junior-21-

Blower από Leroy Merlin: Μακριά!

Recommended Posts

ΜΗΝ αγοράσει κανείς blower (ακα φυσερό) από τα Leroy Merlin μάρκας Bormann. Κοιτάξτε τι έπαθα πριν λίγο. Ανατινάχτηκε καθώς το χρησιμοποιούσα.

3204a087a5f8be62.jpg

3204a087a5faf0cc.jpg

3204a087a5fd0bc3.jpg

Edited by junior-21-
Link to comment
Share on other sites

στα καλά καθούμενα έσκασε ή μήπως σου ρούφηξε τίποτα?

Γιατί απ όσο καταλαβαίνω απ τις photos, βλέπω ότι τα πτερύγια άρχισαν την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ,είχα άλλο ένα καβάτζα (σιγά μην το χρησιμοποιήσω τώρα)

3204a087dd23f86c.jpg

ανεβάζω φώτο της συσκευασίας του, για να έχετε γνώση μην την πατήσετε!

Απο την φώτο, που φαίνεται να είναι κατασκευασμένο?

3204a087dd262eb9.jpg

Where is P.R.C? :hehe:

Republic China or smthing?

@ AΝ7: φύσαγα έναν Η/Υ από την σκόνη και στα καλά καθούμενα ανατινάχτηκε! Μόνο ως φυσερό το χρησιμοποιώ!

Edited by junior-21-
Link to comment
Share on other sites

μήπως καθώς φύσαγες πετάχτηκε τπτ και το ρούφηξε απ την τρύπα και έκανε τα πτερύγια σαν τα μούτρα μου??

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο...τώρα είδα ότι έχει φίλτρο στην εισαγωγή

Τι λέει στην κούτα.

"Quality and reliability"

Τράβα το το σκοινί όμως....γιατί σκέψου να σου χτύπαγε κανένα μάτι το πτερύγιο .....

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ το αφήσεις, κυνήγησέ το !!! Ένα 3.000? σε 4-5 χρονάκια θα είναι δικό σου. Η αγωγή κοστίζει από 300-600? ανάλογα με το δικηγόρο.

Περαστικά :)

Link to comment
Share on other sites

Gorillakos αυτό που ειπώθηκε έχει 2 σκέλη.

1.την ηθική ικανοποίηση οτι τους κόστισε η μαλακία,απο τύχη και μόνο λέω εγώ

δεν έχει ένα κομμάτι πλαστικό καρφωμένο στο μάτι.

2.τον αντι-ΩΧαδερφισμό με σκοπό να ξεφύγουμε από τη μπανανία

για τα Κ μπορεί να μη σε κόπτει τώρα(εσένα)

αλλά μπορεί να σώσεις και έναν άνθρωπο ,που δε θα σταθεί τυχερός να δείχνει εκδορές στο χέρι....

το θεωρώ απαραίτητο το βήμα της ενημέρωσης

και τα έξοδα του δικηγόρου και απαιτητά μπορούν έυκολα να γίνουν

και να τα γλυτώσει ενδεχομένως αν απευθυνθεί σε σύλλογο καταναλωτών...

αλωνίζουν τις αγορές με renamed κινέζικα προιόντα.....

P.S. ήταν τόσο φτηνό που στόκαρες κι άλλο ρε παλαβε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω Λευτέρ .

Αλλά απο το να πάει να κάνει αγωγές κτλ κτλ κτλ , άμα ανοίξει αυτό το θέμα σε άλλ 10 φόρουμ και το στείλει και σε 2-3 περιοδικά,πιο μεγάλη ζημιά θα τους κάνει και πιο έυκολα θα το κάνει.

Την προσωπική μου άποψη είπα απλά. Δεν είμαστε όλoι ίδιοι, ούτε σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Θα έκανες εσύ αγωγή και θα τραβιώσουν τόσό για να πάρεις 3Κ σε 4-5 χρόνια?

Μα τι λογική έιναι αυτή? Αξίζει ?

Φυσικά και αξίζει Βασίλη για πολλούς λόγους.

Γιατί ο κάθε π@πάρας κάνει ότι θέλει κι εμείς πληρώνουμε τη νύφη, ενώ αυτοί κερδοσκοπούν ατιμωριτί

Γιατί πρέπει επιτέλους να σκεφτούμε τους διπλανούς μας. Εμείς ήμασταν άτυχοι, οκ. Προστάτευσε τον συμπολίτη σου από το να πάθει το ίδιο.

Γιατί αν σου περισσεύουν τα 3.000?, περιμένω 5 χρόνια και μου τα δίνεις εμένα...

Γιατί ο χρόνος που θα φας για να τα πάρεις, είναι σύνολο 10 ώρες στα 5 χρόνια.

Γιατί πρέπει επιτέλους να γίνουμε άνθρωποι. Δε λέω να πάρεις αποζημίωση επειδή κάηκες με τον καυτό καφέ... αλλά για τέτοια θέματα, δεν πρέπει να το αφήνεις ποτέ. Σκέφτηκες τι θα γινόταν αν του πήγαινε κομμάτι στα μάτια; Αν δεν το κυνηγήσει, αυτή η βλακεία θα συνεχίσει να πωλείται και θα το πάθει κάποιος άλλος.

Ναι, αξίζει κάθε δευτερόλεπτο που θα χάσεις.

