esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

@ George O/C

Όλα αυτά τα είπες για να σου πούνε χρόνια πολλά και εδώ μέσα ή και καλά σε θυμηθήκανε και σε περνάνε τηλεφωνα και ιστορίες?

Ωραίος βρε σατανά....

Edited by Jason
Link to comment
Share on other sites

Έχω να σου δώσω ένα βιβλίο ρε. Ξερεις από αυτούς τους οδηγούς που σε μαθαίνουν πως να κλείσεις ένα softbox? Πρέπει να είναι γύρω στις 600 σελίδες

Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταίους 8 μήνες περίπου, η 2.3.4 official που είχα στο Optimus 2X έκανε κολλήματα ανά διαστήματα και όσο περνούσε ο καιρός, γινόταν όλο και πιο αργή. Τι ήθελα και είπα να μπλέξω με τις custom ROMs πάλι. Δοκίμασα CM10 4.1.2, CM10.1 4.1.2, NovaHD ICS, MIUI 4.1.2 και όλες τους είχαν τραγικά bugs.

Στις Cyanogen κολλούσε το Android Keyboard και αναγκαζόμουν να χρησιμοποιώ SwiftKey για να μπορώ να πληκτρολογώ.

Η NovaHD ICS είχε glitches στο web browsing, μαύριζε η οθόνη σε άκυρα σημεία και έπρηζε μπάλες.

Η MIUI ενώ στην αρχή ήταν ok, μετά από 1 ώρα βάρυνε απίστευτα, το κινητό ζεσταινόταν και κολλούσε WTF.

Χθες που ήταν η γιορτή μου είχα καταλήξει στην CM10 4.1.2. Βρισκόμουν σε τραπέζι σε χωριό, με έπαιρναν τηλέφωνο να μου ευχηθούν και ενώ είχα σήμα και άκουγα κανονικά, οι άλλοι άκουγαν ένα συνεχόμενο ξξξξξξξξξξξ, σα χαλασμένο ραδιόφωνο. Γύρισα σπίτι, διάβασα ότι πρέπει να φλασάρω νέο Baseband (και πάλι δεν έφτιαχνε εγγυημένα), το έκανα και μετά από 3-4 ώρες είχα πάλι προβλήματα.

Σήμερα το πρωί πέρασα την ParanoidAndroid 4.1.2 JB και μέχρι στιγμής είναι όλα ok. Ελπίζω να μην το ματιάσω :P

Μονο official πλεον. Χρονια καλα με υγεια για την γιορτη σου.

Tapatalk/GT-N7000

Link to comment
Share on other sites

Έχω να σου δώσω ένα βιβλίο ρε. Ξερεις από αυτούς τους οδηγούς που σε μαθαίνουν πως να κλείσεις ένα softbox? Πρέπει να είναι γύρω στις 600 σελίδες

Καλά είσαι BRO ΑΠΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Θα γυρίσει τώρα ο Μόρτις και θα γίνει πανικός πάλι :hehe:

Ιάσωνα, στο softbox κλείσε πρώτα την πάνω πλευρά, ώστε η κάτω να μπει από μόνη της μέσα. Και αφού έχεις ένα μεγάλο 80x80 τετράγωνο πανί μπροστά σου :hehe:, πιάσε το από τα πλάγια και κάνε μία απότομη στριφογυριστή κίνηση. Εγώ μέχρι να μάθω να το κλείνω το συγκεκριμένο, απελπίστηκα :hehe:

Δεύτερη μέρα σήμερα με paranoidandroid, όλα καλά.

@IntelUser: Ναι ρει συμφωνώ μαζί σου για τις official, κι εγώ δεν ήμουν των custom. Αλλά η LG άφησε το Optimus χωρίς καν update @ ICS, όπως είχαν υποσχεθεί πέρυσι τον Οκτώβρη-Νοέμβρη. Ε και 2.3.4 μετά από τόσο καιρό είχε αρχίσει να καθυστερεί απίστευτα πολύ. Τώρα θέλω να δοκιμάσω κάτι hacks που έχουν βγάλει για να μένει ελεύθερη περισσότερη μνήμη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πω Καλημέραα :)

Και στην τελική πρέπει κάποια στιγμή να πω στον εαυτό μου..ναι οκ ήπιες 1 μπουκάλι campari σε σφηνάκια... είσαι comple..μην το συνεχίζεις αλλά που μυαλλοοο :P

Campari for the win :)

Link to comment
Share on other sites

@venisk ποια εχεις? δεν εχω κανενα προβλημα με την ταχυτητα απο την στοκ ρομ γιαυτο δεν εχω ασχοληθει..!;)

δεν υπαρχει καμια custom & rock stable τουλαχιστον παλιοτερα και γιαυτο δεν ασχολουμαι..

Link to comment
Share on other sites

Κορκο εγω σου ειπα να παρεις κανα WP, nokia 820...

Ειναι οτι πρεπεο για καθημερινο κινητο,σερφαρισμα, emails, φωτογραφιες...

Εγω δεν ξαναπαιρνω Android... Απλα τα εχω βαρεθει...

Αποψη μου παντα...ty

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now