Recommended Posts

Παίδες chill, δεν είναι ανάγκη να φτάνουμε σε τέτοια σημεία λογομαχιών. Κανένας δεν χρειάζεται να αποδείξει τπτ σε κανέναν, όπως και κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

Καιρό είχα να διαβάσω τέτοιο thread...

@ ghost:

Διάβασε το πληρέστατο post #22 του JC και νομίζω πως θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Edited by Duder
Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κάποιος, πότε οι χαρακτηρισμοί «χθεσινός» και «άσχετος» απέκτησαν βαρύτητα μομφής;

Επειδή είχα την εντύπωση ότι αποτύπωναν το μεταβατικό στάδιο όλων.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα να τ ακουσουν...

Λοιπον, εγω δεν μπορω να συνεχισω αυτη τη συζητηση οσο υπαρχουν τα προσβλητικα posts. Ειναι δυνατον να γινει ετσι διαλογος?

Link to comment
Share on other sites

Εγω όταν μπαίνω σε ένα μαγαζί και δω ότι έχει ακριβές τιμές, σηκώνομαι και φεύγω από την στιγμή που δεν με εκφράζουν και δεν ικανοποιούμαι.

Δεν πάω στον υπάλληλο να του πω γιατί έχουνε τέτοιες τιμές, ούτε τους παρακαλάω να τις χαμηλώσουνε.

Ούτε θίγω το όνομα του μαγαζιού.

Τζάμπα ο κόπος του JC_Denton που κάθησε και έγραψε τόσες αράδες κείμενο για να σου απαντήσει.

Λοιπόν παλικάρι μου, εσύ είτε βαλτός είσαι είτε ξεροκέφαλος.

Αν σου αρέσει η παρέα μας εδώ καλώς, αν όχι υπάρχει το κουμπί log out και το google.

Αφού δεν ξέρουμε εμείς, και όπως λες σου επιτεθήκαμε δίχως λόγο, προφανώς είμαστε ηλίθιοι.

Άφησε εμάς τους ηλίθιους εδώ, και πήγαινε εσύ σε κάποιο άλλο forum που δεν είναι ηλίθιοι να σου δώσουνε τις απαντήσεις που γυρεύεις.

Αυτά είχα να πω.

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος ανθρωπο βρηκες να του πουλησεις τις εξυπναδες σου.

Εισαι πολυ λιγος για μενα, ψαξε βρες καποιον που σε παιρνει για να του τα πεις αυτα.

ΥΓ. Δε ξερω αν εσυ εκφραζεις το μαγαζι, αλλα ουτε το μαγαζι μπορει να θιγει το πελατη.

Link to comment
Share on other sites

Τι δε στεκει?

Τι να προσεξω απ τα λογια μου? Μου επιτιθονται ετσι ξεκαρφωτοι συκοφαντες και δε θα απαντησω? Αν ειναι δυνατον!!

Link to comment
Share on other sites

To ban το θαις ομώ, ψειμαίνω, καλλωψυμαίνω ή ξαιρωψιμαίνω ?

Αν νομίζεις ότι θα κάτσουμε να ασχοληθούμε και άλλο με την πάρτη σου κάνεις μεγάλο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Kατσε ρε φιλε τι συκοφαντες και ξεκαρφωτοι...τι ειναι αυτα που λες....πραγματικα προκαλεις εδω και δυο μερες....Δεν θα ξαναμιλησω αλλα ενα θα σου πω απ την στιγμη που λες δεν ειμαι χθεσινος και ρωτας για Blu Ray....πρεπει να αναρωτηθεις...!

Link to comment
Share on other sites

Kατσε ρε φιλε τι συκοφαντες και ξεκαρφωτοι...τι ειναι αυτα που λες....πραγματικα προκαλεις εδω και δυο μερες....Δεν θα ξαναμιλησω αλλα ενα θα σου πω απ την στιγμη που λες δεν ειμαι χθεσινος και ρωτας για Blu Ray....πρεπει να αναρωτηθεις...!

Γιατι σε ενοχλει αν δεν ειμαι χθεσινος στο χωρο των computers? Αυτο ειναι το προβλημα σου? Ελεος ρε μαστορα, τι μυαλα κουβαλας? Μια διευκρινηση ηταν για να διευκολυνω το διαλογο, γιατι τραβας τοσο ζορι? Αυτο δε σημαινει οτι τα ξερω ολα. Ποιος τα ξερει ολα εξαλλου? Προσγειωσου λιγο!

