mortisboy

Overclock results with retail 980X

Recommended Posts

6G με 1.84 ρεύμα γιατί μου φαίνονται πολύ καλά...? :D

Nα υποθέσω ότι δεν το έχεις πιέσει ακόμη, ε Κωστή...:P:hehe:

Edit: Ρε χάλια είναι τελικά...:P Όταν εδώ για τα 6G ήθελες 1.91 ρεύμα...:P

Edited by Boton
Link to comment
Share on other sites

6G με 1.84 ρεύμα γιατί μου φαίνονται πολύ καλά...? :D

Nα υποθέσω ότι δεν το έχεις πιέσει ακόμη, ε Κωστή...:P:hehe:

Edit: Ρε χάλια είναι τελικά...:P Όταν εδώ για τα 6G ήθελες 1.91 ρεύμα...:P

Tο λινκ σου δεν ανοιγει Γιωργο...

Link to comment
Share on other sites

...τι λες τώρα..πολύ λίγο ρεύμα :T: με τι uncore είσαι? ο δικός μου με 200bclk x20 uncore στα 6g βγάζει 05 με 1.79v

πρώτο run ήταν η παίζει γενικός εκεί με τόσο ρεύμα? vdimm πόσο δίνεις γιατί θέλει 1.8+ και βοηθάει το cold bug το θέμα είναι πόσο γουστάρουν οι μνήμες σου!

..και το άλλο που μου κάνει εντυπωση είναι πως γίνεται να έχουμε και οι δύο με τα δεύτερα cpu ακρίβως τα ίδια bug όπως έιχαν οι παλιοί μας :confused:

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο τον phil .:D

Οντως το cpu του παιζει πολυ καλα . Επαιξε με 1.7 πραγματικο στα 6100 cpu test . Η φωτογραφια που ανεβασε ειναι με το cpuz 1.54 που μετραει λαθος . Ηταν 1.67 σε αυτο το run .

Vdimm παιζαμε με 1.72 περιπου . Uncore στο συγκεκριμενο run ηταν γυρω στα 4600 .

Cold bug με 2 dimm δεν ειχε . :)

Θελει και αλλες δοκιμες . Θα παει σιγουρα καλυτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

..και το άλλο που μου κάνει εντυπωση είναι πως γίνεται να έχουμε και οι δύο με τα δεύτερα cpu ακρίβως τα ίδια bug όπως έιχαν οι παλιοί μας :confused:

Τι να πω,εβγαλα κλασικα το ενα dimmακι και εξαφανιστηκε το CB.Μαλον ειναι γωνιδιακο:P

Cold boot εχει στους -120 αλλα αυτες οι θερμοκρασιες που αναφερω ειναι παντα πανω στο heatspreader(το ξερεις το κολημα μου)και με μαπα θερμοζευγος που τερματιζει στους -160,οποτε υπολογιζεις 15 με 25 βαθμους πιο κατω πραγματικη θερμοκρασια.

Κατα τα αλλα ειναι οπως τα ειπε ο Στελιος.Γενικα δεν τον ζωρισαμε πολυ για πρωτη φορα.Εχω και ενα θεματακι με τη θερμοκρασια του NB το οποιο μετα το ξεπαγωμα επαιζε στους 85 βαθμους.

Παντως φαινετε πολυ καλο κομματακι:D...

Link to comment
Share on other sites

...τελίως γονιδιακό όμως :P

...85c wtf? ...εμένα με το HR-05 κατά την διαρκεια του session παίζει 31c και στο ξεπάγωμα φτάνει μέχρι 38c

...αντε δώστου μην τον λυπάσε :D

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παταει καλα στο ΙΟΗ . Εαν πιεζα λιγο το waterblock που εχει προσαρμοσει με πατεντα(Δηλαδη παξιμαδοβιδα) , η θερμοκρασια επεφτε μεχρι στους 76C .

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας και γώ τον δικό μου προσπαθώντας να πετύχω και το πιο ψηλό uncore. Δεν είναι βέβαια σςν του Subzero αλλά θα δώ πως πάει και με άζωτο.

Με την MSI πάντως δείχνει σχετικά καλή συμπεριφορά.

031k123629.jpg

Link to comment
Share on other sites

...πολύ δυνατός Άρη & Sub :T: ξεσκίστηκατε λέμε

ο δικός μου 5800 06 στο αζωτο δεν βγάζει, υπερ banana λέμε, θα είμαι σιγουρος όμως οταν τον δοκιμάσω και σε άλλο mobo!!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now