Jim@kiS

Επιλογη για 3x2gb ddr3

Recommended Posts

Να σε ρωτήσω κάτι ρε Γιώργο..εγώ έχω τις μνήμες τις υπογραφής μου κ μιλάω κ λέω ότι θέλω γιατί..απλά δούλεψα τα έσκασα κ τις έχω..εσύ γιατί δεν μας λες ποιες έχεις? έτσι απλά για την ιστορία..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με τον Junior-21- πως οι 2k είναι πεταμένα λεφτά, και επίσης συμφωνώ και με την προτασή του (Mushkin 1600άρες), αλλά και με την πρόταση του Venisk για τις OCZ 1600άρες επίσης...Άνετα θα clockάρεις και με αυτές, και αρκετά, ειδικά με τις OCZ που απότι έχω δει, έχουν κάνει πάταγο :D..

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ocz λετε ρε παιδια αυτες με τα 95 ευρο???

Ειπαμε να παμε σε κατι καλυτερο..Αλλα στην τελικη αλλα λεει ο ενας αλλα λεει ο αλλος...

Εγω ποιον να ακουσω???:S

Με εχεται μπερδεψει...:(

Link to comment
Share on other sites

Jim κάθε εποχή έχει τις καλές και τις κακές τις μνήμες.

Οι καλύτερες προηγούμενης γενιάς ήταν οι micron D9GTR. Ακόμα παραμένουν οι καλύτερες αλλά για X48 Chipset.

Οι καλύτερες της περιόδου που διανύουμε(όλα αυτά από άποψη overclockability) είναι οι Elpida Hyper BBSE.

Εσύ, διάλεξε ειλικρινά όποιες βαστάει η τσέπη σου και όποιες αρέσουν στα μάτια σου.

Δόξα τον θεό υπάρχουν πολλές με τα ίδια ή παρόμοια specs.

Κατ'εμένα, όλα όσα λένε οι παραπάνω είναι σωστά αλλά για κάποιον power user.

Διάλεξε ένα range τιμής και παρε όποιες θές :)

Διαφορές μεγάλες δεν θα καταλάβεις :)

Link to comment
Share on other sites

Κατ'εμένα, όλα όσα λένε οι παραπάνω είναι σωστά αλλά για κάποιον power user.

Thanks god..

Οι ocz είναι τέλειες ..μια ηλιθιότητα της intel την αυτόματη ρύθμιση των μνημών στα 1600(intel xmp profile) κάνει τα παραπάνω λεφτά που κάνουν οι corsair.. μπορείς να τις βάλεις από το bios μόνος σου..

Και είναι πολύ εύκολο κάποιος θα σε βοηθήσει φίλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εννοούσα πώς, σε αυτήν την κατηγορία που ψάχνει , δεν έχουν μεγάλες διαφορές όλες οι μνήμες.

Τι 9-9-9, τι 8-8-8 όλα τα ίδια θα είναι.

Ας βρεί πόσα ακριβώς χρήμματα θέλει να δώσει και ας πάρει απο όποια εταιρία του αρέσει πιο πολύ.

Πάνω κάτω όλες τα ίδια ICs θα έχουνε και τις ίδιες επιδώσεις ασχέτου μάρκας. :)

@Jim πάρε όποιες θές και εμείς εδώ έιμαστε να βοήθησουμε στο manual "στήσιμο" τους :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτές με τα 99 βρε να σου μείνουν και χρήματα στην άκρη.

Συμφωνώ...άφησε αυτές μ τ 170+..ένα πρόγραμμα είναι που τις βάζει αυτόματα στα 1600 ..όπως σου είπα κ σου ξαναλέω όλοι μαζί θα σε βοηθήσουμε να τις βάλεις στα 1600 κ να μην πληρώσεις τα παραπάνω λεφτά.. μπορούμε να σ βοηθήσουμε να βάλεις αυτά τ λεφτά σ κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Κράτα τα λεφτά αυτά αφού τα έχεις εύκαιρα, μάζεψε λίγα ακόμα και πάρε ένα SSD να βάλεις μέσα το λειτουργικό και τα προγράμματα. Εκεί να δεις διαφορά ... :T:

Link to comment
Share on other sites

Κράτα τα μέχρι να μαζέψεις λίγα χρήματα ακόμα για να πάρεις έναν καλό ssd...δεν θα σου έρθει καθόλου άσχημα Μήτσο..

Link to comment
Share on other sites

ποιον ssd λετε με 100 ευρο???Νομιζω δεν υπαρχουν αρκετα καλοι σε αυτα τα λεφτα....

Λιγο δυσκολο κατι καλο σε αυτη την τιμη...

Μην ξεφευγουμε ομως απο το θεμα...! :)

Link to comment
Share on other sites

Venisk το προβλημα σου ποιο ειναι δεν εχω καταλαβει...!!!Σε χαλαει κατι?επειδη γουσταρω να εχω διαφορες γνωμες και να ειμαι 100% σιγουρος???Τι εισαι εσυ η τσατσα και πετας το αλλο post που εκανα?ελεος δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα του...Εγω ειμαι υπερευχαριστημενος με εσας και ειστε το μονο forum το οποιο με εχει βοη8ησει τοσο...Σας ευχαριστω πολυ..:)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα εδώ είμαστε να βοηθάμε :T: Άντε με το καλό να πάρεις τις μνήμες που είπαμε (αυτές με τα 99?) και μετά ανοίγεις ένα thread ή post-άρεις πάλι σε αυτό για να σε βοηθήσουμε με το manual set των timings ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now