Pastelidis.n.s.

HWBOT News 14/06/2010: Παγκόσμιο ρεκόρ από τον Andre Yang στο Αquamark 3

Recommended Posts

Έχω 5870 SOC 1380/1430 έτοιμη μονταρισμένη και πλαστικοποιημένη για bench - και 980Χ retail ~ 6150MHz 3D και 5850MHz 2k6 και 5650MHz Vantage....

Στείλε διεύθηνση...... :)

Δώσε για σήμερα μόνο τη SOC να πω δυο κουβεντούλες στο Aquamark και αύριο την έχεις πάλι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ρε μητσο ελεος μ αυτη τη πρωτη θεση....αυτο σας νοιαζει μονο...

Ναι ρε συ. ναι οκ κανουμε την πλακα μας αλλα δεν ειμαστε και τοσο ρομαντικοι... ειμαστε brutal εμεις οι ελληνες... χαχαχα. Μαν ναι ολοι το κανουμε για τον χαβαλε μας και γιατι γουσταρουμε αλλα απο εκει και περα ο ανταγωνισμος μας κανει καλυτερους. Εθνικιστης δεν ειμαι αλλα γουσταρω να βλεπω ελληνικες ομαδες να πηγαινουν καλα παντου...

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια η ολη φασαρια εγινε προκειμενου αν ειναι ΕSτελικα να μπαναριστει ο ΑΥ και να περασει πρωτη η ΗΟΤ?

Aλλο το ενα και αλλο το αλλο μαν. Δεν εχει να κανει μονο με την ΗΟΤ αυτο αλλα με το fair play. Δεν θελω να banaristei ο ΑΥ σε καμια περιπτωση (εκτος εαν cheatαρει)... Ειπα οτι θελω να φτασουμε στην πρωτια παλι αλλα οχι επειδη οι αλλοι φαγαν ban αλλα επειδη το αξιζουμε γιατι ειμαστε καλυτεροι overclockers... αρκει να παιζουμε με σωστους κανονες...

Link to comment
Share on other sites

Βρε μην τρελαινεστε και ετσι τους περναμε, ειμαστε πολλοι:D Φτανει να επαναδραστηριοποιηθουν καποια παιδια που μπορουν να παιξουν ψηλα στην global κατηγορια και τωρα εχουν σταματησει, ενω εμεις οι υπολοιποι να βρουμε hardware που να μαζευει πολλους ποντους. Μετα με ενα γιουρουσι τους φαγαμε.:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Έχω 5870 SOC 1380/1430 έτοιμη μονταρισμένη και πλαστικοποιημένη για bench - και 980Χ retail ~ 6150MHz 3D και 5850MHz 2k6 και 5650MHz Vantage....

Στείλε διεύθηνση...... :)

Εχεις πμ.

Link to comment
Share on other sites

ενω εμεις οι υπολοιποι να βρουμε hardware που να μαζευει πολλους ποντους. Μετα με ενα γιουρουσι τους φαγαμε.:D

stealth

8800GTS 320MB, 8800GT 512MB, 8800 Ultra, 2900XT, 8600GT & 7900GS. Η πρώτη έχει bench-αριστεί και έδωσε επακριβώς 61.2 πόντους. Οι υπόλοιπες εκτός την 7900GS, ετοιμάζονται για μόντες για να δώσουν τα μέγιστα.

Περιμένω ακόμα 7800GT, X1900XT, 7600GT και 7800GTX - τα ψάχνουμε στα χρήματα. Το καλοκαίρι που θα είμαι στα Χανιά θα παίξω με μια δεύτερη 8600GT για SLI και έχω κανονίσει να πάρω και μια 7300GT. Τέλη Ιουνίου θα έχω στα χέρια μου μια 5870 Lightning για λίγο καιρό :)

Βάλε μετά άλλες 10 AGP κάρτες γραφικών και τους P4 επεξεργαστές που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα :)

//EDIT: Ξέχασα και την 7950GX2 που θα μου έρθει από Σαλόνικα μεριά :D

Edited by George_o/c
ορθογραφικό :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα για φιγούρα και το λέω πολύ σοβαρά αυτό. Όποιος πραγματικά νομίζει ότι είμαι φιρουρατζής, πρόβλημά του :)

Το έγραψα για να καταλάβετε ότι δεν εξαρτάτε μόνο από τους μεγάλους overclockers που πάνε για global το αν θα ανέβει ή HOT ή όχι. Θέλει ψάξιμο από όλους, όχι μόνο να μένουμε στα λόγια :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως τα λες ειναι Γιωργο, με την 8800GTX μαζεψα 93 ποντους, με μια καρτα μπανανα (στον αερα τουλαχιστον) που παιζει γυρω στα 650/1100.

