Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους... ειπα και εγω να συμμετασχω (καθε παρατηρηση δεκτη αφου ασχολουμαι λιγο καιρο με το o.c)ετσι για τη εμπειρια..

Μπορει να θεωρηθει valid το score? For the GOOC 2009

ORB Compare URL:http://service.futuremark.com/compare?2k1=9474051

[hwbot] 71227 - E8400 @ 4000Mhz - ATI 4850 760/1095 - For GOOC 2009 [/hwbot]

box.jpg

box.jpg

box.jpg

box.jpg.aaa46322064fbbb02e83a3f0f21e6eb5

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και ένα τέτοιο μύνημα ώστε να στο δει το bot του hwbot

hwbot] 71227 - E8400 @ 4000Mhz - ATI 4850 760/1095 - For GOOC 2009 [/hwbot]
Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα κι εγω με το Dell XPS M1530 μου! :D

4ος στο bot προς το παρόν, μακάρι να βρω ένα τρόπο να παρακάμψω το ηλίθιο κλείδωμα της DELL στο PLL (δεν μπορώ να ανεβάσω ΚΑΘΟΛΟΥ τον CPU και με κόβει πολύ γμτ.....:(:()

[hwbot] 33358 - Τ7500 @ 2200 - nVIDIA 8600M GT @ 680/880 ON AIR - For GOOC 2009 [/hwbot]

33358.th.jpg

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9474114

Edited by JC_Denton
Link to comment
Share on other sites

Oι Cellshock PC14400 είναι με τα D9GTR, όμως έγινε ένα λάθος και έχουν τα handpicked D9GTR από Cellshock PC14400 Blue Special Edition ... Καραμαμάνε ... ;):T:

Αμ...βεβαια...

Οι Cellshock PC14400 Blue Special Edition που πηρα εγω (δυο ζευγη παρακαλω) πηγαινανε μεχρι 690 σε 2Τ πανω στην EVGA 790i.

Aμα εχεις χερι......

Παντως αυτες οι μπλε, με λιιιιιιγο ρευμα παραπανω (2,30-2,34) παιζουν και στα 913 με 6-5-5-15.

Καλα...δεν ειναι και σαν του Tsan που τρεχουν εκει με PL7 ετσι???

Link to comment
Share on other sites

τοις καινουργειες μου corsair 1800 cl7 (gtr) τις ειδες 952 με strap 200 και

cl7-6-2-5-14-5-45-13-15-1-8-1-2-1t :kiss:...τι σου λενε με 99 ευρω απο e-shop

Link to comment
Share on other sites

@JC: Zorz τι κλαίγεσαι ? :D:hehe: Εγώ με το Vaio και stock τα πάντα βγήκα πρώτος με +800 πόντους ... Κάτσε tweak-αρε λίγο ρααααααααα :hehe::D

@NIKOSE: Αυτά λέω και εγώ του Βασίλη ... Μπορεί στο παρελθόν να είχε τρελή γκαντεμιά με εκείνα τα banana / no degredation CPUs που έπαιρνε (και μιλάμε για πολλά κομμάτια), αλλά τώρα νομίζω η τύχη του γύρισε ... Πολύ καλή GTX280, τρομερές μνήμες, καλοί E8600, καλή REX (επειδή είναι από Κρήτη :P)

@Tsan: Τα είδαμε, τα είδαμε ... Όλα από e-shop είναι GTR ? Ή απλά λειτούργησε η ass-φαρδία σου ? :hehe:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

πηρα 2 set το ενα ειναι gtr το αλλο gts αλλα και το gts δεν παη ασχημα πεζη 3d

με 8-7-7-7-21-1t 1120mhz(2240) αν επεζαν 1142 θα επεζα με 1:2 το 3d01;P..

Link to comment
Share on other sites

@JC: Zorz τι κλαίγεσαι ? :D:hehe: Εγώ με το Vaio και stock τα πάντα βγήκα πρώτος με +800 πόντους ... Κάτσε tweak-αρε λίγο ρααααααααα :hehe::D

Ρε τράβα κοιμήσου ή παίξε κανα DotA :D :D

Ασε με ρε με τον πόνο μου, έχω -600 MHz από τον Dedal και με καταστρέφει....Αν μπορούσα μόνο να ανεβάσω τον γαμωCPU...:funk:..:funk:..:funk:..:funk:..

