nik

Απορία με 9800GX2

Recommended Posts

Έχω μια Twintech 9800GX2.Η απορία μου είναι η εξής.Είναι λογικό να δουλεύει μονο η μια έξοδο DVI?Ξέρει κανεις τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, απλά χάλασε η μια dvi θύρα της..δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα για την υπόλοιπη κάρτα.. έχει 2 dvi κ 1 hdmi οπότε έχεις 2 εισόδους..αν έχει εγγύηση και υπάρχει έστω και μια πιθανότητα να στο καλύψει πήγαινέ την στο κατάστημα που την αγόρασες..

Link to comment
Share on other sites

Άμα συνδέσεις δλδ 2η οθόνη στο 2ο dvi δεν δουλεύει?

Να έχεις συνδεδεμένη ήδη την μία οθόνη στο 1ο που δουλεύει κανονικά,και μετά να βάλεις την άλλη οθόνη στο 2ο dvi.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό - βαλε μια 2η οθονη και δες. Νομιζω πως απλα ετσι συμπεριφερονταν οι 9800GX2, οσες ειχαν περασει απο τα χερια μου τα καναν αυτα τα κουλα, δεν ειναι λογος να ανησυχεις.

Αν βεβαια βαλεις 2η οθονη και δε δουλεψει, τοτε απλα καηκε το 2ο DVI, οποτε καντην RMA :P

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα δεν κατάφερα με την 2η οθονη .Και δεν φτάνει αυτo, πρόσεξα ότι o ανεμιστήρας τις δεν λειτουργεί.Δηλαδή Στο ξεκίνημα του υπολογιστή ξεκινάει πολύ δυνατά και όταν πάνε να ξεκινήσουνε τα Windows σταματάει.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως σε μια δικια μου που ειχα αμα εβαζα την ωρα που ημουν στα windows την οθονη απο την μια θυρα στην αλλη επρεπε να κανω restart για να αναψει η οθονη..!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now