George_o/c

Φθινόπωρο 2009: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge - Post-άρετε τα Score σας!

Recommended Posts

Η δικια μου ΑSUS τελικα μας αφησε χρονους. Δεν τα χωνεψε τα 2,18 στι μνημες. Αυτος ο Varachio φταιει!!:harhar:

Και ημουν στο τσακ για 272 χιλιαρικα στο ΑΜ3.!! Δεν ξερω γμτ...να παρω και τριτη καρτα?

Και αν παρω τελικα τι να παρω??

Ποιες ανεβαζουν μνημες καλα??

Εχω ακομα βεβαια την Sapphire αλλα...δεν παει με τπτ!

PS...Καλα...οι C2Duo (8600) με τους i7 (950) απεχουν ετη φωτος λεμε.

Παλευα καμμια 10αρια μερονυχτα να περασω τα 250 χιλιαρικα στο ΑΜ3 (Ο 8600 σχεδον στα 5Giga), και με το που βαζω τον 950 πανω στην EVGA, πρωτο post (και το παρθενικο μου με αυτο το συστημα) βγαζω χαλαρα 264 χιλιαρικα.

Που να ηξερα και τα ρευματα!!

Ο ι7 κλεβει εκκλησιες λεμε!!

Link to comment
Share on other sites

2,18 λιγο εισαι ,εμενα τι να πει η φουκαριάρα που τις έσκασα μεχρι 2,70 μπας και ανεβούμε η βρομοραμ και το αποτελεσμα ειναι ουτε μεγακικλο δεν πηρανε και ετσι της εκανα την κηδεια :hehe:ως συνήθως!ε μα τα ήθελε ο@λος της:hehe:

καληνύχτα παίδες!

Link to comment
Share on other sites

να παρω και τριτη καρτα?

Και αν παρω τελικα τι να παρω??

Ποιες ανεβαζουν μνημες καλα??

Μνήμες ανεβάζουν καλά όσες έχουν Hynix H5RS5223CFR N0C ICs ;) Βασικά HIS και ξερό ψωμί, αλλά είναι πανάκριβες οι τάνες :( Ο άλλος με ένα ανεμιστήρα να φυσάει την κάρτα, έπαιζε 1100/1220 με αέρα... τρελά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου ΑSUS τελικα μας αφησε χρονους. Δεν τα χωνεψε τα 2,18 στι μνημες.

Πάντως στην δικιά μας για τα 1200mhz στις μνήμες θέλει περίπου 2.30v αν και δεν είναι και πολύ

σε σχέση με το stock ρεύμα των μνημών(2.15v).

Link to comment
Share on other sites

Μνήμες ανεβάζουν καλά όσες έχουν Hynix H5RS5223CFR N0C ICs ;) Βασικά HIS και ξερό ψωμί, αλλά είναι πανάκριβες οι τάνες :( Ο άλλος με ένα ανεμιστήρα να φυσάει την κάρτα, έπαιζε 1100/1220 με αέρα... τρελά πράγματα.

Ακριβώς αυτές τις μνήμες φοράει η δική μου και είναι Asus αγορασμένη απ το πλαίσιο πρίν απο 3 μήνες περίπου...Το datasheet που διάβασα λέει για επιτρεπόμενη τάση 2,05v και ότι πάνε 1000 Μhz. Με μόλις 2,13v οι δικές μου ανέβασαν μέχρι και 1259Mhz.... So i guess i'm lucky...

Βοήθησαν πιστεύω πάντως και οι χάλκινες ψύκτρες και οι δύο Delta που τις φυσούσαν...

[ATTACH]3360[/ATTACH]

hynix.jpg

hynix.jpg.3d2f34a7768e84f07eef708141dd89

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου ΑSUS τελικα μας αφησε χρονους. Δεν τα χωνεψε τα 2,18 στι μνημες. Αυτος ο Varachio φταιει!!:harhar:

Και ημουν στο τσακ για 272 χιλιαρικα στο ΑΜ3.!! Δεν ξερω γμτ...να παρω και τριτη καρτα?

