Pastelidis.n.s.

HWBOT News 14/06/2010: Παγκόσμιο ρεκόρ από τον Andre Yang στο Αquamark 3

Recommended Posts

1)Σάκη η κόλα που λες μια χαρά normal είναι.Δες τις φωτό απο κάτω.Κι εμένα με αλλαγή heatspreader είναι?

2)Χαλαρώστε λίγο και κοιτάξτε να παίξετε και όχι να κλαίγεστε.

3)Βασίλη σταμάτα το αυτό που κάνεις.Ακόμα και δίκιο να έχεις ακούγεσαι πλέον σαν παρανοϊκός.Όπως είπα και στο hwbot οι cheaters ποτέ να δεν καταφέρνουν να εξαπατούν τον κόσμο για καιρό.

[ATTACH]4481[/ATTACH] [ATTACH]4480[/ATTACH]

PICT1150 [640x480].JPG

PICT1151 [640x480].JPG

57fd078b947ea_PICT1150640x480.JPG.1c5e49

57fd078c7ff26_PICT1151640x480.JPG.91209b

Edited by crio
Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω, αλλά γιατί έχω την εντύπωση ότι απλά θα μου την πούνε κι από πάνω, και δεν θα είναι και λίγοι που θα πούνε ότι αυτό το έχω κάνει και σε άλλα score μου :D

Θα το σκεφτώ και αν δεν βαρεθώ θα το κάνω κιόλας.

Αφού σου την λένε ήδη ρε φίλε. Κακώς το τράβηξες τόσο πολύ. Είναι δυνατόν να βάζεις στοίχημα με τον ΑΥ για τέτοιες μλκιες;;;

Με το θέμα που άνοιξες στο ΒΟΤ, όποιος έχει μυαλό έχει καταλάβει τι παίζεται πλέον... Εκεί έπρεπε να σταματήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβγαλα όλα τα score μου και δεν ξανα-ανεβάζω score στο HWbot, δεν υπάρχει λόγος.

Να κυνηγάμε την Pure ? Αιώνια θα την κυνηγάμε αν δεν εννωθούμε απλά με την outofspecs, και αν γίνει η στραβή και πλησιάσουμε έστω και χωρίς να εννωθούμε με την oos να δείς πως θα blockάρουνε scores από παιδιά της HOT με γνωστές δικαιολογίες όπως hardware sharing, που ο Peter έχει τα αρχιδάκια μόνο σε άτομα της HOT να τα κάνει αυτά και να κατηγορεί.

Η κοινότητα του overclocking τους ανέδειξε, και η ίδια η κοινότητα μπορεί να τους ρίξει στο καναβάτσο αν θελήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο Χρήστο. Εγώ και μιλάω για μένα και μόνο το βλέπω πολύ καθαρό το cpu για να έχει αυτά εδώ [ATTACH]4482[/ATTACH] που έχω δείξει με βέλος σαν να έχει δεχτεί πίεση σε αυτά τα σημεία και επίσης δεν είμαι 100% σίγουρος εάν αυτά που έχω σε κύκλο είναι πάστα ή κάτι άλλο. Το ξαναλέω πάλι εντελώς προσωπική άποψη αυτή.

cpu.jpg

cpu.jpg.5023534ab37abb48f9c1e357094cdc56

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όντως να έχει πάνω βαζελίνη επειδή τον έβαλε στο κ**ο του. Απλώς λέω ότι είναι πολύ καθαρό για να έχει αφήσει σε αυτά τα σημεία οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβγαλα όλα τα score μου και δεν ξανα-ανεβάζω score στο HWbot, δεν υπάρχει λόγος.

Να κυνηγάμε την Pure ? Αιώνια θα την κυνηγάμε αν δεν εννωθούμε απλά με την outofspecs, και αν γίνει η στραβή και πλησιάσουμε έστω και χωρίς να εννωθούμε με την oos να δείς πως θα blockάρουνε scores από παιδιά της HOT με γνωστές δικαιολογίες όπως hardware sharing, που ο Peter έχει τα αρχιδάκια μόνο σε άτομα της HOT να τα κάνει αυτά και να κατηγορεί.

