phil

HWBOT rev 3

Recommended Posts

εχουν αλαξη τα παντα σε καθε benchmark 3d εχει ποντους για 1χ-2χ-3χ-4χ gpu

ειναι αρχη ακομα θα τα φταξουν εγω εχω χαση 5 θεσεις και 250 ποντους

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν κοτσάνα για όσους από εμάς σβήναμε παλαιότερα σκορ. Έχω πάρει πόντους από κάτι παμπάλαια και απίστευτά χαζά bench sessions.

Όντως το παλιό hardware έχει να δώσει πόντους σε πολύ κόσμο. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται...:D

Επίσης φαίνεται να παίρνουν πόντους και όσοι είναι εκτός 20αδας σε κάθε κατηγορία...;)

Και ενώ φαίνεται να έχουμε χάσει πόντους κάποιοι από εμάς, σαν σύνολο είμαστε πρώτοι...:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λες να σου γυρίσει η τύχη και πλέον να μην σε κακοχαρακτηρίζουν....:P:p

Επίσης υπάρχουν και achievements, λογικά θα δίνουν και αυτά επιπλέον πόντους...;)

Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν το κοιτάω δεν το καταλαβαίνω... έχει σίγουρα αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού των πόντων... αλλά είναι δικαιότερο? π.χ. έχω σκόρ στο wprime στα 3+min με τον i7 920... το σύστημα μου λέει οτι δεν παίρνω global points αν και είμαι στην 413 θέση worldwide γιατί με τον Ε7500 έχω σκόρ 8+min που παίρνει 4 points λόγω του ότι είναι στην 196 θέση (στην κατηγορία των διπύρηνων???)...

Άλλο π.χ. στην HD3850 256 που είδα τα top 100 σκόρ στο '03... απο την θέση 14 ώς και την θέση 41 όλοι πάιρνουν τους ίδιους μηδαμινούς πόντους: 0,1... No fair!

Ο Mr. No14 ίδιους πόντους με τον Mr. No41? θα έπρεπε να υπάρχει μια διαβάθμιση στην βαθμολογία...

Το βλέπω λάθος μήπως;

Μ'αυτά και μ'αυτά έχασα 150 Hw πόντους + καμιά 30αριά global!!! Δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία πραγματικά, αρκεί βέβαια πρώτα να με πείσει κάποιος οτι είναι δικαιότερη έτσι η βαθμολογία... Γιατί το ζητούμενο αυτό είναι τελικά... Σωστότερη-δικαιότερη και αντικειμενικότερη κατηγοριοποίηση/κατάταξη/βαθμολόγηση...

Link to comment
Share on other sites

phil, εβαλα τον ραπτορα να ανεβάσω τα σκορ και έβγαλε καπνούς :hehe:

καλη χρονιά να έχουμε! :hehe:

Τι ειπες τωρα...

Και η πλακα ειναι οτι και να τα σωσουμε δεν εχει πλεων ιδιαιτερη σημασια.Τσαμπα τα χρυσα με τις 8800GTX.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στους ιδιους ποντους περιπου αλλα εχασα την μπαλα με την βαθμολογια.

Τι να μπεντσαρω, δεν ξερω.

Στο pcmark2005, εχασα περιπου 20 ποντους μονο απο ενα bench, αλλα τους κερδισα απο τον Ε6600 που ειχα μπεντσαρει το 2007.

Link to comment
Share on other sites

...εμένα μου αρέσει πάντως χρειάζοταν μια αλλαγή είναι η αλήθεια για να υπάρχει και ενδιαφέρον απο χρήστες που δεν έχουν top hardware!

...εγω προς το παρόν φαίνεται να έχω χάσει ~100 points αλλά οι hardware πόντοι μου εκτοξευτηκαν στους ~1100 :D

...πάντως μην τρελένεστε ακόμα δεν έχει ολοκληρωθει η αλλάγη και ο πλήρης υπολογισμός των πόντων ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εκει στο ιδιο format ειναι.

Ρε σεις,πλεων οι διπυρινες καρτες βαθμολογουνται σαν 2.

Εχω χασει την μπαλα λεμε:stars:

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να εχουμε φτασει σχεδον 24000 ποντους χωρις να benchαρει κανενας?:hehe:

Μπορει καποιοι να χασαμε μερικους ποντους αλλα για την ομαδα το 2010 παει περιφημα.:whistling:

Εdit: Εεεππ...απο καπου τσιμπισα καμια 35αρια ποντους και τωρα εχω 141...

stealth

χωρίς τίτλο.JPG

χωρίς τίτλο.JPG

χωρίς τίτλο.JPG

57fd07608fbd9_.JPG.68c6e89a32395d91f0c2e

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now