Recommended Posts

Δέν ξέρω ... αλλά με τα XP (χωρίς full tweaking) ούτε κατά διάνοια δέν πλησίαζα αυτό το αποτέλεσμα ... οπότε τα παράτησα και ασχολήθηκα με τα Vista.

Υπολογίζω ότι στην ίδια συχνότητα μπορώ να κόψω περίπου 15sec ακόμη.

Τα 2003 δέν τα έχω και δέν έχω παίξει ώστε να τα μάθω.

Υ.Σ.

Στους Intel ... οι i7 πρέπει να έχουν δική τους κατηγορία,γιατί δέν υπάρχει επαφή με τους C2D.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δική τους κατηγορία, αν προσέξεις τους έχω βάλει με άλλο χρώμα :) 45nm i7 category :)

Και εγώ έχω βγάλει γρήγορα runs με Vista, όπως με το laptop που σε κάποιον με ίδια settings και XP, έριξα 16sec με Windows Vista Home Premium 32bit κανονικότατη εγκατάσταση - απλά είχα βγάλει από μέσα οτιδήποτε άχρηστο και είχα κλείσει ορισμένα services ;) Aπλά πάντα μου πίστευα ότι αν του έβαζα XP θα πήγαινα ακόμα πιο κάτω ... τώρα αν αληθεύει αυτό δεν το έχω δοκιμάσει απόλυτα να σου πω :( Αυτό που είπα για το run σου (ίδιος χρόνος με 20 - 25MHz κάτω χρησιμοποιώντας κομμένα XP ή Server 2k3 Enterprise Edition), το είπα σύμφωνα με το low clock challenge του XS, όπου ο Jody [3oh6] έκανε 11m59sec στα 3550MHz με τα δικά του Windows Server 2k3 :T:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Intel I7 965 @ 3945MHz ........ Stelaras ........ 8.59.203 .... 20x197.3 .... 986.3MHz .... 7-6-6-18 .... X58

1η δοκιμη με τη rampage2extreme . Για να μην παραπονιεται ο φιλος μου ο Mos .... Αληθεια ??? Απο που βγαινει το Mos ??? Απο το μελισσοκομος ??? :D:D:D

attachment.php?attachmentid=2305&stc=1&d=1238636679

Ολα τα subtimings εκτος του TRFC ειναι στο auto . Εχει λιγο περιθωριο ακομη οπως το βλεπω . Εαν παιξω και με 7-6-5-16 & 48 trfc καλα θα ειναι.

3945_32m_test.JPG

3945_32m_test.JPG

3945_32m_test.JPG

3945_32m_test.JPG.3300b3f16f0de7b420db79

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω update και δημιουργία νέων κατηγοριών πολύ πιο βράδυ. Τώρα είμαι στη γειτόνισσα και ετοιμαζόμαστε να φάμε, να πιούμε ... τώρα τι άλλο θα κάνουμε ... :D

Η Πελοποννήσια πήρε πόδι όμως ... Με είχε πρήξει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω update και δημιουργία νέων κατηγοριών πολύ πιο βράδυ. Τώρα είμαι στη γειτόνισσα και ετοιμαζόμαστε να φάμε, να πιούμε ... τώρα τι άλλο θα κάνουμε ... :D

Η Πελοποννήσια πήρε πόδι όμως ... Με είχε πρήξει :hehe:

Nαι καλα που πηρε ποδι....παμε καμια μερα playroom...? :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πολύ ελεύθερο χρόνο κάποιος για να παίξει σωστό 32Μ με AMD...:hug:..

32mAMD_box_1.JPG

... εγώ δεν έχω. Το Σ/Κ όμως θα βάλω και ένα στην κατηγορία 17.ΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται major update με νέες κατηγορίες και όλα τα runs. :) Ας βάλουμε μέχρι και την 19.xx ;)

Να βάλω τότε εγώ το πρώτο entry :D

reallyfast32mrunp.jpg

Μία παράκληση όμως. Έχετε ανοικτά και το Memory tab του cpuz και το MemSet. Νομίζω πέρασε αρκετός καιρός από την στιγμή που δημιουργήθηκε το challenge, οπότε από εδώ και στο εξής δεν θα γίνονται δεχτά όσα δεν πληρούν τις απαραίτητες προϋποθέσεις.

Have fun. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Oops... Sorry Georgie... Ξέχασα το memset στο screenshot. Αν θέλεις βγάλτο από τη λίστα, θα τρέξω μερικά ακόμα το Σ/Κ.

@ gorillakos... Πολύ γερά νεύρα φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now