Recommended Posts

Και η συνέχεια με το Hardware μέσα..

[ATTACH=CONFIG]9080[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]9081[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]9082[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]9083[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]9084[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]9085[/ATTACH]

ποποοο παιζεις με τον πονο μου αυτο το κουτι το θελω μεχρι αηδιας......για πολυ overkill watercooling setups μιλαμε.....Θα χωσεις τουλαχιστον ενα 4αρι μεσα αλλιως θα ναι ντροπη σου :lolling::P

Link to comment
Share on other sites

Θάνο! Ας τους να λένε ρε! :D

Εγώ μόνο να σου πω ότι πήρε το μάτι μου στην πρώτη φωτογραφία ότι το τραπεζάκι την έχει ακούσει και επειδή το τραπεζάκι σου μου θυμίζει πάρα πολύ κάτι τραπεζάκια του ΙΚΕΑ ( που έχω σπάσει κάμποσα ) έχε το νου σου γιατί σπάνε πολύ εύκολα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Όντως η stock ψύκτρα ιεροσυλία true story..άσε που δεν πάτάει καλά και από το ένα ποδαράκι και πότε παίζει στα 45-46 και όποτε θυμάται να μην πατάει 70 :P

Το τραπεζάκι βρε γκαντέμη μην το συζητάς το περιμένω να καταρρεύσει..σπάει δεν σπάει :P

έρχεται ο καιρός των αλλαγών φέτος..

Μελετήθηκαν μέσα στο καλοκαίρι πολλά για το πώς θα τελειοποιήσω την υδρόψυξη.

Κατέληξα μόνο σε 1 4πλο ψυγείο γιατί με 2 θα πρέπει να ξεβολέψω κάποια πράγματα που έχουν στην οροφή :P και μαζί με 1 3πλο και 1 140αρη για πίσω..

Cpu-mobo-ram Μέσα στο νερό γιατί gpu δεν αξίζει..

Πλαϊνή μόντα για παράθυρο γιατί ο επίσημος εισαγωγέας Ελλάδος με έγραψε παρά τα 2 email που του έστειλα..οπότε θα πάω σε κάτι χειροποίητο καλύτερα :)

Το μόνο που έγινε το καλοκαίρι είναι λύσιμο τελείως αλλαγές σχεδον του 1/3 από βίδες σε αλενόβιδες και συμμάζεμα του όλου συνόλου..

Σιγά σιγά αρχίζω το sleeving για τα λίγα καλώδια που υπάρχουν στο κουτί και πιστεύω μέχρι Δεκέμβρη να έχω τελειώσει με βαφές(cage δίσκων) - πλαϊνό παράθυρο - Αλλαγή 2 χ μπροστά ανεμιστήρων σε gentle typhoon 120mm χαμηλών στροφών 1450rpm αλλά και αγοράς προεκτάσεων καλωδίων σχεδόν για τα πάντα μιας και υπάρχει μπόλικος χώρος για διαχείριση των καλωδίων.

@John-X το κουτί όσο περισσότερο καιρό το έχω τόσο το αγαπάω πιο πολύ...απλά χωράει τα πάντα :)

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια..

Μέσα στο Σ/Κ θα βάλω και νέες φωτογραφίες με το πώς είναι τώρα :)

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Σπύρο :T:

Να το pc-άκι μου και 'μένα ... :P

1024x768gt2.th.jpg

1024x768qo9.th.jpg

Πλακίτσα κάνω βρε, αυτός είναι o Celeron μου ;)

Με εψησες ασχημα τωρα :stupid:

Μαλέα αυτό το ποστ το είχα κάνει 5+ χρόνια πριν, που το ξέθαψες? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα, μ'αρεσουν να τα διαβάζω αλλά βαριέμαι να τα φτιάχνω. :)

ε πες μας εν ολίγοις τι τροποποιήσεις έκανες

Το σετακι με τα lamptron δούλεψε υπερωρίες ;)

καλή φάση ;)

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις; Κόψιμο οροφής για τον 200ρη ανεμιστηρα, κοψιμο πατώματος για 3ο 120ρη ανεμιστήρα, κόψιμο πλαϊνών πλευρών χαμηλά εμπρός για να γυρίσουν οι δίσκοι στο πλάι, άλλο hdd case απο Tt Armor jr, πλαϊνό πλεξι, κόψιμο της πλαϊνής σιτας από το side panel για δημιουργία διαχωριστικου μεταξύ μπροστινού κ πίσω τμήματος του κουτιού, κόψιμο της πίσω γρυλιας του mobo tray για τον ανεμιστήρα, κόψιμο του tray για πρόσβαση στο λύσιμο των ψυκτρων, άνοιγμα τρυπων με grommets στο mobo tray, usb 3.0 στο front panel, κρυφοι διακόπτες στο front panel για δύο λεντοταινιες, sleev-αρισμα στο front panel και αλλα ψιψιψονια, , αλλαγή των ασπρων connectors με μαύρους ή μπλε και βάψιμο με plastidip.

Αυτά νομίζω :hehe:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις; Κόψιμο οροφής για τον 200ρη ανεμιστηρα, κοψιμο πατώματος για 3ο 120ρη ανεμιστήρα, κόψιμο πλαϊνών πλευρών χαμηλά εμπρός για να γυρίσουν οι δίσκοι στο πλάι, άλλο hdd case απο Tt Armor jr, πλαϊνό πλεξι, κόψιμο της πλαϊνής σιτας από το side panel για δημιουργία διαχωριστικου μεταξύ μπροστινού κ πίσω τμήματος του κουτιού, κόψιμο της πίσω γρυλιας του mobo tray για τον ανεμιστήρα, κόψιμο του tray για πρόσβαση στο λύσιμο των ψυκτρων, άνοιγμα τρυπων με grommets στο mobo tray, usb 3.0 στο front panel, κρυφοι διακόπτες στο front panel για δύο λεντοταινιες, sleev-αρισμα στο front panel και αλλα ψιψιψονια, , αλλαγή των ασπρων connectors με μαύρους ή μπλε και βάψιμο με plastidip.

Αυτά νομίζω :hehe:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

chop-shop!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION]. [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] Μπιλ ολη μου η υπογραφη ειναι μεσα. Στημενο σε λιγοτερο απο 1 ωρα βγηκε οπως το βλεπεις. Συντομα που θα πεσει και δουλεια απο τον J θα βγει ακομα πιο καθαρο! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now