WebHunter

H ΑTi Radeon HD 5870 αποκαλύπτεται στο κοινό!

Recommended Posts

Ετοιμασου για πολλαπλα εγκεφαλικα Seb:

HD5870 Crysis Benchmark

CPU:AMD Phenom II X4 955BE

Win 7 RTM

VGA:HD5870 1GB

Crysis 1900x1200 4AA+16AF DX10 Very High

min:30.**

avg:43.**

max:54.**

Πηγη ειναι το Chiphell. Εαν ειναι αληθινα - αντε ΓΕΙΑ. Μονοπυρηνη καρτα παει πιο γρηγορα απο 295, για τρεξε μια το bench στο original Crysis να δουμε νουμερα (ειδικα το Minimum θα εχει γελιο απ οσα θυμαμαι).

Παρε και τα τελικα specs με βαση το HardwareInfos:

464aa9ef6246d17.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο χριστός και η παναγία...

Μιλάμε για ανομαλία που ακόμα και ο Marquise De Sante δεν είχε φανταστεί...

αν και δεν λυγίζω να παίρνω hardware όταν βγαίνει, νομίζω με την δικαιολογία πως πλέον παίζω σε 1920 θα την κάνω την αμαρτία μου με τον Αι Βασίλη!

Υ.Γ. Σε κανά μήνα πάω Λονδίνο για ένα 5ήμερο, αν είναι κάτι που θέλετε να σας φέρω (όχι ψυγεία, full tower, 26αρες κλπ) που για κάποιο λόγο δεν μπορείτε εδώ, μιλήστε με Ανέστη να μιλήσει μαζί μου :P

Καλημερίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμασου για πολλαπλα εγκεφαλικα Seb:

HD5870 Crysis Benchmark

CPU:AMD Phenom II X4 955BE

Win 7 RTM

VGA:HD5870 1GB

Crysis 1900x1200 4AA+16AF DX10 Very High

min:30.**

avg:43.**

max:54.**

Πηγη ειναι το Chiphell. Εαν ειναι αληθινα - αντε ΓΕΙΑ. Μονοπυρηνη καρτα παει πιο γρηγορα απο 295, για τρεξε μια το bench στο original Crysis να δουμε νουμερα (ειδικα το Minimum θα εχει γελιο απ οσα θυμαμαι).

Παρε και τα τελικα specs με βαση το HardwareInfos:

464aa9ef6246d17.jpg

Μυρίζει fake, αλλά μακάρι να'ναι αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

hiphell. Εαν ειναι αληθινα - αντε ΓΕΙΑ. Μονοπυρηνη καρτα παει πιο γρηγορα απο 295,

Και πιο φτηνή από την 295. Εκτός και αν ρίξουν την τιμή της 295 όταν δουν ότι η

5870 πάει καλύτερα:P

Φοβερά νούμερα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

300 και 499 αν θυμαμαι καλα, τραβα ψαξε τα παλια thread :D

Ομολογώ να πω ότι έχεις τέλεια μνήμη;)

Πάντως τα 100$ παραπάνω δικαιολογούνται ίσως ότι η 5870 είναι και 60%:big_boss: ταχύτερη από την 4870.

Αναμένουμε και τα πρώτα review.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ να πω ότι έχεις τέλεια μνήμη;)

Πάντως τα 100$ παραπάνω δικαιολογούνται ίσως ότι η 5870 είναι και 60%:big_boss: ταχύτερη από την 4870.

Αναμένουμε και τα πρώτα review.

Eαν οι τιμες fps για το CRYSIS ειναι σωστες μιλαμε για πανω απο 100% αποδοση το παλιο με το νεο μοντελο!

Και η τιμη της 399 ευρω για το 5870 ειναι ΜΟΥΡΛΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

την GTX8800 ultrα θυμάται κανείς ότι ξεκίνησε στα 580-600 ευρώ...

Πάντως αν είναι αληθινά τα νούμερα (πάντα καχύποπτα βλέπω την ΑΤΙ) και αν η nvidia σκοπευει να δώσει τα G300 στο q1 2010, θα χάσει μεγάλο μερίδιο στην αγορά

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσει?

Δεν θα χαρίσει και η nvidia τις κάρτες τις, και αν στα 500? είναι να πάρω την nvidia στα 450? αλλά 3 μηνες μετά στα φρύδια μου η nvidia. θα δώσω το 10% πάνω και θα είμαι στην κόλαση -© Seb- για 3 μήνες νωρίτερα.

Δεν ξέρω αλλά αν σκάσει κάπου κοντά στο 500άρικο που κοντά εκει το βλέπω η χ2 , θα ψηθώ ΠΟΛΥ να την χτυπήσω να την παίξω CF με του Ανέστη και να κάνουμε redefine την Κόλαση.

Link to comment
Share on other sites

E δεν ξερουμε και τπτ ακομα, μπορει να σκασουν στο 500αρι κοντα οι Χ2, who knows :D

Παντως απο δυναμη μαλλον θα τα σπανε, θελω μια να δοκιμασωωωωω :D Κι εμενα με βλεπω με δυο θηρια στο μπαμ-μπαμ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now