Ne0

Εγκατάσταση windows 7 σε laptop... Αξιζει?

Recommended Posts

Έχω ένα laptop του 2006 το οποίο είχε πάνω xp...

Θα μπορέσω να περάσω τα 7 και αν ναι... αξίζει τον κόπο ή θα σέρνεται?

Το σύστημα είναι αυτό

74848283.jpg

Ευχαριστώ πολύ όσους θα κάνουν τον κόπο να απαντήσουν...;)

Link to comment
Share on other sites

Παλιά πλατφόρμα, αργή μνήμη, μονοπύρυνος, 1GB ram μόνο -> δεν αξίζει να πας νομίζω σε Seven. Με καλά σεταρισμένα ΧΡ (services, προγράμματα κτλ) θα είναι πολύ πιο γρήγορο από seven.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν στη θέση σου θα το δοκίμαζα μόνο αν πρώτα προσθετα άλλο 1GB μνήμη και αφου έκανα πρωτα ένα backup το σύστημα για να το επαναφέρω εύκολα σε XP αν δε με ικανοποιούσαν τα 7

Link to comment
Share on other sites

έχω περασμένα τα 7 σε λαπτοπ με 512 ραμ και 2.χGhz cpu παλιό παλιό και πάει ανέλπιστα καλά με τα 7. δοκίμασέ το πάντως,δεν έχεις να χάσεις κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πάει μα χαρά?

Πάει καλύτερα από xp?

κοίτα εγώ δεν μπορώ να βλέπω τα xp..είναι απαρχαιωμένο λειτουργικό που υποστηρίζετε από κολλημένους..δεν μπορώ να συγκρίνω λειτουργικό του 2001 με του 2009..

εγκατέστησε τα..άφησε τα να κάνουν όλα τα updates..και μετά θα δεις πόσο καλύτερα είναι από τα xp..

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά...

Προέκυψε όμως άλλο θέμα...

Έχει χαλασμένο το dvd του και πρέπει η εγκατάσταση να γίνει λογικά μέσω usb...

Όμως μπαίνοντας στο bios βρήκα επιλογές για bootaρισμα από floppy, cd, HDD και network...

Πουθενά επιλογή για usb...

Το bios του δεν έχει flashaριστει ποτέ... λέτε αν κάνω update να σκάσει μύτη και αυτή η επιλογή ή φταίει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω που τα περασα στο λαπτοπ του αδελφου μου με τα ιδια χαρακτηριστικα πλην του οτι εχει τον Μ560 επεξεργαστη και ολα τα αλλα ιδια να αναφερω οτι πρεπει να εισαι της υπομονης με τα 7αρια δυστυχως..Θα συμφωνησω παντως οτι τα XP ειναι πλεον πολυ παλια και αντιαισθητικα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now