esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

το φανταζομαι. οσο για τα 160-170 με kent pt 52 σκουπα προγραμμα εξατμιση και συμπιεση τα φτανει ανετα. Δεν ξερω ισως δεν εχεις ενημερωθει καλα. Δεν το λεω στα λογια εχω απειρα αμαξια που το εχουν κανει ετσι. δεν στα λεω τυχαια δηλαδη. Αγραφος εγκεφαλος που λες χρειαζεται η για νιτρα η για τετραπεταλουδο... για οτιδηποτε πιο χαμηλο ειναι απλα χασιμο χρηματων

οταν λες συμπιεση τη εννοεις?φανταζομαι να κατεβασεις καπακι?να ξερεις οτι στα saxo αμα κατεβασεις καπακι κατω απο 3/5 περνεις το 4 εμβολο στο χερι.παθων και γνωστης.και οσο λες αυτο το ανετα χωρις κεντροφορια αφησε με να μην το πιστευω.τα 150ν μπωρει αλλα για τα 170 που λες μου φαινεται ειδικα χωρις εκεντρα δυσκολο.γιατι στο λεω αυτο?στο λεω επειδη λενε πολλη εχω 170 αλογα στο στομα και μονο.το θεμα ειναι το εχεις δυναμομετρηση να δεις ποσα βγαζει τροχο και στροφαλο?και αν ναι τοτε εισαι οκ.εμενα ο νικολαιδις στη νικαια μου ειχε φαει μια περιουσια στην δυναμομετρηση τοτε με ατμοσαφαιρα αλλα μολις εβαλα τα κεντροφορια τοτε ακουμπισα τα 160 μονο με χταποδι και πισω,σκουπα,προγραμμα,ρυθμιστη πιεσης καυσιμου,ειμουνα στα 147 στης 7800 ασχετα που δεν υπηρχε κοφτης λογο εγκεφαλου..βεβαια μετα απο ολα αυτα που κατεληξα σε ολα αυτα που σου ειπα με μπουκαλα,τουρμπινα κ.λ.π τοτε το δυναμομετρησα μια φορα και ανεβηκα τα διπλασια και ησηχασε και νικολαιδης απο εμενα και εγω απο αυτον χεχε....

καλα εγω όπως καταλαβες ζηταγα την υπερβαση για αυτο...

Link to comment
Share on other sites

μα σου ειπα με KENT PT 52 ME ΕΚΕΝΤΡΑ ΜΙΛΑΩ τοση ωρα...

α οκ,ta kent δεν τα εχω δουλεψει για να ξερω τα colombo bariani τα ξερω, αλλα εχω ακουσει καλα λογια και για τα kent.

παντως προσεχε αυτο με το καπακι να το ξερεις το 70τις 100 καεβαζουνε αυλακι..

γιατι με τα εκεντρα χανεις πολλη χαμηλες και κερδισεις ψηλα μετα τις 5500rpm και οποτε κατεβαζεις καπ[ακι να παρεις συμπιεση για να κερδισεις χαμηλες ετσι λεει η λογικη αλλα το θεμα ειναι οπτι με τα μαμα τα εμβολα δεν αντεχουνε η @@κιες..

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες.. ξερω. θα προσεχω νταξ και τωρα ευχαριστημενος ειμαι απλα θελω να πατησω τον gor :P

το γοριλα δυσκολα σε κοβο με το audi ουτε με τη καμια και με 250 αλογα να εισουνα λογο σασμαν και κυβικων:)...το audi απλωνει πολλη ενω το saxaki εχει καλα μπαμ ........μονο φαναρι -φαναρι αν πατε εκει μπορει να εχεις ελπιδες αλλα σε πορεια πακετο.τελος παντων ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

μα η κοντα γινεται 500 600 700 μετρα. δε γινεται στην εθνικη οδο :P με 250 αλογα περνας m3 οχι s3 :P μιλαμε για 850kg αμαξι. Δηλαδη με το δικο σου με τα 350 αλογα δεν το εχεις ζησει αυτο ? πως ειναι δυνατον αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

μα η κοντα γινεται 500 600 700 μετρα. δε γινεται στην εθνικη οδο :P με 250 αλογα περνας m3 οχι s3 :P μιλαμε για 850kg αμαξι. Δηλαδη με το δικο σου με τα 350 αλογα δεν το εχεις ζησει αυτο ? πως ειναι δυνατον αυτο ?