Απλά μπες στο bot και τσέκαρε το Nature μου...είναι 60+ FPS πάνω...σε όλα τα άλλα όμως χάνω από CPU....:(:(

Πάω να παίξω με μερικά διαφορετικά LODs :D

Link to comment
Share on other sites

44684 - Intel Dual Core E2160@3375 on air - nVidia 8800GT 512 @stock passive cooled - For the GOOC 2009

Ένα και από μένα με το καρούλι μου.

Έχει πολύ ζουμί η δουλειά ακόμα, αν βρω χρόνο θα κάνω 'κανονικά' runs.

Όλα αυτά για τη χαρά της συμμετοχής και του διαγωνισμού προφανώς.

[ATTACH]2215[/ATTACH]

Futuremark Link λέιπει Mr.Hodad :)

Σε παρακαλώ βάλε το για να σε βάλουμε στην λίστα :)

Link to comment
Share on other sites

Περιττό να σας πω ότι benchαρα μέχρι τώρα - το XPS θα χει τρελαθεί :D

Το έβγαλα μπαλκόνι και το έλεγχα από μέσα με το MX Rev - εκεί στα cria! :hehe:

Μιλάμε από 880 μνήμες το τερμάτισα, πήγε 1055 το άτιμο....παίζει να αντέχει κι άλλο, θα το ψάξω αύριο στο Riva για να ανεβάσω το όριο ;P..;P..

Εν τέλει, με τα πειράγματα στα LOD και σ' αυτά, έβγαλα κοντά 500 marks πάνω, 33833:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9474159

33833.th.jpg

47 πόντοι πίσω από την 3η θέση...τον έχω :(.... Θα ξαναπαίξω απόψε, πορώθηκα :D

(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ $#@#(#CPU ΜΟΥ $#@* ΤΗΝ DELL ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ PLL :(:()

Edited by JC_Denton
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στα παλικάρια........ :)

Βρε Bill τι έκανες και πήρες άλλα 142fps στις ίδιες συχνότητες στο Nature?...... :D

.... κι ένα τελευταίο δικό μου μ'αυτήν την κάρτα..... :)

[hwbot] 85609- E8600 @ 3998Mhz - ATI 4870 1150/1300 SINGLE on LN2 - For GOOC 2009 [/hwbot]

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9474184

2k1_4000MHz_SINGLE_4870_85609.png

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο ακριβώς ρώτησα και εγώ τον Bill, Γιώργο ... Πειραματίστηκε με νέες σειρές (απορώ που τις σκέφτηκε ειλικρινά :D) από ότι μου είπε ... Χρησιμοποίησε μία που είναι τόσο περίεργη, κουφάθηκα :D Είναι 100% original δεν την έχω ξαναδεί πουθενά λέμε ;) Έκανε και ένα άλλο tweak, δεν μου είπε ποιο όμως ... Θα μας πει ο ίδιος :D

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο ακριβώς ρώτησα και εγώ τον Bill, Γιώργο ... Πειραματίστηκε με νέες σειρές (απορώ που τις σκέφτηκε ειλικρινά :D) από ότι μου είπε ... Χρησιμοποίησε μία που είναι τόσο περίεργη, κουφάθηκα :D Είναι 100% original δεν την έχω ξαναδεί πουθενά λέμε ;) Έκανε και ένα άλλο tweak, δεν μου είπε ποιο όμως ... Θα μας πει ο ίδιος :D

Βρε και με αλλαγή σειράς, πήρε άλλα 142fps στο Nature?.... :D

Μόνο με το Mipmaps βλέπεις 100fps+... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα εγώ ότι με αλλαγή σειράς τα πήρε όλα, απλά το ανέφερα, μαζί με το γεγονός ότι χρησιμοποίησε ένα νέο tweak - ξαναδιαβάζοντας το post μου παρατηρώ ότι δεν το ξεκαθάρισα καθόλου αυτό, δικό μου λάθος :). Εκτός όμως από αυτό, από το 833xx στο 85888 πήγε χρησιμοποιώντας πολλά tweaks, αφού στο πρώτο είχε μόνο συγκεκριμένο test order, LoDs και ένα fresh installation ... Τώρα ... Ο Bill είναι αρμόδιος θα μας πει :T:

