hwbot

HwBox Hellas O/C Team: 3DMark 06 Scores

Recommended Posts

Οτι χειρότερο απο μνήμες που κυκλοφόρησαν ποτέ...

Παίζουν πολύ καλά αλλα στον μήνα τα φτήνουν....Αλλαξα 3-4 ζευγαρια απο τα οποια μονο το ενα υπεστει πολλά volt ολα τα αλλα στο μαμα ρευμα επαιζαν αλλα τρελαινοντουσταν...

Τον πρωτο μηνα παιζαν ολο και καλύτερα μετά αρχισαν στα 1260 και απο 4-4-2-2 ηθελαν 4-4-4-2 οσο χειροτέρευε μετα δεν ανοιγαν καν ουτε με παραπάνω βολτ...

Αστα στελάρα...Μακάρι να σου κάτσουν καλές.

Οντως δε μπορω να πω οτι μου αρεσουν οπως πανε.

Οι κοκκινες cellshock παιζουν αρκετα καλυτερα (25Mhz πανω σε CL4 με ιδια ρευματα) . Οποτε ... θα παιξω με τις κοκκινες . :)

Link to comment
Share on other sites

Οτι χειρότερο απο μνήμες που κυκλοφόρησαν ποτέ...

Παίζουν πολύ καλά αλλα στον μήνα τα φτήνουν....Αλλαξα 3-4 ζευγαρια απο τα οποια μονο το ενα υπεστει πολλά volt ολα τα αλλα στο μαμα ρευμα επαιζαν αλλα τρελαινοντουσταν...

Τον πρωτο μηνα παιζαν ολο και καλύτερα μετά αρχισαν στα 1260 και απο 4-4-2-2 ηθελαν 4-4-4-2 οσο χειροτέρευε μετα δεν ανοιγαν καν ουτε με παραπάνω βολτ...

Αστα στελάρα...Μακάρι να σου κάτσουν καλές.

Τι ρεύμα τους έδινες?(σε αυτά που τα φάγανε)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο 2.5 δεν εφαγε ποτε κανενα κιτ...

Και το κανονικό τους ειναι 2.35-2.45 λενε επάνω....Και ποτε δεν ειχα θέμα ψύξης πάντα τις έψυχα καλά...

Ενα κίτ που δοκιμασα να το φλασάρω με το spd των 1200αρων επαιζε καλύτερα αλλα και πάλι χάλασε..Δεν ξέρω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ,

Εγώ τις έχω τόσο καιρό ακόμα δεν έχουν κάνει κιχ.

Με 4άρια πάνε 600 αλλά με 2,55 που θεωρώ το max για KX.

Στα 1300 με 5άρια θέλουν λιγότερο από 2,2

Link to comment
Share on other sites

οι δικες μου παντος πριν καουν επεζαν 620mhz με cl4 αλλα με 2,67 volt:( αλλα την ειχαν ακουση απο το ρευμα και ηθελαν 2,35 για να ανοιξουν .:shades: του gpr παντος

πεζουν ακομα και το Γιωργος με 2,65-2,70 volt τις δουλευη:coffeetime:

Link to comment
Share on other sites

οι δικες μου παντος πριν καουν επεζαν 620mhz με cl4 αλλα με 2,67 volt:( αλλα την ειχαν ακουση απο το ρευμα και ηθελαν 2,35 για να ανοιξουν .:shades: του gpr παντος

πεζουν ακομα και το Γιωργος με 2,65-2,70 volt τις δουλευη:coffeetime:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2486567&postcount=130

P.S.

χρόνια πολλά σε όλους τους Γιώργηδες.....(και σε μένα..:bravo:...)...(τσαν-hipro-ελευσινάρας.....) πήξαμε στους Γιώργηδες.

Link to comment
Share on other sites

...καλα ο cpu παει πολυ καλα για ~1.8v και 5600+ παντως μαν εγω με 1.85v kai 5600 ειχα πρπ -95 σε load ...εδω προχτες που επαιζα λιγο με τον 9650@5400 με 1.8v σε idle ημουν -100 :whoohoo:

...congrats man εγω βαρεθηκα πλεον με DDR2, θελω καινουρια cpu/mobo κτλ :D

Link to comment
Share on other sites

...καλα ο cpu παει πολυ καλα για ~1.8v και 5600+ παντως μαν εγω με 1.85v kai 5600 ειχα πρπ -95 σε load ...εδω προχτες που επαιζα λιγο με τον 9650@5400 με 1.8v σε idle ημουν -100 :whoohoo:

...congrats man εγω βαρεθηκα πλεον με DDR2, θελω καινουρια cpu/mobo κτλ :D

Βρηκα υγρασια στα mosfet παλι . Γι'αυτο δε μπορεσα να παιξω ψηλα τα υπολοιπα 3d ...:whistling:

Αυριο θα κανω καποιες αλλαγες στο cascade . Βρηκα τι φταιει και δε μου δινει καλες θερμοκρασιες και ηδη αρχιζω και το διορθωνω! :coffeetime:

Ευχαριστω φιλε !!! Καλη αρχη με τα νεα σου παιχνιδια !!:yum:

Εγω θα μεινω με τις DDR2 ... τουλαχιστον μεχρι την ελευση του E8600 ... αν οχι μεχρι τη νεα γενια .

Link to comment
Share on other sites

υγρασια με το cascade! να προσεχεις περισοτερο την μονοση που κανεις ειδικα τοις πρωτες στροσεις του apmaflex και καλη πλαστικοποιηση :bravo:

Link to comment
Share on other sites

Σπερνει η ομαδα...Επεστρεψες δυναμικα με σειρά κυπέλων την προηγουμενη βδομάδα και συνεχίζουμε ακάθεκτα....:big_boss:

Ετσι.....:bravo:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβοοοοοο! φιλαρακι αντε και στην πρωτη θεση του bot woooowoooo:whoohoo::drinks:

Thanks. Πρέπει να σε ευχαριστήσω και για την άμεση LN2 προμήθεια....άψογος :)

ήρεμα..., Μόλις παραλάβει ο hiprίδης το νέο gpr-VGA-POT θα ξαναβρεθεί στην ΚΟΡΥΦΗ.

Εκείνος ο pro χαλάει λίγο τις θέσεις... :harhar:

Μηπως να πας απο πανω του?

Μην ξεχνάς οτι δεν έχω παίξει SLI 2k1. (για βάλε plus 40+ πόντους...);)

respect

πόσους HWBOT βαθμούς είχες πριν 2 χρόνια ? (respect x 2)

Σε ευχαριστώ Μάνθο.

Οπως είπα και στο XS, i am just a bencher with good hardware, nothing more-nothing less (with no sponsor......)

:T: Το CPU σε τι Pot ήταν? :hehe:

Το έχω γράψει στο ORB link description......;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

with no sponsor......
Θέλω να πιστεύω ότι η επόμενη "γενιά/φουρνιά" benchers στην χώρα μας δεν θα έχει αυτό το πρόβλημα. Αρκεί να κρατήσετε ψηλά την σημαία ;).
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now