WebHunter

nVidia Fermi: Ποζάρει γυμνή για τα μάτια σας

Recommended Posts

Tom Petersen Director of Technical Mkt at NVIDIA describes how the performance of GeForce GTX 480 compares to existing solution. We highlight the different aspects of the benchmark and how the new GeForce excels in tessellation. Tom also offers a quick peak at how 3DVision Surround is pushing PC gaming forward

Μπράβο είναι καλύτερη από την 5870 στο tessellation. Και παρόλο που δεν έχει δημοσιευτεί κάτι επίσημο ακόμα, η GTX480 είναι καλύτερη και στο gaming σε σχέση με μια 5870. Τι γίνεται όμως με την 5970; :)

5870 < GTX480 < 5970 ;)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

από την καμμένη 9800gx2 μου.. πήρα 400 ευρώ από την εγγύηση της..και τώρα το μόνο μου κόλλημα στο να παώ στην 5970 είναι..τελικά η 480 βγαίνει για να χτυπήσει την 5870 για ποιο λόγο? τόσο πίσω έχει μείνει ποια η nvidia?..

Link to comment
Share on other sites

Tom Petersen Director of Technical Mkt at NVIDIA describes how the performance of GeForce GTX 480 compares to existing solution. We highlight the different aspects of the benchmark and how the new GeForce excels in tessellation. Tom also offers a quick peak at how 3DVision Surround is pushing PC gaming forward

Μπράβο είναι καλύτερη από την 5870 στο tessellation. Και παρόλο που δεν έχει δημοσιευτεί κάτι επίσημο ακόμα, η GTX480 είναι καλύτερη και στο gaming σε σχέση με μια 5870. Τι γίνεται όμως με την 5970; :)

5870 < GTX480 < 5970 ;)

Για βαλε την ΑΤΙ να τρεξει το bench με το περιφημο (που θα εδινε 30%+ επιδοσεις στις σκηνες του δρακου με βαση τα λεγομενα της unigine) PATCH 1.1 ( αυτα ειναι τα μυστικα οπλα του fermi) που εχει η NVIDIA στη διαθεση της απο την αρχη του ετους!!! Βγαλατε τα ευρω απο τις τσεπες και λαδωσατε ενα bench engine....

:hi: -> 3333ja.jpg

Τα συμπερασματα δικα σας! Η nvidia να αφισει τα rasters engines και πρασινα αλογα...

Link to comment
Share on other sites

από την καμμένη 9800gx2 μου.. πήρα 400 ευρώ από την εγγύηση της..και τώρα το μόνο μου κόλλημα στο να παώ στην 5970 είναι..τελικά η 480 βγαίνει για να χτυπήσει την 5870 για ποιο λόγο? τόσο πίσω έχει μείνει ποια η nvidia?..

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια 5870 :)

Sorry, είδα το PM αλλά ξεχάστηκα... ;)

Seb καλά κάνεις και κατηγορείς την NVIDIA. Όχι μόνο άργησε τόσο καιρό για να βγάλει μια κάρτα που είναι χειρότερη από την 5970, αλλά περηφανεύεται κιόλας με το tessellation :hehe::T:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ν δούμε σύντομα κάποιο review..γενικά ξέρει κανείς πόσο καιρό πριν την κυκλοφορία μιας κάρτας γίνονται τ πρώτα reviews?..δεν θέλω ν πάρω το 5970 κ μετά από 2 εβδομάδες να το μετανιώσω..

θα αλλάξω σύντομα μηχάνημα αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχω κάρτα.

Sorry, είδα το PM αλλά ξεχάστηκα...

σιγα ρε..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now