Η κοινότητα του overclocking τους ανέδειξε, και η ίδια η κοινότητα μπορεί να τους ρίξει στο καναβάτσο αν θελήσει.

Θες να περασουμε την Pure. Βenchare με φθηνο hw που δινει ποντακια. 2Κ ποντους ειναι μπροστα, δεν ειναι πολλοι ;)

Link to comment
Share on other sites

Πεππα να σου πω και κατι; Μιλησε κανεις με oos τελευταια για να παιξει κατι; Δεν εχω ακουσει κατι απο το καλοκαιρι που μπαινω εδω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μίλησε κανείς, αλλά προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι δεν πρόκειται να δεχτούνε να αφήσουνε τα όποια συμβάντα του παρελθόντως πίσω και να εννωθούμε υπό το οποιοδήποτε όνομα και συνθήκες.

Δυστυχώς ο Έλληνας βγάζει μόνος του τα μάτια του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μίλησε κανείς, αλλά προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι δεν πρόκειται να δεχτούνε να αφήσουνε τα όποια συμβάντα του παρελθόντως πίσω και να εννωθούμε υπό το οποιοδήποτε όνομα και συνθήκες.

Δυστυχώς ο Έλληνας βγάζει μόνος του τα μάτια του.

Δεν ειναι στο χερι τους ρε c να μην τους αφησουν αν αλλαξουν ομαδα τα παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, και τωρα κατεβασες τα score, πεσαμε καμια 300αρια ποντους και εκανες τον ΑΥ χαρουμενο... ρε μηπως εισαι τσιρακι του τελικα;

Με συγχωρεις αλλα εδω εισαι λαθος, ο καθενας μπορει να κανει αυτο που θελει και αυτο που αισθανεται. Αν ειναι σωστο η λαθος το κουβεντιαζουμε αλλα οχι με τετοιους χαρακτηρισμους, ετσι πετυχαινεις ακριβως το αντιθετο αποτελεσμα απο αυτο που θελεις.

Βill, ξερεις πολυ καλα οτι θα πρεπει να γινει ενα θαυμα για να ενωθουν οι Out of Specs με την Hellas Overclocking Team, για μενα μακαρι να γινει αλλα δεν μπορω να δω τον τροπο. Ακομα και η μια πλευρα να βαλει νερο στο κρασι της δεν ειναι σιγουρο οτι θα το κανει και η αλλη.

Νομιζω οτι πρεπει να αφησουμε πισω τα φαντασματα του παρελθοντος και να δουμε τι θα κανουμε απο εδω και μπρος. Και εγω θελω να περασουμε την PURE, για να γινει αυτο χρειαζομαστε περισσοτερους benchers, 50 ατομα που να μπορουν να μαζεψουν απο 50 hardware ποντους ο καθενας.

Ετσι οπως εχει γινει το bot τωρα αυτο ειναι ευκολο, διαλεγεις popular hardware και ειναι πιθανον να το καταφερεις, το Cheapazchips Challenge με τις 8800 ειναι μια καλη ευκαιρια αρκει να το οργανωσουμε σωστα.

Η γνωμη μου ειναι οτι κανεις λαθος, κατεβαζοντας ο καθενας απο εμας τους ποντους του απο το bot δεν νομιζω οτι βοηθαει την ομαδα να περασει στην κορυφη. Μπορουμε να τους περασουμε, τωρα αν θα αρχισουν οι γκρινιες για hardware sharing ειναι κατι που πρεπει να το αντιμετωπισουμε οταν ελθη εκεινη η ωρα.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αυτο που ειπα στον Πεππα ηταν πανω στην πλακα. Ασχετα αν θεωρω λαθος τον χειρισμο του να σβησει τα σκορ του και να αφησει την ομαδα με 400 ποντους λιγοτερους...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε boints, αγοράστε παλιές διάσημες κάρτες γραφικών :)

Ναι. Έχει δίκιο.

