mortisboy

Overclock results with retail 980X

Recommended Posts

Βασικά τους ξεπέρασαν! 7GHz+ Validation, 6.9GHz PiFast...

Τις ΚΑΡΑΔΙΑΛΕΓΜΕΝΕΣ μνήμες που του έδωσε η Corsair τις είδατε; ~2100MHz 6-6-6-18-60 1T :drool: Και το Uncore στα 5200MHz lol, θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή :hehe:

Πας και κοιτάς κάτι λεπτομέρειες και εσύ...:P

Γιώργη είναι δύσκολο οι GTX να παίξουν 2100 6-6-6...?

Έβγαλε και ένα wr στο am3...http://hwbot.org/community/submission/1024343_hicookie_aquamark_3x_geforce_gtx_480_479554_marks

Edited by Boton
Link to comment
Share on other sites

..3003Β287 dead :(... 3005F210 in da house :D

WTF πότε το πήγες για RMA τον δικό σου ; Νομίζω 2 μέρες μετά πήγα τον δικό μου .

Μου είπαν ότι θα παραγγείλουν απο την Intel καινούργιο ! WTF !

Link to comment
Share on other sites

Ρε το τραβηξαμε το θεμα... Ουτε το εκραξε κανεις ουτε τιποτα.... το μονο που υποθηκε ειναι οτι τελευταια παρατηρω παραπονα απο αρκετους και στο θεμα τιμων και στις εγγυησεις και αρχιζω να ανησυχω, κανουμε την τριχα τριχια ομως... cool

Link to comment
Share on other sites

Ρε το τραβηξαμε το θεμα... Ουτε το εκραξε κανεις ουτε τιποτα.... το μονο που υποθηκε ειναι οτι τελευταια παρατηρω παραπονα απο αρκετους και στο θεμα τιμων και στις εγγυησεις και αρχιζω να ανησυχω, κανουμε την τριχα τριχια ομως... cool

+1

βλέπω να την πατάνε σαν τον τύπο με το άζωτο.

ο πελάτης δεν ξεχνά και τιμωρεί.

Link to comment
Share on other sites

..δοκιμές με τον νέο 980Χ 3005F210 στο cascade

..επιτέλους έβγαλαν ένα bios της προκοπής :T: για κάποιο περίεργο λόγο με το 602 & 704 που έιχα παίξει περισσότερο δεν μπορούσα να πάω με τπτ πάνω απο 198 bclk με τον 2:10 divider, σε σημείο που νόμιζα οτι έχουν πρόβλημα οι GT!

..το cpu ακούει το ρεύμα σαν τρελό :D ο προηγούμενος στο cascade πάνω απο 1.7v δε άκουγε και στο άζωτο μέχρι 1.9v μετά ήταν χειρότερα!

114c41f46c13d20.jpg

114c41f46c32950.jpg

114c41f46c55ba3.jpg

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

...σωστά θυμάσαι ~5700 έπαιζε 05 αλλά με 1.7v και 06 με 12 threads έπαιζε 5400 με το ζόρι ;)

...μου φαίνεται πιο συμπαθητικός αυτός και ακουει και το vtt γιατί ο άλλος μέχρι 1.43 μετά freeze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now