Οταν σε ειρωνευονται και σε προσβαλλουν χωρις λογο τι θα τους πεις? ευχαριστω? δεν θα απαντησεις αναλογα για να υπερασπιστεις τον εαυτο σου?

To ban το θαις ομώ, ψειμαίνω, καλλωψυμαίνω ή ξαιρωψιμαίνω ?

Αν νομίζεις ότι θα κάτσουμε να ασχοληθούμε και άλλο με την πάρτη σου κάνεις μεγάλο λάθος.

Σου τοπα και μολις πριν: εισαι πολυ λιγος για να μου κανεις τον εξυπνο!!

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που λες δεν ειμαι χθεσινος σημαινει οτι ξερεις για τα Blu ray που ειναι και το θεμα μας στην προκειμενη περιπτωση...

Ενας που δεν ειναι χθεσινος δεν επιτρεπεται να μην ξερει για τα Blu Ray....

Δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα αν δεν ελεγες ''δεν ειμαι χθεσινος'' Αυτο σημαινει οτι πουλας....και μαλιστα φθηνα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι κανεις λαθος. Καμμια σχεση.

Βγαζεις λαθος συμπερασματα.

Πολλες φορες το εξηγησα: Δεν ειμαι τοσο ασχετος που να μην ξερω ουτε τη χωρ/τα του dvd, αυτο εννοουσα.

Κολλατε σε μια φραση που δεν τη καταλαβαινετε ή τη διαστρεβλώνετε επιτηδες...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι κανεις λαθος. Καμμια σχεση.

Βγαζεις λαθος συμπερασματα.

Πολλες φορες το εξηγησα: Δεν ειμαι τοσο ασχετος που να μην ξερω ουτε τη χωρ/τα του dvd, αυτο εννοουσα.

Κολλατε σε μια φραση που δεν τη καταλαβαινετε ή τη διαστρεβλώνετε επιτηδες...

Δηλαδη σε ενοχλησε ο voudas που σου εξηγησε αναλυτικα τι γινεται με τα δισκακια και ολα τα σχετικα....?

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σβηστουν ολα τα προσβλητικα posts (απο 8-21 και 23-τωρα) δεν συνεχιζω αλλο, δεν εχω χρονο να ξοδευω σε αντιδικιες και επεξηγησεις σε προκατειλημμενα και κακοπροαιρετα ατομα.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κάποιος, πότε οι χαρακτηρισμοί «χθεσινός» και «άσχετος» απέκτησαν βαρύτητα μομφής;

Επειδή είχα την εντύπωση ότι αποτύπωναν το μεταβατικό στάδιο όλων.

Οι χαρακτηρισμοί αυτοί δεν απέκτησαν ποτέ Γιάγκο κάποια βαρύτητα μομφής ούτε θα τολμούσα ποτέ κάποιον που δεν ξέρει να τον κρίνω άσχημα, λόγω του ότι δε γνωρίζει.

Το να το παίζει όμως κάποιος έξυπνος, όντας αδαής, μη παραδεχόμενος της έλλειψης γνώσεών του, αλλά αντιθέτως, ειρωνευόμενος το συνομιλητή του, για μένα είναι κατακριτέο.

Post σαν το ακόλουθο:

"Καταρχην να σου πω οτι δεν ειμαι χθεσινος στο χωρο των υπολογιστων(πραγμα που θα επρεπε να ειχες καταλαβει απ τα posts μου), οποτε δεν χρειαζονται πληροφοριες οπως "τα dvd εχουν χωρητικοτητα 4.7/8.5" (που ειναι λαθος γιατι στη πραγματικοτητα ειναι μικροτερες)."

Ξεχειλίζουν από ειρωνικό υφάκι κατ' εμέ. Παρόλα αυτά, στις ερωτήσεις περί του Blu-ray απάντησα, γιατί πάντα υπάρχει και η πιθανότητα να κάνω λάθος και εν τέλει, ειρωνία να μην υπήρξε πουθενά.

Αλλά ήλπιζα πως όλα αυτά δε χρειαζόταν να τα εξηγήσω σε σένα, ειδικά όταν η θέση μου ήταν ξεκάθαρη από την αρχή...

