντίθετος κατάφεραν να με εξοργίσουν και να αρχίσει όλο αυτό το παραλήρημα από posts και εν τέλη το μονο που κατάφεραν είναι να πιστεύω ακόμα περισσότερο αυτά που είπα έτσι για αντίδραση και για σπάσιμο...

Link to comment
Share on other sites

φέρθηκα όσο πιο ήρεμα μπορούσα...

το να χλευάζουνε και να ρίχνουνε μπηχτές μονο να μου αλλάξουν τι γνώμη και να μου πουν ξέρεις αυτό που είπες δεν είναι και τόσο σωστό για αυτό κι αυτό τον λόγο...

αντίθετος κατάφεραν να με εξοργίσουν και να αρχίσει όλο αυτό το παραλήρημα από posts και εν τέλη το μονο που κατάφεραν είναι να πιστεύω ακόμα περισσότερο αυτά που είπα έτσι για αντίδραση και για σπάσιμο...

Θα διαφωνούσα. Μπορούσες να φερθείς ακόμη πιο ήρεμα. Το ότι θα χαρακτήριζε κάποιος την άποψή μου ανώριμη δε θα το χαρακτήριζα απαραίτητα κακό τη στιγμή που μου αιτιολογεί την γνώμη του.

Δικαίωμά σου είναι πάντως να πιστεύεις ότι θες αλλά δικαίωμα και των άλλων να διαφωνούν πλήρως με τα λεγόμενά σου. Ωστόσο τον λόγο που προσπάθησαν να σου αλλάξουν τη γνώμη στον εξήγησαν πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεσαι σε ένα forum και είναι φυσιολογικό ο καθένας να λέει την γνώμη του.

Πολλές φορές η γνώμη σου/μου/τους θα είναι διαφορετική με την δικια τους/μου/σου.

Καλό θα είναι να συγκρατείς/ούμε τα νέυρα σου/μας και να τα βγάζεις κάπου αλλού, και επίσης πρίν γράψεις εδώ κάτι εδώ, να το σκεφτεσαι και να το γράφεις όμορφα έτσι ώστε να μην σου την πέφτει κανένας και να μην έχει κανένας τίποτα να σου πει παραμόνο να έρθει σε αντιπαράθεση αυτός και ο κάθε αυτός αν η γνώμη του είναι διαφορετική, αλλά και αυτός με όμορφο τρόπο.

Τους συνομιλητές σου και το επίπεδο της συζήτησης τους/το ορίζεις εσύ.

Ηρεμήστε και οι υπόλοιποι ωρέ. . .

Link to comment
Share on other sites

Update συνέχεια:

5000 θέσεις off από τη Microsoft, 6000 θέσεις από την Intel...

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=41&nid=4498135

H Intel έκλεισε 5 εργοστάσια, ενώ η MS είδε τη μετοχή να πέφτει κατά 7 περίπου μονάδες, συμπαρασύροντας και τη Wall Street.

Link to comment
Share on other sites

H CM έκλεισε τα εργοστάσια της μέχρι τον Μαϊο.

Η Sandisk είναι σε δύσκολη οικονομική θέση και μπορεί να κλίσει.

Όλοι οι μνημάδες ενώθηκαν σε μία σχεδόν εταιρία απο τις οποίες 3 θα κάνουν το RnD και οι υπόλοιπες 5 θα πληρώνουν για το RnD και θα πουλάνε ICs , ενώ τα εργοστάσια φέυγουν απο την Κίνα και πάνε Κορέα(αν θυμάμαι καλά). Η κυβέρνηση της Κορέας έθεσε όριο κατώτατης τιμής για τα ICs για να μην δώσει δάνεια και να αυτοχρημματοδοτήσει τους μνημάδες.

Επίσης η Intel δεν θα παρουσιάσει καινούρια τεχνολογία μέσα στο 2009(ΟΤ οι Core i5 θα είναι Dual Core τελικά)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι όσοι έλεγαν ότι οι Lynnfield θα είναι 4πύρηνοι διαψεύονται? Benchmarks του Chiphell, πολλαπλά Roadmaps, όλα off?

Τουλάχιστον οι φωτό μου είναι αληθινές??? :loveliness:.. :loveliness:.. :loveliness:..

http://www.hwbox.gr/showthread.php?t=2505&highlight=lynnfield

:hehe::hehe::hehe::hehe:

Πάντως δε με χαλάει κι ιδιαίτερα...i7 σε διπύρηνο...που θα κλοκάρει (λογικά) ψηλότερα...χμμμμ

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μισαωρο περιπου το καναλι ΣΚΑΙ εδειξε ενα ρεπορταζ που αναφεροταν στην οικονομικη κριση που αντιμετωπιζουν οι εταιρειες....απο οτι ακουσα θα απολυθουν εργαζομενοι απο Samsung και LG και μάλιστα JC αυτο που ειπες το ειπε ετσι ακριβως οπως το εγραψες (microsoft)

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ πως είναι 2πύρηνοι δηλαδή :hehe:

Αι ρει, μπέρδεψες τους γιωτάδες :hehe:

Μάλλον για το Havendale θα σου είπανε και κάπου μπερδεύτηκε το πράγμα, αυτός λογικά είναι ο 2πύρηνος (εκτός αν μας δουλεύουν ομαδικά). Σύμφωνα με τα roadmaps πάντα (που γενικά, η Intel τα τηρεί πλην μερικών τρανών εξαιρέσεων - "θα έχουμε 25 GHz μέχρι το 2005" χοχοχο), το ΜΟΝΟ που περιμένουμε είναι ο 6πύρηνος i7 κάπου στο τέλος του 09-αρχές του 10 (ίσως μαζί με τον Larrabee).

Υπάρχουν μάλιστα και αρκετοί που ελπίζουν ότι το Χ68 θα βγει Πάσχα-καλοκαίρι...Εγώ το βλέπω για φθινόπωρο ΚΑΙ ΑΝ...

Μόνο το Ρ55 και τα παρεμφερή του είναι 1000% σίγουρα για καλοκαίρι-φθινόπωρο, το Χ68 κατά χειμώνα και αν θα το βγάλουν κατ εμέ...

Με λίγα λόγια, η επένδυση για όποιον πάει σε Intel είναι οι i7 - σου μένει για ένα-δύο χρόνια στο χαλαρό όλο το PC (m/b, cpu, ram).

Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικά site απο σήμερα το πρωί έχει γεμίσει ο τόπος με μια είδηση πώς η Qimonda κύρηξε πτώχευση . . .

Ξαναρώτησα για i5, και μέχρι τώρα λένε πώς θα είναι Dual Core, οι πρώτοι τουλάχιστον που θα βγούνε :S

Link to comment
Share on other sites

τελικά η Qimonda όντως σήμερα έσβησε :(

Περιμένουμε έως και 75% άυξηση τιμών σε ψθηνες μνήμες

Βάλε και τις κάρτες γραφικών, που θα το γυρίσουν οι περισσότεροι στις ακριβές samsung. Ωραία πράγματα.:hug:..

Link to comment
Share on other sites

Για τις VGA δεν βλέπω να γίνεται αύξηση, εφόσον οι περισσότερες χρησιμοποιούνε ήδη είτε Samsung είτε Hynix ;)

Η σειρά 4ΧΧΧ είχε αρκετά Quimonda chips και λογικά θα είχαν και οι επόμενες. Πλέον οι επιλογές περιορίστηκαν...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now