Pastelidis.n.s.

HWBOT News 12/06/2010: Στα 6917ΜΗz benchable PiFast με retail 980X από τον Andre Yang

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Andre Yang World Records]http://reviews.hwbox.gr/news/overclocking.jpg[/NEWS_IMG]Ο γνωστός σε όλους μας Tαιβανέζος overclocker Andre Yang μόλις χθές κατέκτησε δύο παγκόσμια ρεκόρ αλλά και μία δεύτερη θέση. O Αndre δεν έκανε κατι διαφορετικό από τις προηγούμενες φορές, έπραξε ως συνήθως. Συγκεκριμένα έσπασε τα παγκόσμια ρεκόρ στα Βenchmarks SuperPi 32M και 3DMark03 και η δεύτερη θέση ακούει στο όνομα SuperPi 32M.

Το σύστημα που χρησιμοποιήθηκε αποτελούνταν από έναν Intel Core i7 980X, μία ASUS Rampage III, 6GB μνήμης και τέλος μια NVIDIA GeForce GTX 480. Όσον αναφορά τους χρονισμούς, θα πρέπει να σας αναφέρουμε ότι επξεργαστής ήταν συγχρονισμένος στην συχνότητα των 6917 ΜΗz για το PiFast, στα 6864 MHz για το SuperPi 32M και στα 6631MHz.

Από την άλλη πλευρά η κάρτα γραφικών ήταν υπό την ψύξη υγρού αζώτου και έτρεχε στα 1357/1263 MHz για πυρήνα/μνήμη κατά την διάρκεια του 3DMark03. Αξίζει να σημειωθεί ότι το SuperPi 32M ολοκληρώθηκε στα 5.27.959s και το PiFast 12.23s ενώ το 3DMark03 με 154659 marks.

Τα συγχαρητήρια μας στον Andre Yang :D

[img_ALT=Αndre Yang World records]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/7474c1392c5b30bf.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Αndre Yang World records]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/7474c1392c57c77d.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=Αndre Yang World records]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/7474c1392c54ef75.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν για να μας πει οτι γινεται με retail; Γιατι κατι μου λεει οτι ηταν ΕS που φαινεται για retail; Μια βδομαδα πριν μας ειχε πει οτι θα επαιζε 6.7+ με retail και το εκανε ετσι απλα; περιεργα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν για να μας πει οτι γινεται με retail; Γιατι κατι μου λεει οτι ηταν ΕS που φαινεται για retail; Μια βδομαδα πριν μας ειχε πει οτι θα επαιζε 6.7+ με retail και το εκανε ετσι απλα; περιεργα πραγματα...

δεν πιστέυω να είναι τόσο τελεμές για να κάνει τέτοια μλκια, απλά έψαξε και βρήκε.

και σίγουρα έχει κιάλλο να βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει και αυτός τις βρωμιές του στο σύντομο και μη παρελθόν.

Τα ίδια λέγανε παλιότερα κάποιοι και για τον OPB... και όλοι θυμόμαστε την κατάληξη του θέματος αυτού...

Κάποιοι άνθρωποι είτε επειδή είναι ηλ*θιοι, είτε ανώριμοι, είτε "προβληματικοί χαρακτήρες όταν βρίσκονται υπό πιέση" ( πίεση από τις εταιρίες και τους χορηγούς ) εμπίμπτουν στο "λάθος".

Εγω είμαι 70-30 υπέρ του να έχει κάνει λαμογιά για να φαίνεται σαν retail πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στα 2D SS δεν φαινεται η μπαρουλα του; :P Παιδια σοβαρα τωρα δεν πιστευω οτι ειναι retail το κομματι. Κατι δεν μου καθετε καλα στην ολη ιστορια... Ειναι τεραστια η διαφορα με οτι retail κυκλοφορει στην αγορα... Να παιζαν και αλλα 100-200 mhz κατω θα ελεγα οκ αλλα ολα τα αλλα retail στην αγορα ειναι 600+mhz κατω. το οποιο προφανως και ειναι τεραααααστια διαφορα... και κοιτα να δεις συμπτωση... του βγαζει 03 εκει που του εβγαζε 06 ο ES... 6600 o ΕS 6631 ο και καλα retail...

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεται απόλυτη θέση .

Το άτομο είναι 'τρελό', αντί για 12 που λέει μπορεί να έχει δοκιμάσει 112 .

Αν ισχύει αυτό που είπε για τα 12 τότε μιλάμε για γ@μ@το batch !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει και αυτός τις βρωμιές του στο σύντομο και μη παρελθόν.

Τα ίδια λέγανε παλιότερα κάποιοι και για τον OPB... και όλοι θυμόμαστε την κατάληξη του θέματος αυτού...

Κάποιοι άνθρωποι είτε επειδή είναι ηλ*θιοι, είτε ανώριμοι, είτε "προβληματικοί χαρακτήρες όταν βρίσκονται υπό πιέση" ( πίεση από τις εταιρίες και τους χορηγούς ) εμπίμπτουν στο "λάθος".

Εγω είμαι 70-30 υπέρ του να έχει κάνει λαμογιά για να φαίνεται σαν retail πάντως.

μια ερωτηση....πες οτι βρηκε το καλυτερο retail κομματι στη γη,που και αυτο να εκανα....μπορεις ετσι απλα να περασεις ES cpu για 1-2ghz

Link to comment
Share on other sites

Ποιά 600 ρε σεις.

Πίνετε τίποτα.

6550+ επεξε ο δικός μας αριστείδης και aq3 στα 6450+ ενώ στα 6600 βγάζουνε οι Benchbros.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now