Recommended Posts

Χριστούγεννα είναι, ε μην πάτε και εσείς να ξοδέψετε τα λεφτουδάκια σας σε νέα (ΑΤΙ) κάρτα. Πάρτε ένα slide και περιμένετε να έρθει το Πάσχα.
+1000 xexeeexeeeee

:'(....:'(....:'(....:'(....:'(....:'(....:'(....

Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασιες ναι μου βλεπει αλλα ειναι υψηλες ρε μαν! 65 ειμαι IDL!!!!

OC πηγα να κανω και πηρα ενα ΠΟΥΛΙ!!!Στα 800 εβαλα τον πυρηνα και εχασα το εδαφος κατω απο τα ποδια μου!

Γενικα προβληματικο το QUAD CROSSFIRE, μεχρι Τεταρτη θα εχουμε drivers και μετα 7-1-2010 τους 10,1 ! Αντε μιπως δουμε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασιες ναι μου βλεπει αλλα ειναι υψηλες ρε μαν! 65 ειμαι IDL!!!!

OC πηγα να κανω και πηρα ενα ΠΟΥΛΙ!!!Στα 800 εβαλα τον πυρηνα και εχασα το εδαφος κατω απο τα ποδια μου!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Seb Η κανεις μια δουλεια καλα η δεν την κανεις καθολου..Πρωτα περνεις Ι7 μετα αλλαζεις παστες..και μετα βλεπεις φως στο τουνελ!

Και μετα μας λες αποτελεσματα! ;)

OnTopic: Αν δεν τα δω με τα ματια μου..Δεν πιστευω αυτην την Απιστη Πρασινη! Γιατι μας περναει ΟΛΟΥΣ για ηλιθιους! και μας πλασαρει οτι της κ@βλωνει οταν σηκωνεται το πρωι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν θα το παιξω δυσκολος και θα πιστεψω τα benches. Που σημαινει οτι το τελικο προϊον θα ειναι περιπου 20-25% κατω σε επιδοσεις απο τις ιδανικες συνθηκες που μας δειχνουν τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στα αλλα τι της κανει? Μονοπυρηνη vs διπυρηνη ειναι, και ιδια FPS να εχουν, στα αυτια της ριχνει imho.

Αυτο που λεει ο Ζαχος παντως ειναι το πιο ρεαλιστικο, αν οντως τα slides ειναι αληθινα.

Link to comment
Share on other sites

Εμ βρε μαν δε μου ριξες καμια ερωτηση πρωτα! :hehe:

Και Sapphire εμαθα πηρες κιολας, εσενα τους σενσορες τους βλεπει? Δεν περνας κανα ASUS BIOS να δεις την υγεια σου?

Η Sapphire έκανε τεράστια πατάτια με την 5970 και το bios της. Μετά από 3 βδομάδες το πήρε χαμπάρι και έβγαλε νέο bios και παράλληλα έναν οδηγό για το πως να κάνεις bios flash... :hehe:

Άραγε, αν δεν κάτσει το φλασάρισμα σε κάποιον, θα τον καλύπτει η εγγύηση... Η προχειρότητα σε όλο της το μεγαλείο...

@ Sebastian... Για να κλοκάρεις σωστά την κάρτα πρέπει να έχεις οπωσδήποτε δυο προγραμματάκια.. Το ΑΤΙ Overvolting, το οποίο το απέσυρε η ΑΤΙ αλλά με λίγο ψάξιμο θα το βρεις. Και το MSI Afterburner, το συγκεκριμένο utility δουλεύει μόνο με τους αρχικούς beta οδηγούς της ΑΤΙ για 5970, με μεταγενέστερους... γιοκ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν αναφέρεται καθαρά στο διάγραμμα είναι ότι αυτές οι διαφορές προκύπτουν σε "nVidia optimized games/apps". Εντάξει, το αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει και αν το παιχνίδι μας παίζει +20% επειδή είναι optimized, καλά κάνει. Αν όμως δεν παίζουμε κάτι που είναι optimized, εκεί πχ τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

κάπου πήρε το όμορφο μάτι μου για TDP<250W και μου κάνει λίγο δύσκολο να χτυπήσει έτσι απλά την 5970....

εδώ απ'όσο ξέρω δεν έχει πάρει ακόμα το Α3 stepping το οποίο θα καθορίσει και τα ρολόγια, πότε βγάλανε και αποτελέσματα?

Link to comment
Share on other sites

εδώ απ'όσο ξέρω δεν έχει πάρει ακόμα το Α3 stepping το οποίο θα καθορίσει και τα ρολόγια, πότε βγάλανε και αποτελέσματα?

Από ότι ακούς εννοείς.

Κανείς από τους newsposters του internet δεν ξέρει, ότι ακούει/εικάζει/του λένε γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ακούς εννοείς.

Κανείς από τους newsposters του internet δεν ξέρει, ότι ακούει/εικάζει/του λένε γράφει.

ναι αυτό.

πάντως 6 μήνες μετα το 5800 λογικό είναι να βγάλει καλυτερη καρτα. . .

Link to comment
Share on other sites

Αλλο να βγαλει καλυτερη καρτα και αλλο να χτυπαει την 5970 - αυτο ειναι επιδειξη δυναμης, εαν ισχυει βεβαια. Οπως ειπε και ο Seb, το bench στο STALKER απλως ειναι fake, εκτος αν ειναι με FRAPS και κοιτουσαν πατωμα και ουρανο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Seb Η κανεις μια δουλεια καλα η δεν την κανεις καθολου..Πρωτα περνεις Ι7 μετα αλλαζεις παστες..και μετα βλεπεις φως στο τουνελ!

Και μετα μας λες αποτελεσματα! ;)

ξέχασες κάτι, πρώτα παίρνει οθόνη με 2560x1600 και μετά όλα τ' άλλα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now