Recommended Posts

μερικες φορες αξιζει το stock.. αλλα θελει κυνηγι. Τωρα για εκπτωσεις, δν νομιζω να γινει κατι το ουσιαστικο. Καλοκαιρι θυμαμαι ηταν ψιλο κωμικοτραγικες οι εκπτωσεις 2-3? και σε μερικα ειχε ανεβει η τιμη και η τιμη εκπτωσης ηταν ιδια με πριν!

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις αγορές μέσω Πλαίσιο και Web... Ήθελα να πάρω την GTX 570 αλλά την έδιναν μόνο μέσω Internet. Ξεκινάω και πάω σε ένα κατάστημα Πλαίσιο πιάνω έναν πωλητή και του λέω θέλω μία κάρτα γραφικών αλλά την δίνεται μόνο μέσω Internet ενώ εγώ θα θελα να την πάρω απο το κατάστημα. Η αγορά του πα θα γίνει μετρητείς και μου απαντάει κανένα πρόβλημα θα σου την φέρω εγώ και πράγματι σε μία ημέρα είχα την κάρτα γραφικών. Τώρα στο τηλ. κέντρο του Πλαισίου στο τμήμα Πωλήσεων Η/Υ γιατι δεν σε εξυπηρετούν πάνω σε αυτο το θέμα και νευριάζουν κιολας αν τους πει οτι δεν μπορείς να αγοράσεις μέσω Internet και το θες στο κατάστημα....?

Το άλλο που ήθελα την EVGA Classfied 3 στο κουτί και όχι σε Bulk μου είπαν ότι στις 8 του μηνός θα κάνουν παραλαβή και θα το χουν. Κάνω ένα τηλ. στις 8 του μηνος και μου λένε τελικά θα ρθει 31 του μηνός νέα παραλαβή. Αυτο ήταν έβαλα ένα γνωστό και μου την φέρνει σε δυο ημέρες απο την EVGA Ολλανδίας....

Ερώτηση για το Internet Only του Πλαισίου. Ποια η διαφορά να πάει αντι για το σπίτι σου σε ένα κατάστημα της επιλογής σου....?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το Internet Only του Πλαισίου. Ποια η διαφορά να πάει αντι για το σπίτι σου σε ένα κατάστημα της επιλογής σου....?

Για 'μένα αυτό είναι θέμα μάρκετινγκ και μανατζμεντ. Δε λέω αν σωστό ή λάθος. O καθένας το βλέπει από την πλευρά του. Πχ με την προώθηση του Internet only, το πλαίσιο και κάθε πλαίσιο, έχει σαφώς μικρότερα λειτουργικά κόστη(μέιωση αριθμού πωλητών, μικρότερο κόστος διατήρησης προϊόντων στην αποθήκη συγκριτικά με το κατάστημα και πολλά άλλα οικονομικά οφέλη. Επίσης ουσιαστικά ''αναγκάζοντας'' τον καταναλωτή να αγοράσει από το Internet έχει ένα 24-ωρο πανελλαδικό κατάστημα σε λειτουργία. Επίσης, δεν είναι λίγοι και διαρκώς αυξάνονται αυτοί που βαριούνται ή δε θέλουν να πηγαίνουν στο κατάστημα(έλλειψη χρόνου, κίνηση, δυσκολία εύρεσης πάρκινγκ κ.α). Eκεί βασίζονται και τα περισσότερα ηλεκτρονικά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε εμενα δεν με εξυπηρετούσε ο υπάλληλος στο Πλαίσιο γιατι να μην μου δώσει την δυνατότητα το Πλαίσιο και το κάθε Πλαίσιο να πάρω αυτο που θέλω και με εξαναγκάζει να το πάρω μέσω Internet....? Μπες και δες στο Site τους όλες τις κάρτε γραφικών τις GTX 570 είναι Only Internet...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω. Θέλουν ως επί το πλείστον να αγοράζουμε από το Internet, έτσι ώστε σταδιακά να υιοθετήσουμε αυτόν τον τρόπο αγοράς και έτσι το πλαίσιο να έχει τα οφέλη που ανέφερα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Και πιο είναι το πρόβλημα αν δεν το έχει στο κατάστημα? Καλύτερα δεν είναι να στο φέρει σπίτι? Δεν σε χρεώνει extra? Έχεις τσάμπα μεταφορικά άνω x ποσού και δεν πληρώνεις και αντικαταβολή. Περισσότερο κόπο και "χρήματα" θα σπαταλίσεις στο κατάστημα πάρα στο internet. Ιδιαίτερα όταν ξέρεις τι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Και πιο είναι το πρόβλημα αν δεν το έχει στο κατάστημα? Καλύτερα δεν είναι να στο φέρει σπίτι? Δεν σε χρεώνει extra? Έχεις τσάμπα μεταφορικά άνω x ποσού και δεν πληρώνεις και αντικαταβολή. Περισσότερο κόπο και "χρήματα" θα σπαταλίσεις στο κατάστημα πάρα στο internet. Ιδιαίτερα όταν ξέρεις τι θέλεις.