"Όμως, εγώ προσωπικά βλέπω κάποιον ο οποίος:

1) Δεν ξέρει, αλλά το παίζει γνώστης και δεν-είμαι-χθεσινός-και-πιστεύω-φαίνεται

Το να μη γνωρίζει κάποιος κάτι είναι απόλυτο δικαίωμά του. Το να το παίζει έξυπνος όμως, εμένα με χαλάει. "

Περαιτέρω με το θέμα θα διαλέξω να μην ασχοληθώ, εκτός κι αν δημιουργηθούν εκ νέου απορίες επί του βασικού του αντικειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρακτηρισμοί αυτοί δεν απέκτησαν ποτέ Γιάγκο κάποια βαρύτητα μομφής ούτε θα τολμούσα ποτέ κάποιον που δεν ξέρει να τον κρίνω άσχημα, λόγω του ότι δε γνωρίζει.

Το να το παίζει όμως κάποιος έξυπνος, όντας αδαής, μη παραδεχόμενος της έλλειψης γνώσεών του, αλλά αντιθέτως, ειρωνευόμενος το συνομιλητή του, για μένα είναι κατακριτέο.

Μα αυτό μου έκανε εντύπωση. Η αγωνία του να μην χαρακτηριστεί χθεσινός η αδαής, ωσάν αυτό να είναι προς ψόγον.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απλα μην ασχοληστε με το θεμα....

ρωτησε ο φιλος καποια πραγματα του δωσαμε καποιες απαντησεις κ με το παραπανω...πλεον αμα καποιος διαβασει ολα τα μηνυματα μπορει οχι απλα να μαθει 2 πραγματα για τα blue ray(οπως ξεκινησα εγω στην αρχη γιατι θεωρησα οτι απο το link που εδωσα μπορει να διαβασει τα παντα) αλλα να μπει και σε πιο advance γνωση με τις απαντησεις του Βουδα του JC του Bill και παει λεγοντας..

Ειχα σταματησει να παρακολουθω το θεμα διοτι με το τελευταιο μου μηνυμα και με μερικα δευτερολεπτα χρησης του Google βρηκα ολα τα στοιχεια και τα links που θα εκαναν τον φιλο expert αλλα απο οτι βλεπω τωρα δεν μπηκε καν στον κοπο να το διαβασει....λυπαμαι...αμα ειχε γινει αυτο δεν θα χρειαζοταν καμια (αναμενομενη) ειρωνια απο κανεναν και δεν θα ειχε παρει τετοια τροπη το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λεει ο φιλος JS του ειναι εν γνωσει του μπουρδες. Διοτι ξερει οτι εγω προκληθηκα πρωτος, διαφορετικα τιποτα απ αυτα δεν θα ελεγα.

Ας κανει λοιπον τις παρατηρησεις του σε αυτον που πρωτος αρχισε το προβλημα. Αλλωστε το παραδεχτηκε.

Μα αυτό μου έκανε εντύπωση. Η αγωνία του να μην χαρακτηριστεί χθεσινός η αδαής, ωσάν αυτό να είναι προς ψόγον.

Τοσες φορες το εξηγησα, πρεπει να το ξαναπω για σενα...:

Δεν ειμαι χθεσινος ωστε να μην γνωριζω τις χωρητικοτες των κοινων dvd. Αυτο ειπα.

Ειναι μνημειωδης η μανια σας να κολλατε σε μια λεξη που εχετε καταλαβει λαθος και να χανετε ολη την ουσια.

Για καποιους βεβαια ηταν μόνο η αφορμη για να πιαστουν και να δημιουργησουν ολοκληρο θεμα σε βαρος μου για να με βγαλουν απο θυμα θυτη!!

Και εις ανωτερα.

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχ:)...

μέσα από ένα post μου λύθηκαν μερικές απορίες που είχα πάνω στο θέμα του BR!!!

κ ναι έγινα μέλος μόνο κ μόνο για να πω ότι Ghost δεν νιώθεις!!!:L..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τι θα πρέπει να προσέχει κάποιος στα στοιχεία ενός mkv όσον αφορά την ποιότητα. Δηλαδή σε τι επίπεδα πρέπει να κυμαίνεται το bitrate, για την ανάλυση να προτιμώ ότι έχει η ανάλυση της οθόνης μου ή της τηλεόρασης μου(δλδ 1920xΧΧΧΧ) και όσον αφορά τον ήχο τι θα ήταν καλύτερο να επιλέξω(DTS-HD Master Audio ή κάποιο άλλο). Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now