esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Το πήρα απόφαση, άυριο μπάινω στο καράβι στις 20.00 το βράδυ, Σάββατο πρωί 6.25 φτάνω Σάμο, 7.00 μπάινω πάλι σε αυτό το πράγμα που το λένε στρατόπεδο.

Κάθομαι Σάββατο & Κυριακή και Δευτέρα πρωί πάω στον Διοικητή και λέω πώς θέλω να αυτοκτονήσω.

Με πάει στον ψυχολόγο, του λέω τα ίδια και φέυγω για πάντα απο αυτό το πράγμα που θέλουν να λένε και πιστέυουν πώς έιναι στρατός. Ευελπιστώ την Τετάρτη το πρωί να είμαι πάλι Αθήνα.

Στο κάτω κάτω το ι5 δεν σε κόβει απο πουθενά όπως το έχουν κάνει , εκτός απο τα σώμματα ασφαλέιας που δεν σκοπέυω να μπώ ποτέ.

Συνομιλία με τον διοικητή :

- Όλοι το κάναμε και όλοι θα το κάνουν. Υπηρετούνε την πατρίδα και τον ΕΣ.

- Γιατί Κ.Διοικητα, τι έκανε για εμένα η πατρίδα και ο ΕΣ ? Τίποτα. Ίσα ίσα μας μαμάει.

- Έχεις ένα δίκιο εδώ. Και ο γίος σου σε 20 χρόνια άμα σε ρωτήσει θα του πεις πώς είσαι γιωτας και δεν έχεις υπηρετήσει ?

- Κ.Διοικητά σκοπέυω σε 20 χρόνια να έχω κάνει σημαντικότερα πράγματα απο τον στρατό και να μην είναι αυτό το σημαντικότερο της ζωής μου.

- Καλά. Και οι φίλοι σου δεν θα σε λένε γιωτά ? Το έχεις συζητησει μαζί τους?

- Οι φίλοι μου είναι φίλοι μου και είναι δεδομένο πώς θα με λένε έτσι μέχρι να πεθάνω....αλλά είναι οι φίλοι μου και δεν με απασχολέι τι λένε, στο κάτω κάτω ξέρουν αν είμαι η όχι γιωτάς.

- . . .

Να πάνε όλοι να . . . στο καλό. Εάν θέλουν να κάτσω, θα τους ζητήσω 15Κ που έχασα για τους 9 μήνες που υπηρέτησα....εεεεε έριχνα τσιμέντο, μάζευα πευκοβελόνες/κουκουνάρια και έκανα σκοπέτο και θα κάτσω και παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά.

Ι5 και στο καλό.

Έχει κάνει τόσα πολλά η πατριδάρα μας για εμάς που αξίζει να κάνουμε τους λαμάκες για 9 μήνες, με απώτερο σκοπό, αν ου μη γένειτο ξεσπάσει κάποιος πόλεμος, να πεθάνουμε εμείς για τους 300 και τους παρατρεχάμενους τους ( αυτοί είναι οι πρώτοι που θα φύγουνε με τα δισεκατομμύρια που παρανόμως αποκτήσανε εις βάρος μας ).

ΟΥΣΤ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Chrome...
Το έχω κάνει ήδη μια φορά στην Σάμο, μην το ξανακάνω και στην Αθήνα :hehe:

ειχες chrome στην σαμο?

τοσο χαλια ηταν που δεν θες να το ξαναχρησιμοποιησεις εδω?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απόφαση, άυριο μπάινω στο καράβι στις 20.00 το βράδυ, Σάββατο πρωί 6.25 φτάνω Σάμο, 7.00 μπάινω πάλι σε αυτό το πράγμα που το λένε στρατόπεδο.

Κάθομαι Σάββατο & Κυριακή και Δευτέρα πρωί πάω στον Διοικητή και λέω πώς θέλω να αυτοκτονήσω.

