Recommended Posts

Ειναι πολλες οι παραμετροι - μην το βλεπετε "στενα".

Ουσιαστικα το προβλημα ειναι οτι ολοι οσοι ειμαστε "πειραγμενοι" με το h/w, νομιζουμε πως το Πλαισιο ζει απο αυτο και με την παραμικρη κουτσουκελα στη διαθεσιμοτητα/RMA/ποικιλια/κτλ, θα φαει μεγαλη ηττα.

Δεν ειναι ομως τα πραγματα ετσι :)

Link to comment
Share on other sites

βρε Jc...

εχει ή δεν εχει χαλάσει το Πλαίσιο στην ποικιλία και διαθεσιμότητα των προιόντων υπολογιστών (δεν με ενδιαφέρουν τα χαρτοκοπτικά, τα μελάνια , οι φωτογραφικές και οι τηλεοράσεις και τα κινητά...οι υπολογιστές μόνο, τέτοιο φορουμ είμαστε και αυτό εξετάζουμε);

έχει ή δεν έχει χαλάσει το RMA και από εντός της επόμενης εργάσιμης έχει γίνει Best Effort;

έχει ή δεν έχει μεγαλύτερες τιμές (ισοτιμία δολλαρίου ήταν καλή δικαιολογία 3 μήνες πρίν...τώρα η ισοτιμία έχει 1,39 αλλά οι τιμές είναι ακόμα ακριβότερες απ'αυτό το 1:1 που λέγαμε παλιά);

το ξεστοκάρισμα που γίνεται κάθε χρόνο τέτοια εποχή έχει αλλάξει τρόπο ...πέρυσι θυμόμασταν το Γοριλάκο να βγαίνει και να να ανκοινώνει τις προσφορές ΄"όποιος προλάβει" [και να κατηγορείται κιόλας γιαυτό από άλλους] ενώ τώρα ανακοινώνονται επίσημα απ΄το Πλαίσιο!

ειλικρινά κάποια στιγμή θα ήθελα να μου αναλύσεις/ετε ειδικότερα το θέμα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Ακουστε κ την καινουρια μου ιστορια απο το Πλαισιο....

Προχθες βραδυ παραγγειλα μεσω internet 3 καρτες γραφικων,ενα ποντικι κ μια μνημη που ηταν διαθεσιμα για αγορα.Κανω την παραγγελια,μου ερχεται email επιβεβαιωσης,ολα καλα.To πρωι μου ερχεται email οτι υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας κ να επικοινωνησω μαζι τους.Ετσι κ εκανα.

Πηρα τηλεφωνο μιλησα 10-15 λεπτα με ενα ευγενεστατο υπαλληλο κ μου ειπε για το προβλημα που υπαρχει με το συστημα online κλπ.Μετα απο αρκετη ωρα προσπαθησαμε να βρουμε μια αλλη καρτα γραφικων(αφου δεν υπηρχαν μνημη-ποντικι σε χαμηλες τιμες..)κ καταληξαμε σε μια καρτα γραφικων που υπηρχε διαθεσιμη ΣΙΓΟΥΡΑ οπως μου ειπε κ θα την παραλαμβανα σημερα το πρωι απο το καταστημα που ηθελα...

Σημερα το πρωι λοιπον πηρα τηλεφωνο στο καταστημα για να παω να παραλαβω.

Στο καταστημα δεν ηξεραν τιποτα για το κωδικο παραγγελιας που μου εδωσαν χθες ουτε υπαρχει καρτα γραφικων στο ονομα μου...

Πηρα στα κεντρικα κ μετα απο αρκετη ωρα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ουτε αυτη η καρτα...

Να σημειωθει οτι ο υπαλληλος χθες ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ,ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ Κ RETAIL....

Τοση κοροιδια δεν την περιμενα παντως....

Βασιλη αν τα βλεπεις ολα αυτα κανε κατι η πες κατι τουλαχιστον...

Το μαγαζι το μονο που κανει τις τελευταιες 3 εβδομαδες ειναι να παιζει μαζι μας.

Οποιαδηποτε λεπτομερεια για τα προιοντα,κωδικο παραγγελιας,το ονομα μου! αν μου τα ζητησει καποιος μπορω να τα δωσω κ να μιλησουμε αν νομιζει οτι λεω ψεμματα.Εχω προσπαθηθει να παραγγειλω πανω απο 50 προιοντα κ το μονο που εχω παρει ειναι 1 που τυχαια ηρθε στα χερια μου οταν ημουν σε ενα καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη αν τα βλεπεις ολα αυτα κανε κατι η πες κατι τουλαχιστον...

Τι να πώ? Σε πιστέυω...μαζί σου έιμαι.

Το μόνο που έχω να πώς λυπάμει που δεν βρήκες αυτά που παράγγειλες.

Δεν έχω τίποτα άλλο να πώ. Οι προσφορές είναι αληθινές και υπάρχουν.

Όποιος τις βρίσκει έιναι τυχερός, όποιος δεν τις βρίσκει κράζει και καλά κάνει.

Το site απο εχθές κάνει ανα 30 λεπτά refresh στα αποθέματα καταστημάτων.

Τα περισσότερα που έχουν μέινει στο hardware, λογικά έιναι μέσα σε PC που έχουν ακυρώσει πελάτες ή είναι σε demo καταστημάτων.

Όποιος ρωτήσει κατάστημα και του πούν δεν υπάρχει μου το λέει σε πμ ή δημόσια ή όπως αλλιώς θέλει για να μπορέσω να διορθώσω το απόθεμα ή να του βρώ το προϊόν (εάν υπάρχει) .

Οι απογραφές στα καταστήματα της Αθήνας σχεδόν τελειώσαν και το απόθεμα πρέπει να έιναι κατά 99% σωστό.

PS. Σήμερα το απόγευμα πέσανε οι τιμές των μνημών και των SSD στις "ευκαιρίες" .

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας οτι μπορει να ειναι σε demo PC ;)

Να κάνω μια τον δικηγόρο του διαβόλου ?

Αν είναι σε demo PC πως βρέθηκε στο σύστημα ?

Ανοίξανε το demo PC και είδανε την κάρτα ?

Ωραία, το ότι ήτανε στο demo PC δεν το είδανε ? Τι την βάλανε στο site ?

Είπαμε να δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα αλλά το Π έχει ξεφύγει από την λογική πλέον....

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια τον δικηγόρο του διαβόλου ?.

Όχι να μην τον κάνεις. Μας έχεις σπάσει τα @@.

Το καταλάβαμε, το πλαίσιο είναι gtp. Το 'πες μία, το 'πες δύο, το 'πες τρεις. Φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now