Τα λεφτά είναι τα ίδια..!!! Φαντάσου εγώ χθες ζήτησα ένα UPS που κάνει 260 Ευρώ. Σημερα μου έστειλαν μην. οτι απο τις 09:30 εως τις 12:30 θα μου το παραδώσουν. Ακόμα μου το παραδίδουν..!!! Το κακό είναι οτι εγω είμαι κλεισμένος σπίτι μου, εξαιτίας τους.

Αυτες είναι οι διαφορές....

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δε φταίει το Πλαίσιο, αλλά η μεταφορική. Και σκέψου ότι έχουμε 24ωρη απεργία σήμερα, άρα όλα είναι πίτα στους δρόμους. Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και ψωνίζεις απο το internet, αν όμως θέλεις να "εξαργυρώσεις" ένα πιστωτικό τι κάνεις? Εκεί αναγκαστικά πας στο κατάστημα. Κι αν το προϊόν που θες είναι internet only τότε τι γίνεται ??? Πέφτεις στα πόδια του πωλητή και τον παρακαλείς να σου το φέρει στο κατάστημα ???

Άμα θέλουν να το γυρίσουν σε e-shop κατάσταση ας προβλέψουν όλες τις παραμέτρους...

btw webhunter καλή χρονιά !!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο site μου τον εμφανίζει στα 209E όμως και όχι στα 199E?

Πρέπει να περιμένω να μου έρθει σε e-mail για να έχει και τον κωδικό έκπτωσης έτσι?

Μια χαρα φαίνεται..!!! Τον πήρες...? :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαίνεται..!!! Τον πήρες...? :)

Ναι τον τσίμπησα τελικά στα 209E όμως...Περίμενα να βγει σε προσφορα ο 120αρις μιας και ο 60αρις μου φαινόταν λίγος και δεν πήρα τότε που τον είχε προσφορα.

Αν και περίμενα λίγο καλύτερη τιμή να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον τσίμπησα τελικά στα 209E όμως...Περίμενα να βγει σε προσφορα ο 120αρις μιας και ο 60αρις μου φαινόταν λίγος και δεν πήρα τότε που τον είχε προσφορα.

Αν και περίμενα λίγο καλύτερη τιμή να πω την αλήθεια.

Καλύτερα που περίμενες και πήρες τον 120αρι..!!! Πράγματι και μένα λίγος μου φαίνεται ο 60αρις. Καλορίζικος....

Link to comment
Share on other sites

Και αξιζουν 400ε για την αποδωση της συγκεκριμενης?

Tωρα ειδα οτι την εχεις και εσυ!

Ποσο την ειχες παρει?Ευχαριστημενος ή απλα συλλεκτης??

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν την ειχα παρει..την κερδισα σε κληρωση εδω :P ευχαριστημενος ειμαι γενικα εκτος απο τις θερμοκρασιες..πιστευω οτι θελει wc για να δειξει τι αξιζει..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now