Με πάει στον ψυχολόγο, του λέω τα ίδια και φέυγω για πάντα απο αυτό το πράγμα που θέλουν να λένε και πιστέυουν πώς έιναι στρατός. Ευελπιστώ την Τετάρτη το πρωί να είμαι πάλι Αθήνα.

Στο κάτω κάτω το ι5 δεν σε κόβει απο πουθενά όπως το έχουν κάνει , εκτός απο τα σώμματα ασφαλέιας που δεν σκοπέυω να μπώ ποτέ.

Συνομιλία με τον διοικητή :

- Όλοι το κάναμε και όλοι θα το κάνουν. Υπηρετούνε την πατρίδα και τον ΕΣ.

- Γιατί Κ.Διοικητα, τι έκανε για εμένα η πατρίδα και ο ΕΣ ? Τίποτα. Ίσα ίσα μας μαμάει.

- Έχεις ένα δίκιο εδώ. Και ο γίος σου σε 20 χρόνια άμα σε ρωτήσει θα του πεις πώς είσαι γιωτας και δεν έχεις υπηρετήσει ?

- Κ.Διοικητά σκοπέυω σε 20 χρόνια να έχω κάνει σημαντικότερα πράγματα απο τον στρατό και να μην είναι αυτό το σημαντικότερο της ζωής μου.

- Καλά. Και οι φίλοι σου δεν θα σε λένε γιωτά ? Το έχεις συζητησει μαζί τους?

- Οι φίλοι μου είναι φίλοι μου και είναι δεδομένο πώς θα με λένε έτσι μέχρι να πεθάνω....αλλά είναι οι φίλοι μου και δεν με απασχολέι τι λένε, στο κάτω κάτω ξέρουν αν είμαι η όχι γιωτάς.

- . . .

Να πάνε όλοι να . . . στο καλό. Εάν θέλουν να κάτσω, θα τους ζητήσω 15Κ που έχασα για τους 9 μήνες που υπηρέτησα....εεεεε έριχνα τσιμέντο, μάζευα πευκοβελόνες/κουκουνάρια και έκανα σκοπέτο και θα κάτσω και παραπάνω...

ασχέτως που τα είπαμε και στο γραφείο την περασμένη εβδομάδα ,και επειδη εγω όπως και οι υπόλοιποι που εχουν την τύχη να είμαστε φίλοι σου, ξέρουμε πάρα πολύ καλά πόσο άξιος άνθρωπος είσαι....

Γράψε στα μύδια σου τους μίζερους στρατοκαυβλους καθώς και τον οποιο αμαμητο θα θελήσει να σε μειώσει και να σε ειρωνευτεί στο στρατόπεδο για την απόφαση σου.

Στην τελικη who gives a fuck για την γνώμη τους....:@....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι θα ξενερώσεις αν βγεις Γιωτάς tbh.

Είχες την πετριά να πας G.I. Joe, οπότε ok σίγουρα κάτι δεν πάει καλά με την πάρτη σου (:hehe:), και το ίδιο αυτό κάτι θα σε χρεώσει quiter νομίζω. Εννοείτε σχολιάκια και ειρωνείες από υπάνθρωπους, στις μπάλες σου. Απλά το λέω για να είσαι ok με τον εαυτό σου :)

Disclaimer: Ούτε δεξιός είμαι, ούτε στρατόκαυλος ούτε τίποτα. Αν βγάλω άκρη να την γλιτώσω από στρατό θα το κάνω χωρίς μία τύψη και με ένα χαμόγελο ΝΑ. Επίσης αν κάποτε γίνει πόλεμος, δύο μέρες πριν θα είμαι Ελβετία - το λέω! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Disclaimer: Ούτε δεξιός είμαι, ούτε στρατόκαυλος ούτε τίποτα. Αν βγάλω άκρη να την γλιτώσω από στρατό θα το κάνω χωρίς μία τύψη και με ένα χαμόγελο ΝΑ. Επίσης αν κάποτε γίνει πόλεμος, δύο μέρες πριν θα είμαι Ελβετία - το λέω! :hehe:

Damn hippy καλά σε είχα καταλάβει :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now