darapis

Corsair Hydro Series H50 CPU Cooler (s775/s1366)

Recommended Posts

Eχω κανει OC αρχικα στα 4.2 αλλα επηδει έχω την CoolerMaster V10 CPU Cooler (RR-B2P-UV10-GP) που ειναι τεραστια και λεω να βαλω κατι πιο light αλλα με ακομα καλυτερη αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Eχω κανει OC αρχικα στα 4.2 αλλα επηδει έχω την CoolerMaster V10 CPU Cooler (RR-B2P-UV10-GP) που ειναι τεραστια και λεω να βαλω κατι πιο light αλλα με ακομα καλυτερη αποδοση.

μπορώ από τώρα να σου πω ότι είναι καλύτερη από την V10 :'(....

λεπτομέρειες και ανάλυση σύντομα από test των HWBoxLabs :)

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε για μια light εκδοχή?

Κάνει δουλειά η είναι πεταμένα λεφτα.

Σκεφτομαι να την βαλω σε εναν 920.

Corsair Hydro Series H50 CPU Cooler (s775/s1366)

Corsair Hydro Series H50 CPU Cooler (s775/s1366) - Ψύκτρες - plaisio.gr

Aν δεις review που υπαρχουν ηδη θα διαπιστωσεις οτι καποιες ψυκτρες της ριχνουν σε επιδωσεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πολύ μεγάλη ανομοιομορφία από review σε review (αλλού λένε ότι είναι απίστευτο αλλού χάλια), οπότε εγώ θα περίμενα το review του junior-21-, που είναι και δικός μας. Μεγαλύτερη εμπιστοσύνη βρε παιδί μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πολύ μεγάλη ανομοιομορφία από review σε review (αλλού λένε ότι είναι απίστευτο αλλού χάλια), οπότε εγώ θα περίμενα το review του junior-21-, που είναι και δικός μας. Μεγαλύτερη εμπιστοσύνη βρε παιδί μου.

αυτο επειδη δεν το τοποθετησαν οπως προτεινει η εταιρια.

Σε μετρησεις που εκανα ο ιδιος (δημοσιευτηκε review ) η συγκεκριμενη ΕΙΝΑΙ καλυτερη απο TRUE,αλλα οχι με μεγαλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σε όλα τα reviews το έχουν δοκιμάσει και με τα δύο orientations. Δεν έχει να κάνει με αυτό η διαφορά τους. Δυστυχώς αν δε δοκιμάσεις κάτι μόνος σου, δε μπορείς να ξέρεις πως συμπεριφέρεται. Εντελώς διαφορετικές οι συνθήκες κάθε review. Σίγουρα πάντως είναι καλύτερο από την true. 2-3 βαθμούς διαφορά έχουν.

Όσο για την υδρόψυξη που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι πολλά τα χρήματα που χρειάζεται η custom λύση. Καμμία σύγκριση με το corsair. 200+ ευρώ. Σαφώς και κάνει καλύτερη δουλειά αλλά εξαρτάται τι θέλει να κάνει ο καθένας με τον υπολογιστή του και πόσα χρήματα είναι διατεθειμένος να διαθέσει.

Η καλύτερη επιλογή για μένα είναι η prolimatech megahalems. Καλύτερη και από το corsair και φθηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σωστός. Δε διαφωνώ. Απλά δεν ξέρω πόσα χρήματα θέλει να διαθέσει το παιδί. Όπως και να'χει, η prolimatech συμφέρει περισσότερο από το corsair. Είναι φτηνότερη και καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now