ναι αλλο η επιταχηνση χαίρω πολλη αλλα με το σασμαν τι θα κανεις ?και 500 αλογα να κανεις το saxo με το σασμαν αυτο πανω απο 235 δεν θα τα βγαζεις με τιποτα.εκτος αν αλλαξεις σασμαν...αυτο σου λεω .

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κοντrα στους ελληνικους δρομους φιλε τονυ που να χρειαστει να κουμπωσεις 5η... μιλαω αποκλειστικα για κοντρα. που θα ανοιξεις 235 χιλιομετρα ? στον αεροδιαδρομο του ελ.βενιζελος ? συνηθως κοντρες γινονται ποσειδωνος , παραλια και τετια. εκει οι αποστασεις δεν ξεπερνουν τα 700 1000 μετρα στην καλυτερη. Γιαυτο λεω. Και σαζμαν δεν εχω σκοπο να αλλαξω. 235 τελικη μια χαρα ειναι σε κοντρα δε προκειτε να μου χρειαστει πανω απο 4η ταχυτητα ποτε. Εκτος αν παω σε αλλη χωρα :P

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κοντrα στους ελληνικους δρομους φιλε τονυ που να χρειαστει να κουμπωσεις 5η... μιλαω αποκλειστικα για κοντρα. που θα ανοιξεις 235 χιλιομετρα ? στον αεροδιαδρομο του ελ.βενιζελος ? συνηθως κοντρες γινονται ποσειδωνος , παραλια και τετια. εκει οι αποστασεις δεν ξεπερνουν τα 700 1000 μετρα στην καλυτερη. Γιαυτο λεω. Και σαζμαν δεν εχω σκοπο να αλλαξω. 235 τελικη μια χαρα ειναι σε κοντρα δε προκειτε να μου χρειαστει πανω απο 4η ταχυτητα ποτε. Εκτος αν παω σε αλλη χωρα :P

εγω φαναρια δευτερη γεφυρα βουτα περναγα με πεμπτη .πως δεν θα βαλεις πεμπτη.η τεταρτη σου ποσο βγαζει κανα 200αρι?δεν νομιζω να πας χαμηλοτερη κοντρα κατω απο 500-600 μετρα δεν εχει νοημα μονο τα μπαμ εκτος εαν κανεις dragster.και κατι αλλο που λες τι δεν εχεις 200 χιλ στα 1000 μετρα? δεν το πιστευω

τελος παντων λες και μιλαμε απο κανα msn κανουμε.αστο το ξεσκισαμε το θεμα...απλα θελει προσοχη..

Link to comment
Share on other sites

~crustytheclown~ Multi-GPU WINNNER!!!

Κάτι κάναμε.Έπρεπε να πάρουμε τουλάχιστον μία κατηγορία.Crιο με ι7 τους έχεις όλους εκεί πέρα...

Το είδα!!! Ωραίος!!! Και στις μονές βγήκες 2ος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ αλλά για μονή θέλει ι7 και nvidia.Δεν χαλιέμαι όμως...
Ι7 στο 2κ1?Και εγω ηξερα οτι για το 2κ1 οι 8600 και 8500 σπερνουν
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για το αμάξι :D:D:D:D

Petr00kos....

Audi S3 Vs TDM 900cc στην Εθνική σημειώσατε 1 :hehe:

Απλά με 6η και 3900rpm είμαι στα 180 και ακουμπάει 250km σε 8sec.. :hehe:

Την άδεια σου φέρε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Nvidia σε ln2 γιατί αλλιώς το nature πάει για βρούβες

Gor:Καλοτάξιδος φίλε.Κ@υλ@ το όχημα....Όλοι θέλουν βόλτα τώρα οπότε ποιος είμαι εγώ να πω όχι???:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now