George_o/c

Φθινόπωρο 2009: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge - Post-άρετε τα Score σας!

Recommended Posts

Και οι Gigabyte Samsung μνημες εχουν επανω?

stealth

E-SHOP.GR: GIGABYTE RADEON HD4670 GV-R467ZL-1GI 1GB PCI-E RETAIL

Gigabyte με 66 euros...

Samsung φοραει.....

Και ωραια ψυκτρουλα ΖΑLΜΑΝ.

Γιατι δεν σας κανει και ψαχνεστε με ακριβοτερες????

Δεν ''ανεβαινει''??

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει λέμε ρε συ αντώνη.Οι μνήμες με το ζόρι να πάνε 1000.Είναι πολλά τα 1024MB για την τροφοδοσία της και γενικά την κάρτα.

Εμένα μια που δοκίμασα με μαμά (2.1V) πήγαινε max 920Mhz την ώρα που η Asus έπαιζε με το ίδιο ρεύμα 1150+.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει λέμε ρε συ αντώνη.Οι μνήμες με το ζόρι να πάνε 1000.Είναι πολλά τα 1024MB για την τροφοδοσία της και γενικά την κάρτα.

Εμένα μια που δοκίμασα με μαμά (2.1V) πήγαινε max 920Mhz την ώρα που η Asus έπαιζε με το ίδιο ρεύμα 1150+.

ειπα εγω θα τη δοκιμαζα αφου με ξερεις...και ξερεις τι σκέφτηκα χρηστο μηπως για το 05 επειδή ειναι 1 γιγα παει πιο καλα ασχετα με την ταχύτητα τον μνημων..

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα 1024MB για την τροφοδοσία της και γενικά την κάρτα.

Δεν μπορω να πω οτι καταλαβα πολλα πραγματα απο αυτο..

Με βοηθας λιγο please???

Eννοεις οτι η καρτα ειναι ''λιγη'' για 1024 ΜΒ, και οτι θα ηθελε καλυτερη τροφοδοσια για αυτα???

Να πω στον Crusty να μου κανει μια μοντα αμα ειναι....να μου κοτσαρει κανα δυο οχταπινα πανω.....

Crusty??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα ότι απο αυτό που δοκίμασα είδα ότι η 1Gb δεν απέδωσε καθόλου καλά.

Τώρα αν με ένα εκτάπινο-εξάπινο δεις διαφορά?Ίσως,δεν ορκίζομαι.:P

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχασα το GT2 για 2,5 fps περίπου...

Που θα πάει θα μου κάτσει...

Η κάρτα αν βρεις τα κόλπα τις σε ανταμοίβει...

BTW μπορεί να μπει και στις 2 κατηγορίες...

Τα καλά το αφήνω για τα γενέθλιά μου (12 Ιανουαρίου...)

attachment.php?attachmentid=3509&stc=1&d=1261435441

capture2.jpg

capture2.jpg

capture2.jpg

capture2.jpg.52bbd9c9b76fb88928769a49f1d

Link to comment
Share on other sites

AM3 295000 σε αέρα όλα...

2κ5 25200 σε αέρα όλα...

Το καλύτερο για την κάρτα είναι ένα waterblock να το τιγκάρεις στον πάγο και να παίζεις κοντά στους 0 βαθμούς...εκεί κάπου θα παίξει 1150-1200 πυρήνας και ελπίζω 1250 οι μνήμες.

Ουπς.....τωρα το ειδα αυτο!!!

Νομιζω δεν ειναι fair..

Δηλαδη αμα χωσω το ψυγειο της υδροψυξης μου σε μια δεξαμενη με παραφλου και dry ice, και βαλω παραφλου μεσα στο συστημα μου και παιζω με την υδροψυξη στους -30 -40 αυτο θα θεωρειται...νερο??????

Παιζω στην δευτερη κατηγορια ετσι.

Δεν νομιζω να ειναι fair ομως...

Χωρις παρεξηγηση παιδες.

Δεν θελω να θιξω κανεναν και τιοτα.

PS.....Απορω που δεν εκανε κανεις καποιο σχολιο επ αυτου!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι το ίδιο Νίκο.Αυτό που λέει ο Αντώνης είναι σαν πεις να παίξεις με υδρόψυξη και το τανκ να είναι έξω στο μπαλκόνι που έχει πολύ χαμηλή temp. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν έχω βάλει καθόλου πάγο( ούτε ξηρό ούρε κανονικό)...στους +25 παίζει η κάρτα με νερό και μία αντλία χωρίς καν ψυγείο μέσα σε έναν μεγάλο κουβά και μέσα σε δωμάτιο κανονικά...όταν πάω σπίτι θα ποστάρω και βίντεο...

PS εννοείτε θα παίξω στην τρίτη κατηγορία relax...

Τον Σάκη που έχει και καλύτερη κάρτα από μένα και θα παίξει στη δεύτερη κατηγορία θέλω να δω που θα φτάσει...

Link to comment
Share on other sites

@Nikose εάν χρησιμοποιήσεις σύστημα waterblock με σωλήνες και τρόμπες και γενικά ολα το σύστημα της υδρόψυξης και βάλεις στο τανκ μέσα κανονικό πάγο νερού κοντα στους 0 κανονική υδρόψυξη θεωρείται. Οπότε και παίζεις στη 2η κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχω το cpu στον αέρα και βάλω άζωτο στο ΝΒ και παίζω με 630+ FSB και βάλω, όπως είπες Σάκη, πάγο με κουβα στην κάρτα και βάλω και το TEK στις μνήμες τότε παίζω στην κατηγορία του αέρα;

Με τι ρολόγια στην κάρτα είναι αυτό το run Αντώνη;

Link to comment
Share on other sites

Υδρόψυξη με παγωμένο νερό είναι αυτό που ανέφερα παραπάνω. ΝΕΡΟ όμως. Εσύ έχεις μπλέξει μέσα ξηρό πάγο ΤΕΚ και τέτοια. Δεν είπα κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Μην αρχισετε τις βλακειες ρε παιδες, αν εγω έμενα στο Νευροκοπι και ειχα το PC στο μπαλκονι με ψυκτρες και ανεμιστηρες στα -20 δε θα ηταν δικαιο για κανεναν που παιζει με αερα δλδ?

Αερας = αερας

Νερο = νερο

Ξηρος Παγος/Αζωτο = extreme

Δεν ειναι και κατι τραγικα δυσκολο να το αντιληφθουμε :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now