Τωρα καταφερα και ευρικα μια 8800GTS 512 απο μια αγγελια, ευτυχως που ειχα την βοηθεια του crio και καταφερα να την παρω (δεν την πουλαγε εκτος Αθηνων) για να παιξω στο Cheapazchips Challenge (ευχαριστω πολυ Χρηστο:)), ο 85ος με αυτην την καρτα παιρνει 10 ποντους οποτε το 50αρικο το εχω μαλλον εξασφαλισμενο.

Λιγο ψαξιμο θελει, οσοι ειναι στο κεντρο ας βοηθησουν και εμας που ειμαστε στην επαρχια να αποκτησουμε το hardware και θα μαζεψουμε μπολικους ποντους.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι παιδια... με την 8800GT που εχω σε αερα με μονο vantage και 06 μαζεψα 25 ποντακια χωρις να παιξω πολυ ψηλα (800/940 στα 4.2 cpu). Ανετα μαζευονται ποντακια και μαλιστα αρκετα... αν 10 ατομα μαζεψουμε απο 80 ποντακια με μια καλη καρτουλα ειναι 800 ποντακια, και active ειμαστε παραπανω απο 10 ατομα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω κανενα να μοιραζει hardware, οτι παιρνω το πληρωνω.:) Οταν λεω να μας βοηθησουν τα παιδια που ειναι στο κεντρο εννοω οτι αν θες π.χ. να παρεις μια μεταχειρισμενη καρτα απο το stock και εισαι απο επαρχια δεν μπορεις να την παρεις γιατι το stock δεν σου την στελνει, πρεπει να πας εκει να την παρεις πραγμα που ειναι αδυνατον, αρα καποιος αλλος πρεπει να την αγορασει για μενα και να μου την στειλει.

Επισης μια σημαντικη βοηθεια ειναι οι μοντες, για μας εδω (για μενα τουλαχιστον) ειναι πολυ δυσκολο να μονταρω την καρτα οποτε πρεπει να βρεθει καποιος καλος ανθρωπος και να μου την μονταρει.:)

stealth

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω κανενα να μοιραζει hardware, οτι παιρνω το πληρωνω.:) Οταν λεω να μας βοηθησουν τα παιδια που ειναι στο κεντρο εννοω οτι αν θες π.χ. να παρεις μια μεταχειρισμενη καρτα απο το stock και εισαι απο επαρχεια δεν μπορεις να την παρεις γιατι το stock δεν σου την στελνει, πρεπει να πας εκει να την παρεις πραγμα που ειναι αδυνατον, αρα καποιος αλλος πρεπει να την αγορασει για μενα και να μου την στειλει.

Επισης μια σημαντικη βοηθεια ειναι οι μοντες, για μας εδω (για μενα τουλαχιστον) ειναι πολυ δυσκολο να μονταρω την καρτα οποτε πρεπει να βρεθει καποιος καλος ανθρωπος και να μου την μονταρει.:)

stealth

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις 1-2 καρτουλες των 20 ευρω μεταχειρισμενες που να εχεις τις μοντες και να παιξεις μονος σου σε αυτες για να μαθεις να κανεις τις κολλησεις... Μετα οι μοντες για τις αλλες καρτες βρισκονται στο νετ πολυ ευκολα...

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι παιδια, οπως τα λετε! ειδικα ο george εδειξε τον δρομο τον σωστο!

p.s. ομως to οτι ειναι φιγουρατζης,

ειναι...εχεχεχεχεεχ :D

τωρα δεν θα μου μιλαει στο msn αχαχαχαχαχα :D

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις 1-2 καρτουλες των 20 ευρω μεταχειρισμενες που να εχεις τις μοντες και να παιξεις μονος σου σε αυτες για να μαθεις να κανεις τις κολλησεις... Μετα οι μοντες για τις αλλες καρτες βρισκονται στο νετ πολυ ευκολα...