Και αν παρω τελικα τι να παρω??

Ποιες ανεβαζουν μνημες καλα??

Εχω ακομα βεβαια την Sapphire αλλα...δεν παει με τπτ!

PS...Καλα...οι C2Duo (8600) με τους i7 (950) απεχουν ετη φωτος λεμε.

Παλευα καμμια 10αρια μερονυχτα να περασω τα 250 χιλιαρικα στο ΑΜ3 (Ο 8600 σχεδον στα 5Giga), και με το που βαζω τον 950 πανω στην EVGA, πρωτο post (και το παρθενικο μου με αυτο το συστημα) βγαζω χαλαρα 264 χιλιαρικα.

Που να ηξερα και τα ρευματα!!

Ο ι7 κλεβει εκκλησιες λεμε!!

NIKOSE μην κατηγορείς εμένα , τον ΤinΤin και τον ΤΟΝΥ να κατηγορείς :hehe:!!!

Για την ιστορία να σας πω όμως οτι βρήκα μια ακόμα asus φτηνά (40euro-used) και την αγόρασα να δω τι ψάρια πιάνει... με μνήμες Qinmonda ΗΥΒ18Η512321BF-10 οποίες επίσης δούλεψαν στα 2,1+v και έπιασαν επίσης 1200+ MHz. Αυτή βέβαια είχε πρόβλημα στον πυρήνα αφού δεν ανέβαζε πάνω απο 1030MHz ότι ρεύμα και να του έδινα... Άρα είναι λίγο μύθος πιστεύω η ανωτερότητα των HIS... Πιστεύω πως είναι περισσότερο θέμα τύχης να σου κάτσει καλό κομμάτι παρά πως είναι θέμα brand. Για τα σκόρ που έκανα στο hwbot π.χ. στις 8600 GT άλλαξα τέσσερις (4!) κάρτες μέχρι να βρω την καλή...

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο tin-tin μας εχει τρελάνει εχουμε τηγανίσει ολες τις 4670:hehe:!

κωστα και εμενα αυτες τις hunix ειχε αλλα δεν ανεβανανε με την καμια,ειναι καθαρα θεμα τυχης να ανεβουνε.

PS ειδατε τελικα ποσο ρολο παιζουνε η μνημες παρα τοσο το core σε αυτην την βρομοκαρτα!:)

καλημερες!

Link to comment
Share on other sites

Νικο άστο καλύτερα.Όλες οι 1G δεν ανεβάζουν τις μνήμες.Είχα πάρει μια της Diamond με 1GB και στα 900 τερμάτιζαν με στοκ οι μνήμες.Μακριάααα

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εκτος μεχρι νεοτερας ,δεν υπαρχει καμια 4670 στο Πλαισιο οποτε πηρα αλλη GPU
...έχει πάθει ψυχολαλά η κάρτα μου...
Η δικια μου ΑSUS τελικα μας αφησε χρονους.
...ουτε μεγακικλο δεν πηρανε και ετσι της εκανα την κηδεια...

Τι εχουν τα ερημα και ψοφανε?:hehe::hehe:

Και εγω ελεγα να της δωσω 2.2+V...

Ενα update...

Mονο στο Aquamark καταφερα και εβγαλα ενα υποφερτο σκορ.:( Tωρα πρεπει να καθησω να βαλω την καινουργια ψυχτρα μηπως και βγαλω κατι παραπανω.

3D Mark05...23280

Aquamark3...252460

Εdit:Oυπς...μπερδεψα τα στικακια και ανεβασα το ιδιο 3D Mark05...το αλλο εμεινε σπιτι...sorry George, μην το λαβεις υποψην σου.

stealth

Aquamark3b.JPG

Aquamark3b.JPG

Aquamark3b.JPG

Aquamark3b.JPG.67b18d439f58a87792faa4ebb

Link to comment
Share on other sites

με τι καρδια ανεβαζεις 252.000! Δεν βλεπεις οτι εχουν ανεβει 273.000! Χαρα στο κουραγιο σου φιλε μου stealth!..

