Recommended Posts

Στέλιο, για το Nature που λέγαμε, έχεις να δοκιμάσεις δύο μονές κάρτες ( GTX 280 / 285 ) @ SLI ?

Γιατί κάτι μου λέει πως δεν είναι θέμα board όπως υποψιάζομαι.

Κι εγώ αυτό λέω...ίσως με τις 280/285 σε SLi κάτι να γίνει (παρέα με ένα BR) ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η δευτερη 4870χ2 που εχω στο σπιτι και την δοκιμασα σημερα οπως βλεπεις παη πολλη καλητερα απο την αλλη και δεχετε και μεγαλητερη συχνοτητα στο pci express οταν την δοκιμαζα εγεινε κατι και παρατηρησα οτι οταν γινετε αυτο ανεβενη το nature οταν τελειοση ο διαγωνισμος θα στο πω αν και εγω το κανω για την πλακα μου.Γιατι οπως σου εχω πη και να βγω πρωτος σε καποια κατηγορια δεν μπορω να παω τσεχια λογο δουλειας και οικογενιας:victory:...

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω μια 4870Χ2 γιατι με προβληματισες . Απο οτι βλεπω , δινει ανεβασμενα ολα τα αλλα τεστ εκτος του nature.

Εχω και τον i965 .... ισως κανει κατι καλο με τη Χ2 παρεα .

Καλο αποτελεσμα εβγαλες ομως ... Μπραβο για το ψαξιμο που εριξες ! :)

To nature σου βγαινει κανονικοτατα ? Το βλεπεις ή κανει παραξενα η καρτα ??? Γιατι αυτο το ειχα δει και εγω .

... θα τα πουμε αυριο στο μεσημεριανο μας τηλεφωνικο κουτσομπολιο ! :D:D

Link to comment
Share on other sites

και ενα σκορακι απο εμενα:lol

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9468958

αντε πηγενε κοιμησου ρααα νυχτεριδα εχεις καταντιση γιαυτο σε βρισκουμε μετα τις 2 το μεσημερι κοιμησου και θα σου πω αυριο

Χαχαχα !!!! Κακο συνηθειο αυτο το ξενυχτι ...

Ειναι παραξενο σκορ παντος ... γιατι εδω ο hipro οταν εκανε το WR με τη Χ2 ειχε δειξει αυτο :

2k1_122500_6411MHz_ATI_4870x2_SINGLE_870_1050.png

Δηλαδη εβγαλε χαμηλοτερο nature στα 6400 απο οτι εσυ στα 4000 ... Και μαλιστα με χαμηλοτερα ρολογια στην καρτα .

Τι να πω .... Μου εχουν μεινει λιγα νυχια ακομη απο οτι βλεπω . Θα τα φαω και αυτα τωρα ! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

50932872pa6.jpg

61584638ou6.jpg

Εμένα μου έστειλαν ένα video με ένα special tweak για το 2k1 :hehe:

Special tweak for George_o/c :hehe:

Μη μου πεις οτι ειναι απο τον Master ... γιατι θα φαω και τα δαχτυλα μου μαζι με τα νυχια μου !:lol:lol

Link to comment
Share on other sites

Tα Dragos θέλουν μπόλικο graphics memory bandwidth ... Οπότε ανεβάζεις το memory ---> ανεβαίνουν και τα FPS :T:

Το Nature επηρεάζεται αρκετά από το PCI Frequency και από 'κει και πέρα είναι pure gpu power :T:

Το PCI Frequency είναι ο λόγος που πολλοί τρέχουν με PATA δίσκους τα AM3 & 2k1 ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now