maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

παιζει και το The Equalizer (2014) - IMDb αλλα δε το εχω δει ακομα. φαινεται πολυ δυνατο κι αυτο.

Ο τυπάκος σηνοθετισε το Olympus has fallen, μια απο της μεγαλύτερες μαλακίες στη ιστορία του cinema, αυτο ελπίζω αν είναι κοντά στα επίπεδα του training day.

Προσπάθησα να δω το Lucy, αλλα μετα απο 30 λεπτά το σταμάτησα και έβαλα το Profondo Rosso του Dario Argento, 10/10 για το Profondo Rosso.

Link to comment
Share on other sites

Ο τυπάκος σηνοθετισε το Olympus has fallen, μια απο της μεγαλύτερες μαλακίες στη ιστορία του cinema, αυτο ελπίζω αν είναι κοντά στα επίπεδα του training day.

Προσπάθησα να δω το Lucy, αλλα μετα απο 30 λεπτά το σταμάτησα και έβαλα το Profondo Rosso του Dario Argento, 10/10 για το Profondo Rosso.

δε το εχω δει αυτο.

κι εγω σ' αυτο ελπιζω, training day!

Link to comment
Share on other sites

δε το εχω δει αυτο.

κι εγω σ' αυτο ελπιζω, training day!

Μου θύμισε ένδοξες εποχές 80's και συγκεκριμένα ταινίες σαν το invasion USA. Για χαβαλέ με μπύρες και πυτογυρα, και σε υψηλά επίπεδα η ένταση του ενισχυτή την παλεύεις μέχρι το τέλος, αλλα εγω δεν θα την έβλεπα δεύτερη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Come and See (1985)

Λευκορωσία 1943, ένα μικρο αγόρι ο Floyra βρίσκει ένα παλιό τουφέκι και παίρνει μέρος στον αγώνα κατά των Γερμανών βιώνοντας στην πορεία την πραγματική κόλαση του Πολέμου. Σοβιετικό αντιπολεμικό έπος που το μοντέρνο χόλιγουντ δεν έχει τα κότσια ούτε και το ταλέντο για να γυρίσει. Σε 2 μέρη με αγγλικούς υποτίτλους ενεργοποιωντας τα Closed Captions του Youtube, καλή συνέχεια.

[video=youtube;oDq9fL--Avw]

Link to comment
Share on other sites

horror film του '81. η 7η πυλη της κολασεως ο τιτλος στα ελληνικα. καλα εφε για την εποχη της και απο τις πιο τρομακτικες.

Να δεις και το Zombie του 1979 από τον ιδιο σκηνοθέτη Lucio Fulci στο οποίο παίζει και η σούπερ κάλτ γκομενάρα της εποχής ελληνίδα Όλγα Καρλάτος, στην θεϊκή σκηνή με το μάτι...

2ag2i55.jpg

Link to comment
Share on other sites

horror film του '81. η 7η πυλη της κολασεως ο τιτλος στα ελληνικα. καλα εφε για την εποχη της και απο τις πιο τρομακτικες.

Θυμάμαι την 1η φορά που την είχαμε δει, γιατί τις βλέπαμε πολλές τότε, όλοι είχαμε γυρίσει τα κεφάλια στη σκηνή με τις αράχνες...

Link to comment
Share on other sites

@Wizard οντως, ειχε κι αλλες τρομακτικες/φρικιαστικης σκηνες, με το οξυ στο προσωπο κλπ. ναι, γενικα επαιζε επαναληψη στις ταινιες. παρασκευη και 13, επισης καλη.

[MENTION=2090]IntelUser2525[/MENTION] θα το δω φιλε! ειναι λιγο δυσκολο βεβαια να τις βρεις στο internet..

εχω πεταξει και ολα τα περιτα εξαρτηματα, ξερεις dvd, cdplayer, turntable κλπ.:hehe:

το καταραμενο ασμα επισης δυνατο

Link to comment
Share on other sites

@Wizard οντως, ειχε κι αλλες τρομακτικες/φρικιαστικης σκηνες, με το οξυ στο προσωπο κλπ. ναι, γενικα επαιζε επαναληψη στις ταινιες. παρασκευη και 13, επισης καλη.