Το ειδα...δεν παυει να ειναι το δευτερο σκορ στην κατηγορια μεχρι τωρα και πρωτο με Ε8600...:)

Παντως σε μια "κριση" που με επιασε προχθες το μεσημερι οταν το παλευα παραλιγο να παραγγειλω μια classified και εναν 950...δεν ξερω ποσο θα αντεξω ακομα...

stealth

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα...δεν παυει να ειναι το δευτερο σκορ στην κατηγορια μεχρι τωρα και πρωτο με Ε8600...:)

Μπραβο φιλε μου!!

Εγω με τον 8600 μετα απο πολυυυυυυυυ αγωνα εκανα μολις 250.086

Οσο για την δευτερη θεση στο ΑΜ3 χι---χι--χι--- μην χαιρεσαι πολυ:harhar:

Εχω ενα ετοιμο πανω ΑΠΟ 270.000 με τον i7......

Απλα περιμενω αλλη καρτα μηπως δωσω και ενα καλο 05 >25Κ μαζι πακετο!!

Νομιζω οτι με τα σκορ που θα σκασουν τις (την) τελευταιες μερες θα παμε περιπου στα 85 χιλιαρικα στο ΑΜ3 και περιπου 26-26,500 στο 05.

Τι λες??

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την δευτερη θεση στο ΑΜ3 χι---χι--χι--- μην χαιρεσαι πολυ:harhar:

Εχω ενα ετοιμο πανω ΑΠΟ 270.000 με τον i7......

Νομιζω οτι με τα σκορ που θα σκασουν τις (την) τελευταιες μερες θα παμε περιπου στα 85 χιλιαρικα στο ΑΜ3 και περιπου 26-26,500 στο 05.

Τι λες??

Δεν μπορω να κανω και πολλα γι'αυτο...ειναι πολλα 900 ευρω να παω σε i7 για να benchαρω την 4670.

Μονο να μου στειλει ο Στελιος το μονοβαθμιο με σωνει, αλλα ετσι παω σε αλλη κατηγορια.:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω και πολλα γι'αυτο...ειναι πολλα 900 ευρω να παω σε i7 για να benchαρω την 4670.

Μονο να μου στειλει ο Στελιος το μονοβαθμιο με σωνει, αλλα ετσι παω σε αλλη κατηγορια.:D

stealth

attachment.php?attachmentid=3363&stc=1&d=1260117158

Eαν θελεις να βαλω και ενα φιογκακι επανω , πες το μου εγκαιρα . :'(....

IMG_0309.JPG

IMG_0309.JPG

IMG_0309.JPG

IMG_0309.JPG.501b5de837114595872e5e5968e

Link to comment
Share on other sites

Bρε εχω κι εγω μονοβαθμιο να σου δωσω...(by ESDEE+Unseen)

Αλλα δεν εισαι Αθηνα.....

Ευχαριστω.:)

Ηθελα ομως ενα δικο μου καθως εχω πολυ πραγμα να benchαρω (ειδικα s478).Ασε που αμα εχω μια αξιοπρεπη ψυξη θα μπορω οταν υπαρχουν τα χρηματα να παω σε οποιο socket θελω αγοραζοντας μονο τα βασικα και να κανω δυο σκορ τις προκοπης.

stealth

Link to comment
Share on other sites

update...

3Dm05: 25089

[ATTACH]3366[/ATTACH]

[hwbot] result detail. - hwbot.org

AM3: 277.012

[ATTACH]3367[/ATTACH]

Τα τελευταία μου σκόρ, πριν σας αφήσω μόνους για τις επόμενες 10 μέρες που θα λείπω...

Και πάνω που έλεγα πως δεν είχε άλλο... :hehe:...

Είδες αμα πέφτει η θερμοκρασία; Το ξημέρωμα ήταν στους 11 κελσίου....

4670_3dm05_vista.jpg

4670_am3_vista.jpg

4670_3dm05_vista.jpg.6cc976056a2a3c0879d

4670_am3_vista.jpg.54fa94b5825ee3ccefab2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now