esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

@jax7480 θα καταφέρουμε να αντισταθούμε στο πειρασμό για άλλο 1gb ram???

Μάλλον θα είναι το πρώτο Note που ΔΕΝ θα πάρω. Ξενέρα σε όλο του το μεγαλείο. Ένα ίδιο τηλέφωνο, με 1GB RAM παραπάνω.

Τα προβλήματα που έχει το βρωμολειτουργικό δεν κοιτάνε να τα φτιάξουν, παρά μου προσθέτουν μνήμη.

Θα περιμένω να δω και τα Windows Phone 10. Τι θα βγάλει η MS και ίσως το γυρίσω τελείως. Έχω κουραστεί με τα προβλήματα, ειλικρινά.

Θέλω ένα τηλέφωνο που να δουλεύει out of the box, χωρίς κολλήματα, προβλήματα, ιδιαιτερότητες. Plain and simple.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 3gb ram δεν φτάνουν στο note 4 δεν ξέρω πως τα καταφέρνει το android και με βασικά πράγματα facebook και messenger browser και tapatalk πάει 2.5gb έτσι απλά...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο παίρνεις iPhone και είσαι κομπλέ! Μπορεί να ειναι happy medium στα χαρακτηριστικά αλλα στην πράξη πετάει και δεν θα εχεις ποτέ θέματα με κολλήματα κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη venisk και σου εύχομαι 80+ asic!!! :P

Πως και δεν περιμένεις να πάρεις την lightning???

Δεν έχει κανένα νόημα ρε φίλε, είναι σουπερ τούμπανο η καρτούλα δεν θέλω κάτι παραπάνω για κανα χρόνο :hehe:

Γι αυτο παίρνεις iPhone και είσαι κομπλέ! Μπορεί να ειναι happy medium στα χαρακτηριστικά αλλα στην πράξη πετάει και δεν θα εχεις ποτέ θέματα με κολλήματα κτλπ

Δεν είσαι κομπλέ είσαι απλά @GoriLLakoS :hehe: Μας ξέχασες αφεντικό!! :hehe:

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σύντομα θα μου φέρει ένα παιδί κομμάτια να του φτιάξω το pc του 6600k asus z170 gskill 2400 κλπ να δούμε τι λέει! Αν σηκώνει κάνα bar!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σύντομα θα μου φέρει ένα παιδί κομμάτια να του φτιάξω το pc του 6600k asus z170 gskill 2400 κλπ να δούμε τι λέει! Αν σηκώνει κάνα bar!!! :hehe:

Με εχει πρήξει τα @@ και ενας φίλος για αναβάθμιση (απο 3χχχΚ σε 6600Κ), και μάλλον βλέπω να του προτείνω κατι παρόμοιο. Δώσε info να ξέρουμε που πάμε.

Link to comment
Share on other sites

1. Τροφοδοτικό, θα προτιμούσα να είναι full modular

2. κουτί, to ΝΖΧΤ 340 φαίνεται καλό και σε νορμάλ τιμή, να γλυτώσουμε κανένα euro από κάπου.

3. μνήμη, 2*8GB θέλει.

Υπάρχει ενας samsung 840 νομίζω Pro, 250GB παρέα με έναν μηχανικό αγνώστων στοιχείον, μια Corsair h60 και μια MSI GTX970 gaming.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

1. Τροφοδοτικό, θα προτιμούσα να είναι full modular

2. κουτί, to ΝΖΧΤ 340 φαίνεται καλό και σε νορμάλ τιμή, να γλυτώσουμε κανένα euro από κάπου.

3. μνήμη, 2*8GB θέλει.

Υπάρχει ενας samsung 840 νομίζω Pro, 250GB παρέα με έναν μηχανικό αγνώστων στοιχείον, μια Corsair h60 και μια MSI GTX970 gaming.

Αν μείνει με μια κάρτα το τροφοδοτικό αυτό αρκεί.

Το κουτί είναι προσωπική επιλογή και έχει να κάνει και με την εμφάνιση αν του αρέσει είναι μια χαρά! Όμως θα έλεγα να κοιτάξει σε αυτά τα λεφτά και αυτό!

Οπότε μνήμη πάμε εδώ αν και δεν μ αρέσει η επιλογή να πάρει κάτι από το vision studio που λέει πολλές μέρες καλύτερα να τηλεφωνήσει να επιβεβαιώσει ότι υπάρχουν!

