bloody.k

αγορα φθηνου ssd

Recommended Posts

παιδια εχω ακουσει τοσο πολλα πραγματα για τους ssd και τις επιδοσεις τους που τελικα πειστικα να παρω και εγω εναν για το συστημα μου..μπορειτε να μου προτεινετε κανενα γυρω στα 100-150 ευρα??προοριζεται για w7, κανα game και κανα προγραμματακι..για τα υπολοιπα θα εχω τον hdd

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείς να κάνεις την οικονομική υπέρβαση, πάρε αυτόν -> http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Solid-State-Drives/Intel-Postville-80GB-SSD-2-5inches-SATA-II-MLC-34nm-SSDSA2MH080G2C1.htm

Αν δεν μπορείς, τότε αυτόν -> http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Solid-State-Drives/Corsair-Performance-Series-P64-64GB-SSD-2-5inches-Sata-II-CMFSSD-64GBG2D.htm

Αν πιστεύεις ότι σου φτάνουν τα 30GB τότε μπορείς και αυτόν -> http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Solid-State-Drives/Corsair-Extreme-Series-X32-32GB-SSD-2-5inches-Sata-II-CMFSSD-32D1.htm

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορείς να κάνεις την οικονομική υπέρβαση, πάρε αυτόν -> Intel Postville 80GB SSD (2.5", Sata 2, MLC, 34nm, SSDSA2MH080G2C1) - Solid State Drives - plaisio.gr

απο συγκρισεις που εχουν γινει ειναι ο κορυφαιος σε ταχυτητες.

επισις εχει αρκετο χωρο και πολυ καλη αναλογια ΤΙΜΗ/ΑΠΟΔΟΣΗ

θελω ομως να κανω μια ερωτηση

ειναι καλυτερα αυτος ο ssd η 2-4 caviar black se raid0 και λιγο περισσοτερο κοστος?

Link to comment
Share on other sites

Θες ταχύτητα; Tότε ssd.

Θες χωρητικότητα; Τότε hdd.

βασικα θελω ταχυτητα,οικονομια και να ειμαι καλυμενος απο πλευρα χωρου.

υπαρχει και ο Intel Postville X25-V 40GB SSD (2.5", SSDSA2MP040G2R5, Retail) - Solid State Drives - plaisio.gr στα 100 ευρω.

2 τετοιοι σε raid0 θα ηταν καλυτερα απο 1 80αρη?

Link to comment
Share on other sites

Μα σου λέμε, δεν είναι μόνο θέμα χωριτικότητας.

Και όχι, δεν φτάνουν.

Συγνώμη αλλά νομίζω ότι φτάνουν για όλα εκτός από παιχνίδια.

Έχω τον 40gb Postville και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Με αρκετά προγράμματα π.χ. MS OFFICE, MS VISUAL STUDIO 2008 ENTERPRISE SP1 κ.α., περίπου 95 καταχωρήσεις, ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (τόσο πολύ σας κουράζει το LOADING???), με όλα τα επείγοντα έγγραφα και downloads μου περίπου 4GB, έχω ακόμα 13GB ελεύθερα.

Παιχνίδια, benchmarks, ISO's, πολυμέσα τα έχω στους κανονικούς.

Και από επιδόσεις, τεράστια διαφορά ενώ με το TRIM δεν έχει πέσει η ταχύτητα.

Μέχρι να γίνουν φτηνοί οι μεγάλοι ssd χρειάζεται λιτότητα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κάτι άσχετο, έχεις όντως στο σύsτημα της υπογραφής 32bita W7? :que:...

ναι..

Συγνώμη αλλά νομίζω ότι φτάνουν για όλα εκτός από παιχνίδια.

Έχω τον 40gb Postville και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Με αρκετά προγράμματα π.χ. MS OFFICE, MS VISUAL STUDIO 2008 ENTERPRISE SP1 κ.α., περίπου 95 καταχωρήσεις, ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (τόσο πολύ σας κουράζει το LOADING???), με όλα τα επείγοντα έγγραφα και downloads μου περίπου 4GB, έχω ακόμα 13GB ελεύθερα.

Παιχνίδια, benchmarks, ISO's, πολυμέσα τα έχω στους κανονικούς.

Και από επιδόσεις, τεράστια διαφορά ενώ με το TRIM δεν έχει πέσει η ταχύτητα.

Μέχρι να γίνουν φτηνοί οι μεγάλοι ssd χρειάζεται λιτότητα...

εμενα ο φακελος windows στον c ειναι 13 gb..οποτε γιατι να μην χορανε?και ας μην βαλω παιχνιδια..

Link to comment
Share on other sites

64bit δεν εβαλα γιατι μου τα δωσανε τσαμπα επειδη πηρα s-vista..οσο για τον ssd θα δω τι θα κανω..ψινομαι να δω μηπως μαζεψω κι αλλα χρηματα να παρω τον 80αρη..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now