Recommended Posts

Μηπως ισχυει αυτο οτι στο 01 δεν παιζουν τα ψηλα ρολογια....οπως με τις 295 ?

Τι παει να πει δεν παιζουν ? Αρχιζουν και τριγυρνουν περιεργες σκεψεις στο μυαλο μου ... Με μια X2 θα καταλαβω πολλα πραγματακια που θελω.

Ωχ, όντως ! Tί γίνεται εδώ ρε παιδιά ? :confused:

Kάτσε ποιον εννοείς Master τώρα ? :hehe:

Ενας ειναι ο Master . Δε μπορω να βοηθησω περισσοτερο !:Q..:Q..

Tα Dragos θέλουν μπόλικο graphics memory bandwidth ... Οπότε ανεβάζεις το memory ---> ανεβαίνουν και τα FPS :T:

Το Nature επηρεάζεται αρκετά από το PCI Frequency και από 'κει και πέρα είναι pure gpu power :T:

Το PCI Frequency είναι ο λόγος που πολλοί τρέχουν με PATA δίσκους τα AM3 & 2k1 ;)

Ολα αυτα που λες συμβαινουν οταν δεν υπαρχει bottleneck απο τον επεξεργαστη . Στην περιπτωση της 295 στα 4ghz , δε βοηθουν καθολου αυτα που γραφεις .

Link to comment
Share on other sites

Τι παει να πει δεν παιζουν ? Αρχιζουν και τριγυρνουν περιεργες σκεψεις στο μυαλο μου ... Με μια θα καταλαβω πολλα πραγματακια που θελω.

Αυτο νομιζω ειχε πει και ο hipro....Δεν ξερω τι να πω..... μην τρλενεστε οι NVIDIA μερια γιατι απο πρωτη μαρτη ξερετε τι ερχεται....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ακόμα σύστημα για δοκιμές μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αυτό ?

I've been using my own "tweak" to get a good CL fast myself lately:

When you start CL, the car goes to the right and hits a bump in the road, making the car shake and out of course.

When the car hits that bump (after 5-8sec I think), hit ESCAPE and directly press ENTER twice. All you do is quit the game test and quickly go back into the game test. That gives me a relatively good CL to start off with so my end score will be already quite good.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ακόμα σύστημα για δοκιμές μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αυτό ?

Του massman ηταν αυτο ??? Καπου το θυμαμαι.

Δεν παιζει απλα ... Το CL θελει πολλα run μεχρι να βγει καλο .

Link to comment
Share on other sites

Nαι του Pieter είναι αυτό ... Απλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω ποτέ ... Ναι το CL tweak πιάνει πάντα, απλά έλεγα μήπως ...

Xρήστο βασικά από ότι έχω δει μέχρι τώρα, 2 είναι τα σημεία που καθορίζουν το καλό CL run :T:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συζητουσα με τον sofos1990 για το βαρελακι στο πρωτο test....και λενε οτι για να ειναι καλο το run πρεπει να χτυπησει το βαρελακι

Συνηθως , αλλα οχι ο κανονας.

Μπορει να χρειαστουν και 10-15 run μεχρι να βγει το καλο .

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο με έμπλεξες πριν με το Μaster :hehe:

Όχι δεν είναι ο OPB ρα, Έλληνας είναι αυτός στο video ... :hehe: Και μόλις τώρα μου έγραψε κάτι στο msn, που ειλικρινά με έχει ακούσει όλη η πολυκατοικία από τα γέλια ! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο με έμπλεξες πριν με το Μaster :hehe:

Όχι δεν είναι ο OPB ρα, Έλληνας είναι αυτός στο video ... :hehe: Και μόλις τώρα μου έγραψε κάτι στο msn, που ειλικρινά με έχει ακούσει όλη η πολυκατοικία από τα γέλια ! :hysterical:

Χαχαχαχα!!!!:'(....:'(....:'(....

Ελληνας ??? Κατσε να δω .... Απο το ποσο χωρο πιανει στην εικονα , θα καταλαβω ποιος ειναι???? :loveliness:..:loveliness:..

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τον ξέρω τον Πέππα, άμα μπορώ λίγο να διακρίνω τα γράμματα στο χαρτί και τα συνδέσω με κάτι άλλα που έχω δει τότε ναι αυτός μπορεί να είναι.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια daniela που ξερω ... αστο ... καλυτερα μη την δεις ... :(....

Αντε να δουμε τι θα βγει ... Μονο μη μας κανεις και εσυ κανα κουλο και βγαλεις 90Κ με τη Χ2 ... :(....

Link to comment
Share on other sites

Ένα με i7 για reference.....Τελικά κάτι γίνεται με τους drivers και ΔΕΝ βγάζει καλό Nature....Θέλει ψάξιμο η δουλειά.... ;)

2k1_4000MHz_83762.png

Βάζω εδώ ΚΑΙ το "Reference" με Core 2 Duo για να βλέπετε που περίπου πρέπει να φτάσετε - "άρπα-κόλλα" τεστ - ..... :D

@Steleras: Μη φας και τα vύχια των ποδιών σου τώρα!!..... :D

2k1_4000MHz_87126.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now