Link to comment
Share on other sites

Περιττό να σας πω ότι benchαρα μέχρι τώρα - το XPS θα χει τρελαθεί :D

Το έβγαλα μπαλκόνι και το έλεγχα από μέσα με το MX Rev - εκεί στα cria! :hehe:

Μιλάμε από 880 μνήμες το τερμάτισα, πήγε 1055 το άτιμο....παίζει να αντέχει κι άλλο, θα το ψάξω αύριο στο Riva για να ανεβάσω το όριο ;P..;P..

Καλά εσύ το έκαψες εντελώς :D

Έχω την εντύπωση ότι μπορεί να μπορούμε να ξεκλειδώσουμε το PLL αν όντως το έχει κλειδώσει με το BIOS η Dell.

Από την άλλη έχω μια ερώτηση, είδες ποιό PLL φοράει η mobo σου ?

Μπράβο στα παλικάρια........ :)

Βρε Bill τι έκανες και πήρες άλλα 142fps στις ίδιες συχνότητες στο Nature?...... :D

Ήταν κάτι που δεν είχα σκεφτεί σε συνδυασμό με φρέσκα Windows, σφίξιμο των "δευτερεύοντων timings @ BIOS", VGA BIOS edit ( σφίξιμο των memory timings :D ) και χρήση περισσότερων tweaks ( μέχρι πρότινως έπαιζα για την πλάκα, δεν έκανα τίποτα το ιδιαίτερο, από αυτά που θεωρούμε ως tweaks μόνο τις διαφορετικές σειρές των test και τα LoD έβαζα ).

Τα υπόλοιπα σε PM :D

Βρε και με αλλαγή σειράς, πήρε άλλα 142fps στο Nature?.... :D

Μόνο με το Mipmaps βλέπεις 100fps+... :)

Όχι δεν έκανε θαύμα στο Nature η αλλαγή σειράς φυσικά.

Mipmap ( xPage ) δεν έκανα ούτε πρόκειται να κάνω ποτέ, αφού είμαι κατά της χρήσης του και συμφωνώ πως πρέπει να θεωρείται cheat.

Δεν είπα εγώ ότι με αλλαγή σειράς τα πήρε όλα, απλά το ανέφερα, μαζί με το γεγονός ότι χρησιμοποίησε ένα νέο tweak - ξαναδιαβάζοντας το post μου παρατηρώ ότι δεν το ξεκαθάρισα καθόλου αυτό, δικό μου λάθος :). Εκτός όμως από αυτό, από το 833xx στο 85888 πήγε χρησιμοποιώντας πολλά tweaks, αφού στο πρώτο είχε μόνο συγκεκριμένο test order, LoDs και ένα fresh installation ... Τώρα ... Ο Bill είναι αρμόδιος θα μας πει :T:

Θα δώσω κάποια πραγματάκια μετά, και όλα μα όλα μετά το πέρας του διαγωνισμού ;)

Τώρα λέω να δοκιμάσω μια ιδέα που μου 'ρθε :D

p.s. Εν πάση περιπτώσει έχω τραβήξει ένα video ενός run από εχθές από το BIOS μέχρι το τέλος του bench ;)

Edited by billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Περιττό να σας πω ότι benchαρα μέχρι τώρα - το XPS θα χει τρελαθεί :D

Το έβγαλα μπαλκόνι και το έλεγχα από μέσα με το MX Rev - εκεί στα cria! :hehe:

Να πάρει εχθές δεν έκανε και πολύ κρύο..Πάντως το Σάβατο χαλάει ο καιρός πάλι..:D

Και ένα update δικό μου πάλι.....

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9474318

[hwbot] 89508 - E8600@3999mhz - 9800GX2 Watercooled - For GOOC 2009 [/hwbot]

3dmark01gx289508.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now