Recommended Posts

[hwbot] 76428 - E8500 @ 3995 - 9800GTX @ 810/1250 - for GOOC 2009 [/hwbot]

Μέχρι να ποστάρουνε τα παιδιά για την πρωτιά, ας κάνουμε ένα ζέσταμα με μια 9800GTX. Δεν ξέρω αν μετράει για το διαγωνισμό, γιατί στην κανονική διάρκεια πόσταρα στην κατηγορία των διπλών καρτών, αλλά λίγη σημασία έχει. Καλή τύχη σε όλους!!!!!!!!

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9476407

test5.JPG

test5.JPG

test5.JPG

test5.JPG.622ec0c416e8110f0013425fa89ef8

Link to comment
Share on other sites

Πωπω Bill..του εδωσες και καταλαβε...

αληθεια τωρα..το συζητουσα και με τον gregorisvas με μονταρισμενη mobo και LN2 στο NB δεν παιζει καμια ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ σας στα 666*6 ?? ( ξερω θα μου πειτε για fsb wall με τους dual core αλλα ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει ? )

Δεν θα υπαρχουν καλυτερα αποτελεσματα ?:lol

Παρατηρουσα ποστ με dual core και 500fsb και αλλους με 571fsb και ειχαν αρκετες διαφορες...

(αν ειναι nooboυποθεση..παρακαλω να με κραξετε..:(.... )

Link to comment
Share on other sites

Πωπω Bill..του εδωσες και καταλαβε...

αληθεια τωρα..το συζητουσα και με τον gregorisvas με μονταρισμενη mobo και LN2 στο NB δεν παιζει καμια ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ σας στα 666*6 ?? ( ξερω θα μου πειτε για fsb wall με τους dual core αλλα ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει ? )

Δεν θα υπαρχουν καλυτερα αποτελεσματα ?:lol

Παρατηρουσα ποστ με dual core και 500fsb και αλλους με 571fsb και ειχαν αρκετες διαφορες...

(αν ειναι nooboυποθεση..παρακαλω να με κραξετε..:(.... )

Η CPU είναι το κυρίως θέμα για τα 666MHz FSB.

Υποθετικά αν παίξει κανείς με 666MHz FSB και κρατήσει το Performance Level μαζί και με τις μνήμες σε καλά ( παρόμοια με τα τωρινά ή έστω παραπλήσια επίπεδα ) θα δεί ένα μικρό κέρδος περί τα 200pts.

Το θέμα είναι ποιός κάθεται να χαλάσει μπόλικο άζωτο για λίγα ποντάκια ?

Link to comment
Share on other sites

ειχαμε καμια προοδο Bill?

εστρωσε καθολου?

Λαμακίζεται ακόμα η Rampage.

Σιγά μην μου τύχαινε καλή μητρική δίχως κάποιο problem :P

Παραδόξως σήμερα έπαιξε και PL8 με τα settings που έπαιζε μόνο μέχρι 11 προχθές.... lol wtf.

Link to comment
Share on other sites

H cpu που εχεις πεζει πανω απο 660 fsb 3d :call:..

σημερα εβαλα το cascade πανω στον 8600 και εκανα δοκιμες για 660+ fsb στο chipset εχω νερο καταφερα να πεξω 3d01 στα 667mhz:)...

με pl9 αλλα ηθελε 2,0125 volt στο chipset :eek::mad:

Link to comment
Share on other sites

H cpu που εχεις πεζει πανω απο 660 fsb 3d :call:..

Μου το πε και ο Στέλιος στο τηλ, thanks again man ;)

σημερα εβαλα το cascade πανω στον 8600 και εκανα δοκιμες για 660+ fsb στο chipset εχω νερο καταφερα να πεξω 3d01 στα 667mhz:)...

με pl9 αλλα ηθελε 2,0125 volt στο chipset :eek::mad:

WTF 2.0125V :D

Ελπίζω να έχεις και backup boards γιατί παρα-ακούγεται risky αυτή η τάση ακόμα και με LN2 @ ΝΒ.

Ξου ξου ξου μην στην γκαντεμιάσω.

Link to comment
Share on other sites

[hwbot] billpeppas - 89229 - E8600 @ 3997MHz - Geforce GTX 280 @ 1002/1310 - for GOOC 2009 [/hwbot]

Compare URL: http://service.futuremark.com/compare?2k1=9476613

2lb1itx.jpg

Γιώργο αν συνεχίσουμε έτσι θα μας ζητήσουνε έξοδα ψυχολογικής υποστήριξης μερικοί :P

p.s. Οι μνήμες στην γραφικών σου τι είναι ? Superman edition ? GDDR3-1500 ? WTF!

Edited by billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now