Αλλά απο το να πάει να κάνει αγωγές κτλ κτλ κτλ , άμα ανοίξει αυτό το θέμα σε άλλ 10 φόρουμ και το στείλει και σε 2-3 περιοδικά,πιο μεγάλη ζημιά θα τους κάνει και πιο έυκολα θα το κάνει.

Όχι, διαφωνώ. Και ξέρεις γιατί; Γιατί οι άνθρωποι που αγοράζουν τέτοια εργαλεία, σπάνια θα μπουν σε φόρουμ. Άλλωστε, ούτε ο Ανέστης μπήκε πριν το πάρει. Ενώ αν είχε γίνει αγωγή από κάποιον άλλον και είχε απαγορευτεί η εισαγωγή του, όπως σε δεκάδες άλλα προϊόντα, δε θα είχε πάθει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται οτι δεν πέρασε από το μυαλό μου να κυνηγήσω το θέμα. Διαβάζω πάντως τις γνώμες σας με ενδιαφέρον.

@ Bill: εννοείται πως τώρα θα πάω για ένα καλό blower :D

@ Λευτέρης: το 2ο το είχα πάρει για φίλο που τελικά δεν του χρειάστηκε και μου έμεινε. 11,90 είχε το ένα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει Βασίλη για πολλούς λόγους.

Γιατί ο κάθε π@πάρας κάνει ότι θέλει κι εμείς πληρώνουμε τη νύφη, ενώ αυτοί κερδοσκοπούν ατιμωριτί

Γιατί πρέπει επιτέλους να σκεφτούμε τους διπλανούς μας. Εμείς ήμασταν άτυχοι, οκ. Προστάτευσε τον συμπολίτη σου από το να πάθει το ίδιο.

Γιατί αν σου περισσεύουν τα 3.000?, περιμένω 5 χρόνια και μου τα δίνεις εμένα...

Γιατί ο χρόνος που θα φας για να τα πάρεις, είναι σύνολο 10 ώρες στα 5 χρόνια.

Γιατί πρέπει επιτέλους να γίνουμε άνθρωποι. Δε λέω να πάρεις αποζημίωση επειδή κάηκες με τον καυτό καφέ... αλλά για τέτοια θέματα, δεν πρέπει να το αφήνεις ποτέ. Σκέφτηκες τι θα γινόταν αν του πήγαινε κομμάτι στα μάτια; Αν δεν το κυνηγήσει, αυτή η βλακεία θα συνεχίσει να πωλείται και θα το πάθει κάποιος άλλος.

Ναι, αξίζει κάθε δευτερόλεπτο που θα χάσεις.

Όχι, διαφωνώ. Και ξέρεις γιατί; Γιατί οι άνθρωποι που αγοράζουν τέτοια εργαλεία, σπάνια θα μπουν σε φόρουμ. Άλλωστε, ούτε ο Ανέστης μπήκε πριν το πάρει. Ενώ αν είχε γίνει αγωγή από κάποιον άλλον και είχε απαγορευτεί η εισαγωγή του, όπως σε δεκάδες άλλα προϊόντα, δε θα είχε πάθει τίποτα.

Εγώ πέρα απο το να κοιτούσα αν είμαι καλά και να τους έριχνα πινελίκια την στιγμή του ατυχήματος δεν θα έκανα τίποτα άλλο.

Και σου ξαναλέω, είναι στον άνθρωπο το τί θα κάνει.

Μπορεί άμα έχανα το μάτι μου να αντιδρούσα αλλιώς βέβαια, αλλά δεν μπορείς να ξέρεις άμα δεν σου τύχει .

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά είναι στον άνθρωπο, αλλά αυτό ρε Βασίλη είναι που λέμε "ωχαδερφισμός" και όλοι παραπονιόμαστε αλλά όταν έρθει η ώρα να γίνει κάτι, το λέμε και οι ίδιοι. Αν ο κάθε ένας από εμάς, έκανε ότι έπρεπε όταν έπρεπε, θα γλίτωνε όλους τους υπόλοιπους από προβλήματα. Να στο πω απλά; Μπορεί κάποιος άλλος Ανέστης να είχε ήδη κοπεί και επειδή δεν έκανε τίποτα για αυτό, να κόπηκε και ο δικός μας. Τόσο απλά.

Εσύ μπορεί να πατήσεις μια λακούβα με το αμάξι και να στραβώσει η ζάντα, επειδή όμως δε θα κάνεις τίποτα για αυτό, μια άλλη μέσα να πέσει στην ίδια λακούβα ένας μοτοσικλετιστής και να σκοτωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έχει καμία διαφορά από τα άλλα Κινέζικα blower που κυκλοφορούν στην αγορά..

Ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα Ανέστη, άμα θες κυνήγα το.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορεί να πατήσεις μια λακούβα με το αμάξι και να στραβώσει η ζάντα, επειδή όμως δε θα κάνεις τίποτα για αυτό, μια άλλη μέσα να πέσει στην ίδια λακούβα ένας μοτοσικλετιστής και να σκοτωθεί.

Εσύ τον γκαντέμιασες και άλλαξε δύο λάστιχα μπροστινά λογω λακούβας?

(πέταξε κατι βυζιά μετα συνχωρησεως 40 νούμερο...)icon10.gif

χα χα

Link to comment
Share on other sites

Νύχτα το πήρες ρα...? Δεν τους βλέπεις τους τάφους και πέφτεις μεσα?:lol

3 man . . . άλλαξα και ένα εχθές (χωρίς πλάκα) το οποίο "εξεράγει" απο λακούβα :hehe:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now