hipro5

E8700 Βγήκαν οι ES...

Recommended Posts

Από τη στιγμή που είχε βγει στο ark.intel.com, πρωταπριλιάτικο δεν είναι για μένα. Απλά περιμέναμε να δούμε αν θα βγει σαν E8700 ή σαν κάποιο μοντέλο των Xeon ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήταν πρωταπριλιάτικο ρε παιδιά.

Πρωταπριλιάτικο ήταν το δήθεν review από το γερμανικό site.

Το ότι υπήρχε το πλάνο στην Intel και παιζότανε το αν θα τους βγάζανε τελικά ή όχι είναι η όλη αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και βγήκαν.....σε τι μητρικές θα παίξουν...λογικά REX, αλλά υπάρχουν τόσες πολλές διαθέσιμές...τουλάχιστον στο πλαισιο από ότι έχω ακούσει ότι έχουν αυτό είναι μετά τέλος:hehe:

Link to comment
Share on other sites

ποιοι ελεγαν αραγε οτι κοβουν το χερι τους οτι δεν θα βγει και τους ελεγα κρατα μια πισινη... χμμμμ

ευχαριστουμε Hipro για την ενημερωση!!!! το cpu θα τα σπαει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοφοκλή REX βρίσκεις σε πάρα πολλά online shops, χώρια τα διάφορα τοπικά μαγαζιά. Ας πούμε εγώ έχω ρωτήσει στο PCMaster Systems στα Χανιά και στα Multirama και κατόπιν παραγγελίας έρχονται ... Στα multirama βέβαια τελειώνουν, αλλά εντάξει βρίσκεις ακόμα.

Χρήστο η κατηγορία E8700 στο hwbot υπάρχει εδώ και περίπου μία εβδομάδα, από ότι έλεγε ο Pieter την έβαλαν και θα έβλεπαν τι γινόταν. Αλλά έτσι και αλλιώς παιδιά σύντομα η πλατφόρμα αυτή θα είναι μόνο για 2k1 ... Με 5.7GHz i7 πάει το PiFast, με 6GHz i7 πάει και το SuperPi, το AM3 που θεωρούταν άσπαστο έσπασε ήδη ... οπότε πόσο ακόμα να αντέξουν; Αφού ήδη ξεκινήσει το hand-picking των i7 από διάφορους (:D) δεν νομίζω να κρατήσουν οι Ε8700 πολύ. Μακάρι :)

Link to comment
Share on other sites

Λιθρινια...:hehe:

οι 8600 κουτσομουρες...:hehe:

Θα τα εχουν τα 5Ghz με αερα?

εγώ θέλω έναν καρχαρία για πάρτι μου και άμα είναι πάρε εσύ τον κοκωβιο:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

ποιοι ελεγαν αραγε οτι κοβουν το χερι τους οτι δεν θα βγει και τους ελεγα κρατα μια πισινη... χμμμμ

ευχαριστουμε Hipro για την ενημερωση!!!! το cpu θα τα σπαει!!!

μα γιατί ήμουν ΤΟΣΟ σίγουρος?:$..:$..:$..

Link to comment
Share on other sites

Έλα ωρέ ok, απλά ρώτησα γιατί ο Francois έλεγε πριν από κάμποσο καιρό ότι αυτοί που πουλούσαν 965 D0 ES στο ebay (2 αν δεν κάνω λάθος) θα υποστούν τις νομικές συνέπειες και κάτι τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν οι πρώτοι retail E8700, έρχονται με 10.5x multi ;) Q831 ;)

HWBOT Maxibition's 11sec 719ms SuperPi run with Core 2 E8700 (3.5Ghz)

Ο Dave από Benchtek μόλις έβαλε το κάνιστρο πάνω και θα ξεκινήσει σε λίγο δοκιμές...

Πουλούσε κάμποσους ένας Κινέζος/Γιαπωνέζος, δυστυχώς όμως έφυγαν όλοι Intel Core 2 Duo E8700 3.5GHz 6MB LGA775 Dual Core - eBay (item 250572711249 end time Feb-02-10 15:58:06 PST)... Ήταν λέει E8700 OEM για Dell & HP.

Να και το πρώτο validation από τον Dave, σε stock συχνότητα :)

4614b6c581968933.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now