esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Για αυτούς λες Johnnymous?

Ναι αυτούς και τους 1400rpm. Αυτό που χάζευα είναι σε πόσα rpm θα δουλεύουν τα fans όταν είμαι σε Dektop χρήση του Cpu (10%-20% usage) ~ 37-45c. Αν υποθέσουμε πως και με τα νέα fans θα έχω γύρω στους 40c τότε στο Quiet profile θα τρέχουν στα 1300rpm. Στα 1300rpm ένα καλό set ανεμιστήρες δεν θα ακούγονται καθόλου (τα μαμά corsair fans...ακούγονται). Αν τυχόν πάω στο Normal Profile, στους 40c τα fans μπορούν να φτάσουν τα 2000rpm (1850rpm για τα Typhoon), όπου σίγουρα τα temps θα πέσουν και θα βρίσκομαι κάπου στα 38; 37; (παλι τάπα ο Typhoon σε rpm όμως)

Άρα είμαι καλυμένος από κάθε άποψη. (ή αλλίως βάλτα πάνω σε έναν controller και τέλος!)

19950a78f1335a19.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για το normal mode λέω κ εγώ, τι εννοείς τάπα? ότι δεν θα πηγαίνει τις 2000rpm?

Ότι θα δώσει όλα τα rpm του (1850). Εγώ είμαι μόνιμα στο silence profile (έχω ευαίσθητα αυτιά :P )

Link to comment
Share on other sites

ο junior-23- δεν παιζεται :hehe:

ολη μερα κοιμαται και ξυπναει μονο για να φαει αλλα το βραδυ μεταμορφωνεται. Απο τις 9.30 που ξυπνησε μολις κοιμηθηκε :hehe:

τρελλα ξενυχτια :D

Link to comment
Share on other sites

Ξύπνιος από τις 07:30 και πάλι. Τώρα μία εβδομάδα κοιμάμαι σε φυσιολογικές ώρες και ξυπνάω νωρίς το πρωί μόνος μου κάθε μέρα. Αισθάνομαι περίεργα, σαν να μην είμαι καλά :hehe:

Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now