@IntelUser2525 θα το δω φιλε! ειναι λιγο δυσκολο βεβαια να τις βρεις στο internet..

εχω πεταξει και ολα τα περιτα εξαρτηματα, ξερεις dvd, cdplayer, turntable κλπ.:hehe:

το καταραμενο ασμα επισης δυνατο

Όλα υπάρχουν, εγώ κατεβάζω πλέον μέσα από το ίδιο το IMDB...η λύση είναι απλά μαγική, ένας συνδυασμός Imdb, CouchPotato, Utorrent, Plex Media Server και Plex Home Theater, όλα στο πιάτο λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Προς τους φίλους του sons of anarchy χωρίς φυσικά να spoil-άρω.

Η σειρά επαληθεύει τα λεγόμενα του Sutter (σ.σ. δημιουργός της σειράς). Θα έχει 'μοβόρικο τέλος το οποίο ξεκίνησε με το προχτεσινό επεισόδιο!

Αν την έχετε αφήσει στη μέση, ή σε άλλο σημείο δείτε την πριν φτάσει στο αποκορύφωμά της γιατί μετά δε θα υποφέρεται από τα spoils.

Link to comment
Share on other sites

Tales of ordinary madness (1981)

Μετά από μια βαρετη διάλεξή ο αλκοολικός σεξομανής ποιητής Τσάρλς Σέρκιν (Μπέν Γκαζάρα) αποφασίζει να πάει στο Λος Άντζελες όπου και ξεκινάει μια πορεία βουτηγμένη στο σεξ και στο αλκοόλ, εκεί γνωρίζει μια πανέμορφη πόρνη με αυτοκαταστροφικά ψυχολογικά προβλήματα, την Κάς (Ορνέλα Μούτι) όπου και την ερωτέυεται. Μια ταινια ύμνος στον ποιητή Τσαρλς Μπουκόφσκι, ένα άδειασμα της μοντέρνας Αμερικής και μια 26χρονη Ορνέλα Μούτι που μοιράζει εγκεφαλικά, καλή συνέχεια.

[video=youtube;vXLXzOrguaY]

Link to comment
Share on other sites

και μια 26χρονη Ορνέλα Μούτι που μοιράζει εγκεφαλικά, καλή συνέχεια.

καλα, ακομα και σημερα εγκεφαλικα μοιραζει. by the way δες το Bitter Moon (1992) - IMDb με τη γυναικαρα emmanuelle seigner

Ornella+Muti+Giffoni+Film+Festival+Day+10+o_2cmv3G3qql.jpg

Ornella+Muti+Giffoni+Film+Festival+Day+10+o_2cmv3G3qql.jpg

Ornella+Muti+Giffoni+Film+Festival+Day+10+o_2cmv3G3qql.jpg

57fd08eadfc1d_OrnellaMutiGiffoniFilmFest

Link to comment
Share on other sites

Το έχω, ταινιάρα, παθαινεις ζημια με την seigner.

επαιζε και στην 9η πυλη, παλι του πολανσκι. ταινιαρα κι αυτην οπως και το μωρο της ροζμαρι.

Link to comment
Share on other sites

Hercules: Ύπνος στο μισάωρο. Ο ΑμερικανοΣαμόας δεν μου κόλλαγε για Ηρακλής καθόλου. Γενικά, μια λακαμία και μισή

Planet of the Apes το καινούργιο: Ύπνος στο μισάωρο επειδή.. έτσι :hehe:

Vanilla Sky: Κατέβαλα φιλότιμες προσπάθειες αλλά κάνα μισάωρο πριν το τέλος λύγισα.

Περιμένω την ταινία που θα με κρατήσει μέχρι το τέλος. Υπολογίζω σε Equalizer και Fury

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now