Μπορείτε να αγοράσετε μια 8800GT Michael Jackson Edition ή ακόμα και μία

Ronaldo Edition 2900XT !

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι οι ίδιοι, τα μέλη της OOS δεν θέλουνε να έρθουνε, δεν είναι ότι δεν τους αφήνουνε.

Ρε συ Billάκο χαλάρωσε λιγάκι.

Στόμα έχουν τα παιδία απο την OSS, το έχουμε ξαναγράψει και παλιά να ενωθούμε και δεν έγινε. Άμα για τον Χ/Ψ λόγο θέλουν κάποια μέρα να έρθουν, τα σκυλιά έιναι δεμένα(πολύ καιρό τώρα :P ) και είναι όλοι ευπροσδεκτοι εννοείτε.

Δεν ξέρω αν αυτό θα το διαβάσει κάποιος που γράφει και εκέι και τους το μεταφέρει, αλλά μεγάλα παιδιά έιναι και αποφάσεις μπορούν να πάρουν.

Από άλλο ξεκίνησες σε άλλο κατέληξες. Επειδή η Pure έχει ξεφύγει σε πόντους, πρέπει Ja son και καλά να ενωθούμε και μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα? Οι μισοί απο εκέι είναι η δουλειά τους αυτό που κάνουνε. Εσένα έιναι η δουλειά σου αυτό? Βγάζεις λεφτά ?

Θές να αποδείξεις κάτι και το τραβάς τόσο ? Άμα τους περάσουμε τι θα γίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλα τοσο καιρο δεν εχετε κουραστει να λετε τα ιδια και τα ιδια?

Ξεκολληστε επιτελους απο τα σκορ και καντε το χομπι σας.

Αν θελετε τοσο πολυ να ειστε με τους πρωτους, αλλαξτε ομαδα και πηγαινετε στη Pure να παρετε και κανενα sponsorship....

Οσο για το hardware sharing, μην ακουω συνεχεια την ιδια βλακεια. Ο ελληνας προσπαθει να ειναι πρωτος στις ομαδες, αλλα και πρωτος μεσα στη δικη του ομαδα οποτε hardware sharing δεν υπαρχει ή αν λεω μ@λ@κιες οριστε ανοιχτη προσκληση σε ολους:

-Περιμενω εναν 980Χ retail και μια 5870 SOC / Lightining απο τον οποιονδηποτε. Θα πληρωσω και τα μεταφορικα.

Να δουμε ποσο ευκολα καποιος "για την ομαδα", εμπιστευεται hardware 1.5K ?....

Edited by jax7480
Link to comment
Share on other sites

-Περιμενω εναν 980Χ retail και μια 5870 SOC / Lightining απο τον οποιονδηποτε. Θα πληρωσω και τα μεταφορικα.

Εγω περιμενω εναν 980X ES που να δειχνει σαν retail και να παιζει τουλαχιστον 6.9GHz, ακομα μια GF480 που να παιζει 1400/1400 δεν θα με χαλαγε, για τα μεταφορικα το κουβεντιαζουμε.:P:p:hehe:

stealth

Link to comment
Share on other sites

...-Περιμενω εναν 980Χ retail και μια 5870 SOC / Lightining απο τον οποιονδηποτε. Θα πληρωσω και τα μεταφορικα.

Να δουμε ποσο ευκολα καποιος "για την ομαδα", εμπιστευεται hardware 1.5K ?....

Έχω 5870 SOC 1380/1430 έτοιμη μονταρισμένη και πλαστικοποιημένη για bench - και 980Χ retail ~ 6150MHz 3D και 5850MHz 2k6 και 5650MHz Vantage....

Στείλε διεύθηνση...... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now