George_o/c

Λουκέτο μπήκε οριστικά στο gamato.info!

Recommended Posts

Οι χρήστες του gamato.info ξεπερνούσαν τις 800.000, με τα διαφυγόντα κέρδη των εταιρειών που έκαναν τις μηνύσεις να υπολογίζονται σε εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ

To διαβασα προσφατα...

Πάντως συμφωνώ ότι οι εταιρείες τα έχουν οικονομήσει αρκετά....

Link to comment
Share on other sites

Εάν ίσχυε κάτι τέτοιο τότε θα μας μπαγλαρώσουν όλους :hehe: Πάντως καλά κάνουν και κλείνουν αυτούς τους δικτυακούς τόπους γτ έτσι εξοικονομούν πολλά εκατομμύρια ευρώ από χαμένους φόρους. Ούτε καν όμως!!!!!! :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το evil μπροστά από το hawk δεν μου αρέσει. Μήπως είσαι "βαλτός" από κάποιον για να "πιάσεις λαβράκια"? Ελπίζω πως όχι...

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος ενός CD χωρίς τα δικαιώματα είναι περί τα 0.45? ενώ τα δικαιώματα στο κάθε CD φτάνουν MAX τα 0.55?. Από το 1? έως τα 20? που βγαίνει στην αγορά υπάρχει μια τεράστια απόκλιση.Είναι αληθές ότι εαν τα CD είχαν τιμή στα 5? τότε πολλοί άνθρωποι θα τα αγόραζαν.Άρα οι εταιρίες θα κέρδιζαν λόγω όγκου πωλήσεων....

Link to comment
Share on other sites

Το evil μπροστά από το hawk δεν μου αρέσει. Μήπως είσαι "βαλτός" από κάποιον για να "πιάσεις λαβράκια"? Ελπίζω πως όχι...

Αμα είμουν βαλτός και εγγράφηκα για αυτή τη δουλειά έπρεπε να μας είχα συλλάβει όλους και τώρα θα ήμασταν στο κελι 33...

Το όνομα το είδα σε ένα άλλο φορουμ και μου άρεσε και έβαλα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω πως για να εχει η μουσικη κερδη περπει πρωτα να εχει κοινο.

με τα torrent μπορουμε ολοι να εχουμε απειρη μουσικη και αν κατι μας αρεσει πολυ και γουστερουμε να το εχουμε απλα το αγοραζουμε.

αν ομως η μουσικη δεν ειναι τοσο γνωστη δεν προκειτε να εχει οικονομικα κερδη.

ποιος παει να αγορασει 1 cd χωρις να ξερει ολα του τα τραγουδια?

το να του αρεσουν μερικα ειναι δεδομενο...

γιατι να μας συλαβεις ολους??

καναμε κανενα εγλημα η δεν εχουμε αποψη?

Edited by slalom-7
??
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μας συλαβεις ολους??

καναμε κανενα εγλημα η δεν εχουμε αποψη?

Να μήν κοροιδευόμαστε...Ας μου πεί ένας από εδώ μέσα αν δεν έχει κατεβάσει έστω και ένα τραγουδάκι, έστω και μια ταινεία.

Φυσικά έχετε άποψη για αυτό συζητάμε και ζητάω την γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν άπειρα cd στα 6-7-8-9 σε μεγάλα δισκοπολεία.

Στο itunes όλα έχουν 6.99 ή 9.99 ή αν έχουν βγει εκείνο το μήνα έχουν 12.99 και μετά τα ρίχνουν στα 9.99.

Link to comment
Share on other sites

...

H πειρατεία σε αρκετές μορφές (software, ταινίες, μουσική, κτλ), εξυπηρετεί περισσότερο τα συμφέροντα των εταιρειών/παραγωγών (τεράστια διάδοση και διαφήμιση), παρά κακό τους κάνει.

Το κακό, το παθαίνουν πάντα οι "μικροί". Μικρά συγκροτήματα, μικρά software houses, μικροί game developers. Αυτοί τρώνε την ήττα και αυτούς αν θέλεις να το κάνεις, πρέπει να τους υποστηρίζεις.

Οι "μεγάλοι", δεν έχουν πρόβλημα, ούτε και θα τους κάνει κακό η πειρατεία. Αν δεις τα νούμερα των πωλήσεων μάλιστα, είτε σε software είτε σε PC Games είτε σε μουσική, μια χαρά τα καταφέρνουν.

Το evil μπροστά από το hawk δεν μου αρέσει. Μήπως είσαι "βαλτός" από κάποιον για να "πιάσεις λαβράκια"? Ελπίζω πως όχι...

Αστυνομε Σαϊνη!

Εχει λαθη ο EvilHawk :hehe: :hehe: :hehe:

Μην εισαι ρε τοσο της συνομωσιας γμτ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τώρα πιστεύετε πως είμαι βαλτός...;

Καμία σχέση!!!!!!! Εγώ ξέρω ότι είσαι η Μόνικα Μπελούτσι και είχες ακούσει ότι ποστάρω στο φόρουμ του γορίλλα. Ε, λοιπόν με βρήκες... Στο έχω ξαναπεί Μόνικα... ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θα το αλλάξω...

Πώς αλλάζει...;

Βρε, μην είσαι χαζός και αλλάξεις nickname. Πλάκα έκανα... :D

ΥΓ. O saega πάσχει από μανία καταδίωξης μην τον παρεξηγείς...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now