GoriLLakoS

Gigabyte Open Overclocking Championship 2009 : The Final Countdown !

Recommended Posts

Ρωτησα και περιμένω να μάθω :P

Απότι βλέπω, δεν έχουν τρέξει ακόμα SPi και έχουν μέινει μόνο 38 λεπτά :P

Αν και απο την εμπειρία μου και απο τους 2, και σαν κλασσικός Έλληνας και εγώ, πάντα τελευταία στιγμή τα κάνουμε όλα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

LSC = 1, Real Time Priority στο SPi, 511MB MaxMem και CW 1.3GB ...

Start ---> run ---> cmd

fsutil file createnew C:\CWFile 1363148800

C:\ ---> D:\ ---> C:\ πατάς ok στο 8M, τρέχει τέλος.

Αν δεν το κάνουν χειροκίνητα το CW τότε 1300MB C--->D από OCX SPi Tweaker με 1024KB Μέγεθος Single αρχείου και 38sec waiting time ... Απλό CW ;) Πριν το ξεκινήσουν πατάνε και ένα Clean :T:

Τώρα το 512-512 PageFile στο D νομίζω ο hipro το έχει κάνει ήδη. Όλα αυτά σε περίπτωση που δεν έχουν tweak-άρει καθόλου το 8M να δουν τι κάνει και που παίζει. Αν έχουν βρει ένα CW που τους δίνει υπερβολικά πολύ τότε ok. Ο dinos με τέτοιο χαμηλό MaxMem και 5130MHz έχει κάνει 1m30.300κάτι sec ;) Φαντάσου να κάνουν και το καλό το CW για 8M (1.3GB) λογικά θα πέσουν σε 1m30sec flat ή και sub1m30sec ;)

Αρκεί να έχουν 5100MHz+ για να βρεθούν 5αδα ... Αν έχουν ~5130 - 5150 τότε θα μπουν δεύτεροι ...

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Με τπτ... Αν υποθεσεις στην χειροτερη οτι ο μασ με 12 και στα αλλα δυο να παρει απο 10 εχει 34...

Αν παρουμε πρωτια εμεις στα αλλα 24...θελουμε δευτερη θεση στο pi για να ισοφαρήσομε. Ειναι η χειροτερη πιθανή περίπτωση αυτή.

Εκτος αν ο μασ τα παει χαλια στα αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Με τπτ... Αν υποθεσεις στην χειροτερη οτι ο μασ με 12 και στα αλλα δυο να παρει απο 10 εχει 34...

Αν παρουμε πρωτια εμεις στα αλλα 24...θελουμε δευτερη θεση στο pi για να ισοφαρήσομε. Ειναι η χειροτερη πιθανή περίπτωση αυτή.

Εκτος αν ο μασ τα παει χαλια στα αλλα..

32 παει ο mass.. αλλα πιστευεις οτι θα χτυπησει 2η θεση στα 3dmark?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now