dread77

Sample fever... cooled by G-Pot

Recommended Posts

Μόλις χθες παρέλαβα έναν ακόμα 670 ES, καθώς ο πρώτος που πήρα μας άφησε χρόνους.

Σήμερα το πρωί γέμισα τη μπουκάλα με 35 λίτρα με άζωτο των -196 βαθμών (προσοχή γιατί κυκλοφορούν και κάτι ληγμένα... :hehe:) και είπα να κάτσω μόνος μου να το ψάξω λίγο στο κρύο...

Σε πρώτη φάση, οι ρυθμίσεις και το φοβερό QPI που έπιανα σε αέρα δεν μου έκατσε στο άζωτο, προφανώς το ψηλό PCHv και το VTT δεν του αρέσουν στο κρύο με αποτέλεσμα εκεί που έμπαινά windows για πλάκα στον αέρα, να κολλάω στο άζωτο...

Ένα σπαστικό προβληματάκι με ένα cold boot στους -160, αλλά από τη στιγμή που δεν υπάρχει cold bug, εντάξει, συγχωρείται... :D

To G-Pot είναι ΚΟΡΥΦΗ!!!! Απλά δεν παίζεται αυτό το κάνιστρο... (Βασίλη θα σου στείλω το paypal μου σε ΡΜ... :P)... -190+ κρατάει για πλάκα. To F1 του kingpin που έπεσε στα χέρια μου για μερικές ώρες, είναι πολύ κατώτερο σε heavy load...

Μετά από 3 ωρίτσες ψάξιμο βγήκε αυτό...

1mdread77670.th.jpg

... Δεν είναι τέλειο (πολύ κακό efficiency, QPI, μνήμες) αλλά είναι ένα καλό σκοράκι κάτι το οποίο είχα ΠΟΛΥ καιρό να χαρώ και να βγάλω... :)

Και μερικές φωτογραφίες...

Το setup.

setupv.jpg

G-Pot POWAH!!!!!

190ht.jpg

The Gun...

gpott.jpg

Μετά τη μάχη...

socket1.jpg

Ο επεξεργαστής...

cpu1.jpg

edit: Στα 6,8 βγήκε και αυτό, αλλά πάγωσε πριν προλάβω να ανοίξω cpuz tabs...

1malmost.jpg

... Έχει πολύ ψωμί ακόμα... :)

Edited by dread77
Link to comment
Share on other sites

...μπράβο ρε Κίμωνα έπρεπε να βγεί το τιμημένο :D

..αυτό με το qpi που λές πάντως το έκανε και ο δικός μου ακρίβως έτσι και μόνο με χαμηλό qpi μπορούσα να παίξω στο άζωτο τέρμα με ψηλά τον cpu χώρις να έχω χαζά κολλήματα ;)

well done man :T:

Link to comment
Share on other sites

To G-Pot είναι ΚΟΡΥΦΗ!!!! Απλά δεν παίζεται αυτό το κάνιστρο... (Βασίλη θα σου στείλω το paypal μου σε ΡΜ... :P)... -190+ κρατάει για πλάκα. To F1 του kingpin που έπεσε στα χέρια μου για μερικές ώρες, είναι πολύ κατώτερο σε heavy load...

:kiss:... :kiss:... :kiss:...

Άντε και στα 7G σου έυχομαι :D , μετά κερνάω σαμπάνια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now