Recommended Posts

Ένα με i7 για reference.....Τελικά κάτι γίνεται με τους drivers και ΔΕΝ βγάζει καλό Nature....Θέλει ψάξιμο η δουλειά.... ;)

2k1_4000MHz_83762.png

Γιώργαρε, μην μου πείς ότι παίζει εκεί ( ~5GHz ) ο IMC σου δίχως sub-zero temps!

Αν παίξεις με ATi λογικά θα είναι κάτι τις καλύτερες οι επιδόσεις με i7 σε σχέση με Core 2 μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

xexe thanks :D

..ρε γμτ εμένα ο imc μου πάνω απο 2.080v vdimm δεν γουστάρει με τπτ :(

Σε ποιό board Κώστα ?

Δοκίμασες φαντάζομαι διάφορες υψηλότερες τάσεις μην είναι κανά hole στο BIOS ε ?

Έδωσες ψηλό Vtt ( QPI ) σε συνδυασμό με το Vdimm ?

Ούτε με 1.7Vqpi και 2.1Vdimm παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

..λοιπον είμαι με REII και αυτο που κάνει ειναι ή μπουτάρει και δεν μπαινει win ή βγάζει checkcpu το poster!

..δεν ξέρω αν ειναι θέμα board ή cpu αλλα οταν έπαιζα με του g.th τον 965+UD5 δεν μάσαγε μια με 2.1v χαλαρά.

..εννοειται ότι έχω δώσει παραπάνω vdimm αλλα είναι χειρότερα :( και αν το ζορίσω παιζει να κάνω κανα 10 λεπτο για να το επαναφέρω με κλεισε ανοιξε του psu :rant:

...θα δοκιμάσω σήμερα αυτο που είπες bill ;)

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Αν εκανε μονο το κολημα στα win θα λεγαμε οτι ειιναι win αλλα λες και checkcpu....

Για δοκιμασε να βγαλεις και να βαλεις ξανα cpu μηπως λεω εγω τωρα....γιατι κατι παρομοιο ειχε και ο sofos1990...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Update στη σελίδα 38 KAI με "Reference" bench με Core 2 Duo.... :)

2k1_4000MHz_87126.png

EDIT: Bill όχι, στο ξεπάγωμα του επεξεργαστή ήμουν.....αλλά πάνω από 5G κόλλαγε η μαμακία.... :(

Mortis, για δοκίμασε καμμιά άλλη μνήμη Ή με άλλο SPD.... :)

.

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο χθες λεγαμε για αυτο με τις 295 και τα ψηλα ρολογια οτι δεν τα ακουνε ισχύει ή κανω λαθος?

Δεν ξέρω.....Το έτρεξα στα ρολόγια κάρτας του Στέλιου/Αριστήδη.....

Θα σου πω σε λίγο που θα το ξανατρέξω με πιο ψηλά την κάρτα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι μαλλον ο i7 δεν τα παει καλα με το nature . Το sli ενεργοποιειται , αλλα δεν αποδιδει καλα .

Εαν δεις run με i7 στα 4.6+ ghz ... δινει 1250FPS nature με τη 295 στα ρολογια μας .

Νυχια δε θα φαω . ;):D:D

Edited by Stelaras
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη φιλαρακι hiprιδη εισαι καλο παιδι ... να ενα ακομη reference . :)

Και εχει και αλλο ... :D

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9469161

Ειχα 87Κ απο προχθες για backup , αλλα με τσιτωσες να το ανεβασω και αλλο ... :D...

[hwbot] 87139 - Intel E8600 @ 3999Mhz - GeForce GTX295 stock air - For GOOC 2009 [/hwbot]

attachment.php?attachmentid=2182&stc=1&d=1234799533

87139.JPG

87139.JPG

87139.JPG

87139.JPG.a90a7f3c237031c757e7930509fd93

Link to comment
Share on other sites

Οι i7 δεν έχουν SLi ενεργοποιημένο στο Nature. Το γιατί γίνεται δεν είναι θέμα drivers, πρέπει να είναι θέμα του X58. Μπορεί με BR-03 να παίξει κανονικά. Αλλά αν δεν παίξει, απλά το Nature το χασες (και το 01 εν τέλει).

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε εδώ, ότι στο τέλος του διαγωνισμού, οι πρώτοι που θα έχουν τα καλύτερα σκορ, θα πρέπει να τα ΞΑΝΑΤΡΕΞΟΥΝ μπροστά σε επιτροπή και να βγάλουν παρόμοιο σκορ, γιατί ΑΝ ΔΕ βγάλουν παρόμοιο σκορ, ακυρώνονται...... ;)

Αυτό για αποφυφή τίποτα cheatings κ.τ.λ.........

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε εδώ, ότι στο τέλος του διαγωνισμού, οι πρώτοι που θα έχουν τα καλύτερα σκορ, θα πρέπει να τα ΞΑΝΑΤΡΕΞΟΥΝ μπροστά σε επιτροπή και να βγάλουν παρόμοιο σκορ, γιατί ΑΝ ΔΕ βγάλουν παρόμοιο σκορ, ακυρώνονται...... ;)

Αυτό για αποφυφή τίποτα cheatings κ.τ.λ.........

Οποτε οτι βαζετε bios κτλπ γραμμενα σε χαρτακι μην τα ξεχασετε :)...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now