Στα 50 μου πεφτει καπως δυσκολο να πιασω κολλητηρι και μαλιστα να αρχισω να κολλαω επανω σε καρτες.:(

stealth

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι παιδια, οπως τα λετε! ειδικα ο george εδειξε τον δρομο τον σωστο!

p.s. ομως to οτι ειναι φιγουρατζης,

ειναι...εχεχεχεχεεχ :D

τωρα δεν θα μου μιλαει στο msn αχαχαχαχαχα :D

Δεν παρεξηγήθηκα ρα, γενικά μιλούσα :):T:

Link to comment
Share on other sites

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, στο hwbot πλέον δεν έχει να κάνει με το ποιος κλοκάρει καλύτερα, αλλά με το ποιος έχει στις πλάτες του χορηγούς να τον στηρίζουν. Για αυτό, στην OutOfSpecs έχουμε εγκαταλείψει το "κυνήγι" του hwbot. Κλοκάρουμε γιατί το γουστάρουμε και μας αρέσει το σπορ, αδιαφορώντας πλέον πλήρως για το ποιος είναι 1ος, 2ος, 3ος ή ν-ιοστός. Η ουσία είναι, να μαζευτείς με τους φίλους σου και να περάσεις καλά, η παρέα πάνω απ' όλα.

Τώρα θα μου πεις, γιατί να μην τα συνδυάσεις και τα δύο αν μπορείς; ( δηλαδή παρειστικο κλίμα + πόντους ). Γιατί απλά θα σε βάλει σε ένα τριπάκι να benchάρεις μόνο και μόνο για πόντους (όπως πχ λέτε τώρα να αγοράσετε παλιές κάρτες για να χτυπήσετε 20p ο καθένας κλπ). Προσωπικά, άμα ήταν να έβγαζα λεφτά από την όλη ιστορία ίσως να το έκανα, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν θα σκάσω 10.000? σαν τον GPRHellas απλά και μόνο για να με γράψει η ιστορία - αν η ιστορία γράφεται στο hwbot. Προφανώς και πρέπει να υπάρχει ένα κίνητρο πίσω από αυτό που θα με ωθήσει να κάνω μία τέτοια κίνηση, και σίγουρα δεν θα είναι το χόμπι ή η πλάκα, εκτός κι αν το φυσάω το χρήμα και δε με ενδιαφέρουν τα έξοδα. Εσύ μπορεί να κλοκάρεις και να περνάς καλά κάνοντας τον χαβαλέ σου, όμως αρνούμαι να πιστέψω ότι οι leaders τις PURE δεν έχουν κάνει το σπορ -> επάγγελμα ως μία, αν θες, άτυπη έννοια. Από ότι μου είπε ο Eukleidis, εσείς δεν έχετε κάποιον sponsor, αλλά επίσης μου είπε ότι έχετε γραμμένο το bot - κάτι που δεν το νομίζω σύμφωνα με τα γραφώμενα πολλών σ'αυτό το thread. Γιατί δεν ψάχνετε για sponsors ; 2η θέση έχετε, όλο κάποια εταιρία θα γλυκαθεί να τις προωθήσετε το hardware. ;)

Guys, μάτια έχετε και βλέπετε. Marketing σκέτο έχει καταντήσει όλη η φάση, από την στιγμή που μπήκαν οι εταιρίες Στην OOS έχουμε να benchάρουμε σοβαρά από το 2007, αφου πλέον κανείς μας δεν ασχολείταιμε benches εδώ, απλά πού και πού κάνουμε κανά σεφτέ. :P Δηλαδή και να συνεργαζόμασταν που λέει ο λόγος, έχουμε σταματήσει το benchάρισμα εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά να σου πω, το hwbot δεν το έχω γραμμένο. Οι πόντοι και η θέση της ομάδας αποτελούν δύο μεγάλα κίνητρα για μένα, για αυτό συνεχίζω να bench-άρω, για αυτό αγοράζω κάρτες γραφικών για αυτό ψάχνομαι ακόμα ;) Αν δεν υπήρχε το hwbot προκειμένου να συγκρίνω το score που βγάζω με αυτό κάποιου άλλου θα είχα πάψει να ασχολούμαι από καιρού :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now