gregorisvas

3D tweaks walkthrough (?)

Recommended Posts

Για τις ATi δεν ισχύει τόσο πολύ όχι ... Στις nVidia παίρνεις ας πούμε στα 125ΜΗz ... Από ότι θυμάμαι, αν θυμάμαι καλά, για ATi με είχε βοηθήσει το PCI-E ---> 113MHz :)

Όσο για την εγκατάσταση, όχι μόνο καθαρή, και chopped-off με το nLite. Μια στα ~250MB είναι ότι πρέπει για 3Ds ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειναι απαραιτητο αυτο..γιατι εγω το λειτουργικο μου το ειχα για main OS και αφορμαριστο 1 χρονο και ολα περασμενα..απλως ειμαι ψειρας με το O.S και δεν το αφηνα να χαλασει..

και εβγαζα ΠΟΛΥ καλυτερο σκορ με χαμηλοτερα ρολογια απο αλλους που μου το μου το παιζαν full tweaked και 3d windows.

lol απλα

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση έκανα τα XP και το πολεμάω εδώ και κάποιες μέρες..Το τελευταίο run έβγαλε 36509 πόντους στο 05 αλλα με έφαγε ένας φούστης για 200 πόντους...Έχει νερό στο cpu αυτός..Πφ...Γι αυτό ψάχνω κανα tweak γιατι έχουν φτάσει στα όρια ολίγον τί και cpu και vga.. :(

Link to comment
Share on other sites

To να κάνεις το Catalyst A.I disable και όλες τις επιλογές από τα 3D στο perfomance;

Αυτό ίσχυει και παλιά, αλλά δεν ξέρω αν πιάνει ακόμα με τις νέες κάρτες (μιλάω για τις 1900XTX εγώ που ήταν οι τελευταίες που πέιραξα) .

Υπάρχουν και άλλα tweaks τα οποία όμως κάνουν μια μικρή/μεγάλη διαφορά στα fps και θεωρούνται cheats(call me enhancer και τα βλέπω όλα smoooth :hehe:).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσχυει και παλιά, αλλά δεν ξέρω αν πιάνει ακόμα με τις νέες κάρτες (μιλάω για τις 1900XTX εγώ που ήταν οι τελευταίες που πέιραξα) .

Υπάρχουν και άλλα tweaks τα οποία όμως κάνουν μια μικρή/μεγάλη διαφορά στα fps και θεωρούνται cheats(call me enhancer και τα βλέπω όλα smoooth :hehe:).

Ισχύει και τώρα....Έχει διαφορά στο σκορ, αλλά πολύ θολούρα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now