Recommended Posts

Λοιπόν.2.26 απο ΒΙΟS και έναν δωδεκάρι να τις φυσάει και πάνε καρφί εκεί πάνω.

Οι δικές μου π.χ. οι cellshock που έχουνε ίδια τσιπ και παρόμοια συμπεριφορά πάνε χαλαρά εκεί.Και τα subttimings να δεις πως κατεβαίνουν.....

Link to comment
Share on other sites

Παστελ τα tight strap και latencies του X48 ένα έχω να πω ... Τo X58 τα ζηλεύει :P

Οι GTR πλέον είναι καλές μόνο για X48. Και αυτό γιατί με τους νέους i7 που ανεβάζουν bclk σαν τρελοί, σε κόβουν ... η δουλειά η καλή γίνεται μόνο με Εlpida Hyper για Extreme Overclocking και όλα τα υπόλοιπα για 24/7 ... ;)

Θα κάνω update πιο βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

AMD Phenom II X3 720 BE @ 3725MHz ........ geobot24 ........ 19.45.531 .... 18.5x201.4 .... 805.5MHz .... 7-7-7-24 .... AM3

Edit: Γιατι οσο ριχνω τα timings (δοκιμασα με 7-6-6-18) αντι να πεφτει κατω απο το 19.45, πιανει 20s?

Παιζει ρολο λογικα οτι το nb ειναι χαμηλα(2200mhz)??

superpi32m.JPG

superpi32m.JPG

superpi32m.JPG

superpi32m.JPG.7b6c5e64c6fe8a0dfde1abdf8

Link to comment
Share on other sites

Κι' ένα απο μένα δοκιμάζοντας τον καινούργιο ι7 920 στηv Classified , μέ αέρα. Όχι πολύ καλό τρέξιμο γιατί ήταν χωρίς κανένα tweak.

Ιntel i7 920 @ 4671Mhz.....Aristidis.....07.58.734.....21X222.....890Mhz.....7-7-6-19.....X58

spi32m0758734.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρη αν μπορείς σε παρακαλώ πόσταρε συχνά πυκνά τα κατορθώματα της Classified εδώ, γιατί από ότι λέγαμε και με το Στέλιο πρέπει να υπάρχει ένα "πραγματάκι" που αν το σκαλίσεις λιγάκι παίρνεις απότομα πολύ bclk. Θέλω να μιλήσω με μερικά άτομα πρώτα, να δω αν πράγματι "παίζει" κάτι. :)

Παιδιά θα κάνω update κάποια στιγμή σήμερα, συγχαρητήρια σε όλους, keep it up λέμε ! :T:

Link to comment
Share on other sites

αν λες γιαυτο που ελεγε ο phil εγω με τον 965+p6t oc/palm δεν πηρα ουτε ενα mhz 217 πριν 217 μετα μπορη ομως να ειναι το μαξ του cpu που εχω:lol

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν λέω μόνο για αυτό που είπε ο phil, απλά ίσως υπάρχει κάποιο bug ... Γιατί ο raja με τον OPB πράγματι έλεγαν στα threads τους για ένα "raja & OPB BUG" ... :read: Τώρα ... :o

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κατι παίζει, γιατί εγώ στην αρχή δεν μπορούσα να πάω πανω απο 218bclk. Αλλάζοντας κάποιες ρυθμίσεις στο bios και β'αζοντας 'ολα τα ρε'υματα manual ακόμη και τα default 'εφτασα 231 bclk. Σίγουρα όμως υπάρχει και κάτι 'αλλο, γιατ'ι δεν ε'ιναι δυνατόν να φτάνουν 250 bclk έτσι άνετα. Ερεύνα για να δούμε τι παίζει....:read:

Link to comment
Share on other sites

Aρη δωσε με τα ιδια ακριβως Settings σου maxmem 640 να δουμε λιγο....αν μπορεις...

To λειτουργικό θέλει φτιάξιμο ακόμη. Εχει πολύ λίγα tweaks. Aπλά θέλω να δώ μέχρι που τραβάει με αέρα ο επεξεργαστής, και όπως φαίνεται μέχρι τώρα δεν πάει άσχημα.:righton:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now