esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Ενα σας λεω, χθες ειμασταν στο Μενιδι στην Κρητικοπουλα και σκασαμε στο φαγητο με

Μπαμπη

Subγυρο

Στελιο

Nord

Sofo κ'

Ντινο.

Τελικα ωραια τα σαλιγκαρια, δεν ειχα ξαναδοκιμασει...

Link to comment
Share on other sites

Αύριο δεν μπορώ ρε φιλε,δουλεύω, τεταρτη δεν το κάνετε καλύτερα να έρθω σίγουρα?

Αλλα αλήθεια σας λέω στα floca εγώ δεν ξαναδίνω 5,20 να πιο καφέ,το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα με τις τιμές.

Να βρούμε άλλο στέκι.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο δεν μπορώ ρε φιλε,δουλεύω, τεταρτη δεν το κάνετε καλύτερα να έρθω σίγουρα?

Αλλα αλήθεια σας λέω στα floca εγώ δεν ξαναδίνω 5,20 να πιο καφέ,το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα με τις τιμές.

Να βρούμε άλλο στέκι.

LOL, με το μπαρδόν δλδ αλλα 5,20 το άτομο για έναν καιφέ της παρηγοριάς και της πάρλας είναι μόνο για αλυσοδεμένους. Μια παρέα είστε, καλοκαίρι έχουμε ακόμη, με 15 ευρώ αγοράζεται 4 λίτρα μπύρα Weiss, συν 3 ευρώ τα Τσακίρης, φρούτα, ψυγειάκι και αράζεται σε ένα κιόσκι σε κάποιο πάρκο της Αθήνας.

Link to comment
Share on other sites

300 ΔΡΧ έκανε ο καφές και τότε φαινόταν ακριβός ~ 0,90?

5.20? ~ 1800 ΔΡΧ και όλα αυτά για 2 κουταλιές καφέ, λίγο γάλα, νερό, παγάκια και ζάχαρη! :hehe:

Δε πάω να τα κάνω οθόνες καλύτερα;;;

Link to comment
Share on other sites

23% ΦΠΑ

Δεν με ενδιαφέρει ρε φιλε ποσο θα πάει το φπα,πήγα πόρτο ράφτη για καφέ εχτές το πρωί και ήμουν ακριβώς διπλα από την θάλασσα στο kazba και τον πλήρωσα 4 ευρώ,απλά δεν τον αύξησαν και χάνουν σε κάθε καφέ 20 λεπτά περίπου,ωραία μονο που αυτοί δεν θα με χάσουν από πελάτη,ενώ έτσι όπως κάνει αυτή η αλυσιδίτσα τον flocafe διώχνει τους πελάτες.

Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

WTF 5.20? ????

Εδώ Ρέθυμνο σε όλη την παραλιακή (δες μέχρι που πηγαίνει στην άλλη γωνία, είναι πολύ μεγάλη!) ο φραπές είναι 2.70 - 3? και ο φρέντος 3.30 - 3.50?. Με εξαίρεση τα Χάγκεν Νταζ που τους έχουν 3.5 και 4 αντίστοιχα :P Τι τιμές είναι αυτές εκεί omg. Και δίπλα στην θάλασσα είσαι εδώ και άπειρες κοπέλες έχει :D

Rethymno2.jpg

Link to comment
Share on other sites

ελεος.... οτι τα floca ειναι πιο ακριβα και απο τα starbucks.... χαχαχα.... να πω οτι εινα και ωραιος ο καφες παει στο καλο... εινα παντου πανακριβη, και πλεον χαλια και παντου. εγω το εχω γυρισει σε δουμπαρα!

Στο Μονακο που πηγα πριν 1 χρονο, πηρα ενα γαλλικο μπροστα απο το κασινο, διπλα σε 3-4 ξανθες θεες και με θεα φοβερη, και μου φερανε πρεσσα γαλλικου 1λιτρου, στο τραπεζι, και τον πληρωσα 4 ευρω... και δωρο φραουλες με σαντιγυ και κονιακ...

ειμαστε για κλαμματα... και για μπουκετα συνχρονος... τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πολύ περίεργο πάντως. Ήξερα ότι είστε γενικά λιγάκι πιο ακριβοί απ' ότι εδώ κάτω Κρήτη (στους καφέδες), αλλά τώρα με τις αυξήσεις δηλαδή πόσο θα τις πάνε τις τιμές; Εδώ οι περισσότερες καφετέριες την απορρόφησαν γιατί γεμίζουν κάθε μέρα 10 φορές με τόσους φοιτητές :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now