phil

HWBOT rev 3

Recommended Posts

προχθες ηταν απλά ζέσταμα Φίλιππε. από βδομάδα να σοβαρευτούμε ;)

Μολις μονταρισα και πλαστικοποιησα την 5870:evil:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το νέο bot ( γιατί είμαστε πρώτοι ξανά :hehe: ) .

Δίνει πιο πολύ σημασία στο hw που δεν θέλει τρελά λεφτά ( π.χ 4x5870 ) . :)

Υποβαθμίζει τα WRs . ( τι και αν το Vantage με 4x5870, που είναι WR, παίρνει 5 πόντους ή έστω λίγους. Ακόμα και με 1x5870 να παίξεις και να βγάλεις Vantage μέσα στην δεκάδα περισσότερους πόντους θα πάρεις:hehe:...αυτό κάπως "κουλό" είναι, αλλά μας συμφέρει:P )

Τα achievements και αυτό με τις υπογραφές μου άρεσε....:)

Το ότι δεν ανοίγει τα scores όπως πριν που πάταγες και κατέβαιναν τα details, δεν μου αρέσε .

Δεν μου αρέσει η βαθμολόγηση...δηλαδή...μπορεί να έχεις ένα AM3 380k και ένα 350k και το 350k να μετράει περισσότερο, γιατί είναι με πιο δημοφιλές hw .

Kαι κάτι ακόμα:P...

Αρκετοί μπορούν να αγοράσουν 1x5870 και να benchάρουν και να τα πάνε πολύ καλά! τουλάχιστον να είναι μέσα στην 5άδα της κατηγορίας τους...Πλέον όμως που η μονή 5870 μετράει πολλούς πόντους θα πάει όλο το top 10( ok όχι όλοι, τουλάχιστον 5-6 άτομα όμως...) και θα την ξεσκίσει την κατηγορία:P ΙΜΟ ότι κάρτες που να παίζουν ψηλά ώστε να είσαι ανταγωνιστικός στην κατηγορία βρίσκονται..cpus όμως σαν αυτά των stummerwinter, hipro, kingpin, AY πολύ δύσκολα...Υπό άλλες συνθήκες αυτά τα άτομα δεν θα έκαναν καν τον κόπο να benchάρουν 1x5870 . Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στις μονές κάρτες με πόντους το top5 θα είναι "κλεισμένο" . Βέβαια αυτοί είναι οι κανόνες, που ισχύουν για όλους, και αυτούς πρέπει να ακολουθήσουμε....δεν παραπονιέμαι, απλά σκέφτομαι δυνατά:P lol

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ήξερα ότι θα αλλάξουν έτσι τα πράγματα και πήρα άλλη 5970 στα 599....Ενώ πλέον 2χ5870 θα είναι το ίδιο...οπότε αναγκαστικά θα την δώσω σφραγισμένη...Σε βγάζει εκτός προγράμματος το νέο ΒΟΤ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου αρέσει. Ειδικά τα achievements με τρελαίνουν! :D

Πάμε μωρή HOT γερά :T:

Εγώ πάλι κάνω ένα διαλειμματάκι εδώ και μια βδομάδα από το benching και τα PCs να κοιτάξω λίγο και τα προσωπικά μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου αρέσουν οι αλλαγές.. Πριν απ' αυτές είχα ~77 πόντους, όταν έγιναν είχα ~98 και τώρα που έκανα submit κάποια αποτελέσματα που πριν δεν έπιαναν τίποτα πήγα ~150.. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now