esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Αυτός ο μήνας έχει ξεκινήσει στραβά και όσο περνάνε οι ημέρες πάει όλο και πιο στραβά....ευτυχώς άλλες 19 ημέρες και τελείωσε (γιατί είμαστε πάντα αισιόδοξοι :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο μήνας έχει ξεκινήσει στραβά και όσο περνάνε οι ημέρες πάει όλο και πιο στραβά....ευτυχώς άλλες 19 ημέρες και τελείωσε (γιατί είμαστε πάντα αισιόδοξοι :hehe: )

339759.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σημερα μας πληρωσε και ειχε και το θρασος να μου ζητησει να ερθω να δουλεψω και σημερα το απογευμα... φυσικα για τη ψυχη της μανας μου!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σημερα μας πληρωσε και ειχε και το θρασος να μου ζητησει να ερθω να δουλεψω και σημερα το απογευμα... φυσικα για τη ψυχη της μανας μου!

Αν είσαι μισθωτός, πολύ απλά κακώς εργάζεσαι.

Υπάρχει επίσημη διαδικασία που λέγεται "Επίσχεση Εργασίας" με την οποία κάθεσαι σπίτι σου και πληρώνεσαι.

Δεν ξέρω αν είναι μέλος εδώ ο gbak (είναι στο Λάμπη), αλλά τον είχα συμβουλέψει παλαιότερα να το κάνει και έκτοτε μου λέει πόσο χάρηκε που με άκουσε.

Έμεινε σχεδόν μια ολόκληρη εταιρία απλήρωτη για μήνες και από τους λίγους που πληρώνονταν κανονικά ήταν ο Γιώργος.

Ο κάθε εργοδότης απλά εκμεταλλεύετε την ανάγκη σου και την ανοχή σου που βασίζεται στην ελπίδα πως κάποια στιγμή θα στα δώσει μαζεμένα. Σπάνια ισχύει αυτό και τα κορόιδα συνήθως είναι οι υπάλληλοι. Η γυναίκα μου απολύθηκε Σεπτέμβριο '09 και τον Αύγουστο της είχαν καθυστερήσει το επίδομα αδείας. Επειδή ο λογιστής ήταν φίλος της τον ρώτησε πότε θα το πάρουν και η απάντηση ήταν αποστομωτική: "Δεν έχω λεφτά τώρα, μου ζήτησε 10.000? για να κάνει συντήρηση στο σκάφος του επειδή θα έφευγε διακοπές." *το αφεντικό

Με ελάχιστες εξαιρέσεις, δεν αξίζει να χαρίζεσαι σε κανένα μ@κα που δε σε πληρώνει. Ο νόμος σε καλύπτει, χρησιμοποίησέ τον.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 8 χρονια γμτ εδω και ενταξει. 2 αφεντικα και 2 υπαλ. ειμαστε. Δεν ειναι τοσο απροσωπα δλδ για να κανουμε τετοια πραγματα. Ελπιζω μεχρι παρασκευη να μας δωσει γιατι εχουμε και παγια εξοδα !

Link to comment
Share on other sites

Που είσαι ρε nigga @AMDnord , η αγαπημένη σου ταινία; :shades:

[video=youtube;OrlLcb7zYmw]

αγαπημενη, δεν ξερω αλλα την περιμενω πως και πως! Μεγαλη αγαπη οι nwa.

+ το δα χθες το τρaileρ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

Ώρα να φτυαρίσουμε, περνάνε κάτι χάσκι εδώ και παίζουν στο χιόνι. 1.5 μέτρο στην Ηλιούπολη έχουν κρυφτεί όλοι. :hehe: :hehe: jk

1.5 μέτρο??:eek::eek:

Καλό ξεχιόνισμα.:P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now