Έχει κάρτα έχει σκληρό έχει ssd έχει ψύξη για ελαφρύ oc θέλει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αν μείνει με μια κάρτα το τροφοδοτικό αυτό αρκεί.

Το κουτί είναι προσωπική επιλογή και έχει να κάνει και με την εμφάνιση αν του αρέσει είναι μια χαρά! Όμως θα έλεγα να κοιτάξει σε αυτά τα λεφτά και αυτό!

Οπότε μνήμη πάμε εδώ αν και δεν μ αρέσει η επιλογή να πάρει κάτι από το vision studio που λέει πολλές μέρες καλύτερα να τηλεφωνήσει να επιβεβαιώσει ότι υπάρχουν!

Έχει κάρτα έχει σκληρό έχει ssd έχει ψύξη για ελαφρύ oc θέλει κάτι άλλο?

Δεν νομίζω να θέλει κατι άλλο οθόνη έχει μια dell 1440p δεν ξέρω για πόσο θα την παλέψει η 970 αλλά αυτή ήταν η καλύτερη επιλογή για τα λεφτά που ήθελε να δώσει.

Στο θέμα κουτί θα έχουμε μεγάλη συζήτηση, εγω θα το συναρμολογήσω και οι επιλογές είναι δυο, και μόνο δυο,

1. όλα π@υτ@ν@ 2. κουτί με χώρο για τα καλώδια, και το NZXT έχει χώρο από ότι έχω δει.

Το Visionstudio είναι η πρώτη του επιλογή, είναι και κοντά του, αλλά απο οτι είδα δεν έχει δείγμα απο 1151 μητρικές, οπότε πάμε για e-shop :hehe:

Τροφοδοτικό κοιτούσα και αυτά, EVGA Power Supply 650W ATX 24 pin SuperNOVA G1 650 ή COOLERMASTER V650S 650W με πρώτη επιλογή το EVGA αλλα το seasonic είναι επίσης πολύ καλό.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Με βασανίζουν τα μεγάλα ερωτήματα της ζωής latetly:

Αυτό που είναι σαν χρυσό αυτοκόλλητο/tattoo και το έχουν οι μισές κοπέλες στις παραλίες φέτος, είναι νέα μόδα ή εγώ είμαι passé και δεν το είχα δει; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να θέλει κατι άλλο οθόνη έχει μια dell 1440p δεν ξέρω για πόσο θα την παλέψει η 970 αλλά αυτή ήταν η καλύτερη επιλογή για τα λεφτά που ήθελε να δώσει.

Στο θέμα κουτί θα έχουμε μεγάλη συζήτηση, εγω θα το συναρμολογήσω και οι επιλογές είναι δυο, και μόνο δυο,

1. όλα π@υτ@ν@ 2. κουτί με χώρο για τα καλώδια, και το NZXT έχει χώρο από ότι έχω δει.

Το Visionstudio είναι η πρώτη του επιλογή, είναι και κοντά του, αλλά απο οτι είδα δεν έχει δείγμα απο 1151 μητρικές, οπότε πάμε για e-shop :hehe:

Τροφοδοτικό κοιτούσα και αυτά, EVGA Power Supply 650W ATX 24 pin SuperNOVA G1 650 ή COOLERMASTER V650S 650W με πρώτη επιλογή το EVGA αλλα το seasonic είναι επίσης πολύ καλό.

Τροφοδοτικά υπάρχουν άπειρα απλά δεν χρειάζεται να πληρώσει χρυσάφι πολλά άχρηστα watt, καλύτερα να τα ρίξει να πάρει αυτή την μητρική που είναι ακόμα πιο όμορφη.. Θες να ανοίξεις ένα νέο θέμα να μεταφέρω τα μηνύματά μας να το συνεχίσουμε εκεί να μην χάνονται στο offtopic?

Σε παρακαλώ πρόσεχε λίγο με τις άσχημες λεξούλες εντελώς φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστεί νέο θέμα ούτε να το κουράζουμε παραπάνω, αύριο θα ξέρω πως θα προχωρήσει το όλο θέμα της αναβάθμιση.

Να σαι καλά, και θα περιμένω της πρώτες εντύπωσης σου, και κυρίως για CPU+Motherboard.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό είμαστε εδώ για να κουράζουμε το hw! :hehe: Θα περάσει καμιά βδομάδα μέχρι να έρθουν μας είπε το eshop, μόλις έρθουν και φτιάξω το pc θα γράψω εντυπώσεις! Και εσύ να σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now