George_o/c

MaxxMem: Νέο Benchmark στο HWBOT

Recommended Posts

τελικα οντως ο cpu δεν παιζει τοσο ρολο . αλλα θελω μια βοηθεια με τα sub . κατι εχω κανει αλλα το ψαχνω ακομα . οποιος προτιεται για βοηθεια δεκτη . ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

4x1 είναι οι μνήμες;; Τι μητρική έχεις;;

ναι σε εκεινη την φαση ημουν με 4 gb . μητρικη εχω μια P5E με rampage bios. αυριο θα δοκιμασω κ με 2 gb μηπως σηκωσει παραπανω fsb .

Link to comment
Share on other sites

2.7V.. :hehe: Σηκώνει η P5E τέτοιο FSB με τον Q; WTF.. :(

δεν ειναι p5e ειναι η ετεροθαλης formula απο αλλο πατερα . ... λοιπον εγω δεν προκειται ποτε να δωσω τοσο ποτε των ποτων γιατι τις λυπαμαι μεχρι 2,45 εδωσα . επειτα θα δοκιμασω το απογευμα με 2 dimm κ επισης κ με ενα αλλο σετ που το κραταω για εκπληξη. αυτο που δοκιμαζω ειναι cell shock pc2-8000 ,ara me pc2-8500 θα εχω καλυτερα αποτελεσματα πιστευω .

Link to comment
Share on other sites

ενα update κ απο μενα. mem26.png

κ αλλη μια mem210.png

για αρχαριος μια χαρα ειμαι . το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να σεταρω ετσι το bios ωστε να παιζω καθε μερα . ο στοχος μου ειναι η πρωτη φωτο . καθε βοηθεια δεκτη .

( το 5-4-4-4 το εκλεψα απο τον racer )

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το καταλαβες αλλα εκτος απο τα βασικα timings τα αλλα δεν τα ξερω κ απλα τα κατεβαζα ωστε να δω τον πιο καλο συνδιασμο , κ το trfc στο 36 ηταν το μονο που μου εδινε τοσο πολυ . δεν το ειδα απο καπου. δεν ξερω τι σημαινει κιολλας μιας κ δεν googlara καθολου απλα πειραματιζομουν. γι αυτο θελω μια βοηθεια να σεταρω το bios μου .

Link to comment
Share on other sites

Το tRFC δεν το έκλεψες.. :P. Δες και το tWTR, κι' αυτό το πείραξα. Χαμηλό latency έχεις, να βοηθάει ο Q; :S

με το tWTR δεν μπορουσα να κανω κατι , δεν ξερω γιατι . παντως οσο αναφορα το latency με παραξενευσε κ εμενα .καμια ιδεα πως να ρυθμισω το bios ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now