esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά..!!! Παιδιά έχω ένα τροφοδοτικό 1200 Watt και όταν πατάω το κουμπί να ανοίξει το τροφοδοτικό μου, έχει πέσει η ασφάλεια στον πίνακα η οποία είναι 10αρα. Μάλλον πάμε για αλλαγή ασφάλειας ε....?

Πολύ πιθανό να φταίει η ασφάλεια... ειδικά αν είναι φορτωμένη και με άλλες γραμμές....

Χωρίς βέβαια το ένα να αποκλείει το άλλο.... θεωρώ ότι είναι καλύτερα ή να αυξήσεις λίγο το μέγεθος της ασφάλεια.... ή να βάλεις μια επιπλέον ασφάλεια φορτώνοντάς την μόνο με τα ρεύματα για το συγκεκριμένο δωμάτιο....

Σε εμένα πάντως είχε συμβεί κάτι παρόμοιο ... και οφείλονταν στο ότι ο @@@@@@ ο ηλεκτρολόγος είχε φορτώσει σε μία δεκάρα, δωμάτιο σαλόνι και κάποιες συσκευές κουζίνας... το μισό σπίτι δηλαδή... έτσι όταν πήγαινα να βάλω το τροφοδοτικό στην πρίζα... κάποιες φορές έπεφτε η ασφάλεια...

Link to comment
Share on other sites

Kαλα χθες καναμε βολτα με τον Gor 100km

και περασαμε τελεια. Τα στηναμε με αμαξια στο αντιθετο ρευμα, σε φαναρι, για το ποιος θα φυγει ποιο γρηγορα αντιθετα....

Χαζός?

Αυτό νομίζεις πώς κάναμε ? :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Πές όμως πώς όταν περάσαμε απο το σημείο της γάτας, πάλι έπεσε ένα δάκρυ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ελεος.....

Ναι κουβαδες, πλημμυρα τα κανα....

Εννοω οτι ολα περναγαν απο το αντιθετο....παιζει να περασαμε 16 φορες απο το ribas, 4-5 απο Βουλιαγμενης εεεε και καμια 20αρια απο το μνημα της γατας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now